reklama

Samoživitelé nemají mnohdy ani na tábory pro děti. Pomáhá jim Klub svobodných matek

Krize zasáhla přímo nebo nepřímo každého, jednou z více ohrožených skupin jsou ale samoživitelé. Právě jim se snaží pomoci Klub svobodných matek, který jim zajišťuje finanční i materiální pomoc, nabízí právní poradnu nebo individuální sociální pomoc. Samoživitelé nemusí být ale jen ženy, podotýká ředitelka klubu Dana Pavlousková.

reklama

K tématu

Klub svobodných matek podporuje nejen ženy ale i muže. „Naše nezisková organizace pomáhá otcům i matkám bez rozdílu. Samoživitelek je však kolem 90 procent,“ říká ředitelka a zakladatelka Klubu svobodných matek Dana Pavlousková.

Zvlášť v krizi je skupina samoživitelů o to víc ohrožená. „Během pandemie koronaviru se ukázalo, že pomoc od státu je plošná. To znamená, že se snaží pomáhat, ale nezaměřuje se na konkrétní skupiny – třeba samoživitele,“ podotýká Pavlousková. Jenže právě krize vzbudila vlnu solidarity. „Za celou praxi, co se neziskové organizaci věnuji, jsem něco takového nezažila,“ doplňuje.

Nejde jen o finanční podporu

Nezisková organizace nabízí samoživitelům finanční i materiální podporu. „Ať už jde třeba o zánovní oblečení pro maminky,“ říká. Zároveň jim zprostředkovává právní poradnu, asistenci s vymáháním výživného nebo individuální sociální pomoc. Hradí také například nájem, obědy dětem ve škole a školkách, kroužky a jiné aktivity, jako třeba letní tábor. Zažádat o podporu nebo přispět na neziskovou organizaci lze na webových stránkách Klubu svobodných matek.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

Situace je vážná, druhá nejhorší v EU, říká Hamáček po jednání krizového štábu

  • Aktualizováno

V pondělí poprvé od června zasedal Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), aby projednal další postup a opatření kvůli poslednímu vývoji koronavirové pandemie. Šéf resortu vnitra po jednání prohlásil, že ČR má aktuálně druhou nejhorší situaci v EU podle počtu nakažených na 100 tisíc, a že situace je vážná.

reklama
Komentář: Babiš padá vzhůru a mění značku. Proč se jeho odpůrci radují předčasně?
Komplikace před Roland Garros? Tenistka Plíšková musela skrečovat finále v Římě
Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene
reklama
reklama
Plukovník a šachista, který má porazit koronavirus. Kdo je Roman Prymula?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Státní rozpočet se schodkem 116 miliard? Počítejme s trojnásobkem, varují ekonomové
Ředitelé nemocnic volají po nouzovém stavu, jde o nákup ochranných pomůcek
Další články
reklama
reklama