Raiffeisenbank začala v Česku sledovat uhlíkové stopy klientů. Reakce lidí jsou rozporuplné
šátek
Výpis příspěvků ke štítku „šátek“
Nový důkaz v případu Jacka Rozparovače? Příbuzná oběti žádá obnovení vyšetřování
Příbuzná jedné z obětí Jacka Rozparovače, který má na svědomí životy nejméně pěti londýnských prostitutek, požádala o nové vyšetřování případu, napsala agentura AFP. Žena požadavek učinila v souvislosti s testy DNA, které před lety naznačily, že vrahem mohl být polský holič. Totožnost vraha, který v roce 1888 terorizoval chudinskou čtvrť Whitechapel ve východním Londýně, nikdy nebyla potvrzena. Podezřelých byly desítky, od členů královské rodiny a premiérů až po výrobce bot.
Místo, kde tradiční folklor baví i děti v kolébce. Jihočeské Doudleby jsou vesnicí roku
Při masopustech, dožínkách a dalších lidových zábavách a slavnostech se odjakživa lidé scházeli, aby zpívali písně a družili se při tanci. Tyto tradice na jihu Čech udržuje už 80 let národopisný soubor Doudlebany. Pojďte s pořadem Prima Česko navštívit místo jeho vzniku a poznat pestrý folklor zdejšího kraje.
Symbolem revoluce v Íránu jsou ženy. Lidi do ulic žene hněv, smrti se už nebojí, říká novinářka
Žena, život, svoboda. To je slogan, který se stal symbolem silného odporu vůči krutému íránskému režimu. Odstartovala jej smrt Kurdky Mahsy Amínové na následky brutálního zásahu policie kvůli nedostatečnému zahalení vlasů. Do ulic nejen v Teheránu pravidelně vycházejí muži a ženy volající po svobodě. Navzdory tomu, že jim hrozí zatčení, mučení, či dokonce popravy. Odborníci současné protesty nazývají „ženskou revolucí“. Česká novinářka afghánského původu Fatima Rahimi v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsala drsné praktiky, které v zemi panují, i smutné osudy jednotlivců, kteří se nebojí nasadit život za změnu poměrů v jejich rodné zemi.
REPORTÁŽ: Sundej si ten šátek z hlavy, říkali mi v Íránu už před lety
Koukala jsem z okýnka letadla a bolelo mě břicho. Bála jsem se neznáma a zároveň se těšila. „Byl fakt dobrý nápad trávit dovolenou v Íránu?“ Ptala jsem se sama sebe pořád dokola.
Emma vycítila blížící se konec. Podkoní popsal chování Alžbětina poníka na poslední vyjížďce
Dojemných momentů bylo v rámci několikadenního loučení s panovnicí Alžbětou II. hned několik. Zařadilo se mezi ně i loučení Alžbětiných oblíbených zvířat. Ve Windsoru služebnictvo vyvedlo ven její dva psíky plemene corgi, o které se bude dál starat princ Andrew, i Emmu, nejoblíbenějšího poníka Alžběty II. Podle královského podkoního Terryho Pendryho měla Emma šestý smysl a vycítila, že si na ní panovnice už nevyjede, píše web The Daily Mail.
Burka, nikáb, burkiny, čádor či hidžáb. Jak poznat rozdíly v oděvech muslimek?
Odívání muslimských žen prošlo nejen v evropském prostředí sérií bouřlivých diskuzí. Nyní se téma vrátilo na stůl především v souvislosti s děním v Afghánistánu. Společně s tím se nicméně vrátil také zmatek v pojmech. V muslimském světě totiž existuje hned několik forem zahalování, které se v evropském prostředí navzájem zaměňují. Jak poznat rozdíly mezi burkou, nikábem, čádorem a hidžábem?
Soud zastavil kauzu nošení hidžábu ve škole, ta se odvolá
Obvodní soud pro Prahu 10 zatím nepravomocně zastavil kauzu muslimské studentky, které pražská střední zdravotní škola v roce 2013 nedovolila nosit při vyučování šátek. Studentka letos v dubnu svou žalobu stáhla. Zdůvodnila to obavami z nenávistných útoků, kterým kvůli kauze čelí. Škola se ale chce soudit dál a proti zastavení řízení se odvolá. V tiskové zprávě to dnes oznámil advokát školy Radek Suchý.
Profesorka požádala muslimku, aby si sundala šátek. Ponižování, tvrdí mladí aktivisté
Ostrou diskuzi vyvolal incident, který se odehrál na univerzitě v německém Würzburgu. Profesorka tam požádala muslimskou dívku, aby si sundala šátek z hlavy. Za to ale sklidila tvrdou kritiku. Někteří studenti ji dokonce obvinili z diskriminace, informoval server BR24