CNN Prima News schůze

schůze

Výpis příspěvků ke štítku „schůze“

Hnutí ANO chce znovu ve Sněmovně hlasovat o nedůvěře Fialově vládě. Začíná sbírat podpisy

10. ledna 2023 19:14

Poslanci opozičního ANO vyvolají sněmovní jednání o vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS). Shodl se na tom klub hnutí, oznámila na tiskové konferenci jeho předsedkyně Alena Schillerová. Poslanecký klub začne sbírat podpisy pro žádost o hlasování. Naposledy se opozice pokusila svrhnout kabinet loni 2. září, schůze trvala 23 hodin a přelila se do dvou dnů.

Sněmovna: Poslanci řešili odečty tepla v bytech i služební zákon

12. července 2022 09:01

V úterý 12. července pokračovala od 10:00 hodin mimořádná schůze Sněmovny, kterou svolala vládní koalice. Na programu byl například služební zákon nebo norma upravující dálkové odečty tepla v bytech. Vedle toho opoziční hnutí ANO ještě před začátkem schůze avizovalo, že souhlasí s novým sankčním zákonem, jenž je rovněž na programu. Bude však vetovat jeho zrychlené projednání v prvním čtení.

Opravdu celou noc nespí? Poslanci mají speciální pravidla, jak se střídat v odpočinku

18. února 2022 09:48

Poslanci letos ve Sněmovně strávili už tři noční maratony. Naposledy dolní komoru blokovalo 37 hodin opoziční hnutí SPD kvůli pandemickému zákonu. Zákonodárci tak museli vymyslet pravidla, jak se při dlouhých obstrukčních jednáních točit, aby si alespoň na chvíli odpočinuli. Do svých kanceláří si nakoupili spacáky a zubní kartáčky a vzhůru se udržují především díky kávě a sladkému.

Rakušan: Nemůžu vědět, kdo je trestně stíhaný. Jestli peníze nejsou čisté, vrátíme je

14. ledna 2022 13:57

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan během čtvrteční schůze Sněmovny sdělil, jak budou Starostové postupovat, pokud se ukáže, že některé jejich finanční zdroje pochází od trestně stíhané osoby. „Pokud se prokáže, že nám poskytl finanční dar někdo spojený s trestnou činností, takové peníze si samozřejmě nenecháme,“ řekl. Přítomným poslancům sdělil, že ani jako ministr vnitra nemá přístup do policejních zdrojů, aby zjišťoval, kdo je, či není trestně stíhán.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

14. ledna 2022 10:06

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tlumočník pro Válka, kalous ušatý a nasr*ný Fiala aneb Nejlepší hlášky ze Sněmovny

13. ledna 2022 10:57

Ve středu ráno začala schůze Poslanecké sněmovny, na které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru. Jednání trvalo rekordních 22 hodin, poté bylo přerušeno. Ve čtvrtek od devíti hodin ráno se ovšem řeší financování hnutí STAN na návrh šéfa SPD Tomia Okamury. O důvěře by se mělo začít diskutovat znovu až v 18 hodin. Které výroky zatím patřily během středy mezi nejzajímavější? Redakce CNN Prima NEWS sestavila jejich přehled.

Proč mě přerušujete? Okamura se pustil do Richterové za to, jak řídí schůzi Sněmovny

12. ledna 2022 14:32

Během schůze Poslanecké sněmovny, při které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru, došlo mezi poslanci od rána už k několika názorovým střetům. Jedním z nich je i spor Tomia Okamury a Olgy Richterové. Šéfa SPD rozčílilo, že mu pirátská poslankyně jakožto řídící schůze přerušila jeho projev. „Chtěl bych vás požádat, abyste řádně řádila schůzi,“ vzkázal jí. Richterová poté Okamuru chybně oslovila „pane místopředsedo“.

Foldyna: Okamura dal Fialovi slovně na holou. Nová vláda jen kritizuje, na lidi kašle

15. prosince 2021 23:34

Poslanec Jaroslav Foldyna se ostře pustil do poslanců z koalic Spolu a PirSTAN za to, že odmítli zařazení návrhů zákonů o zavedení nulové DPH na energie do programu středeční mimořádné schůze Sněmovny. „Pětikoalice nepředstavila nic a těší se na Vánoce. Vzkázala lidem, že odchází na dovolenou a děj se vůle Ježíšova,“ řekl Foldyna v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný označil středeční chování poslanců z ANO a SPD ve Sněmovně za populismus a demagogii.

Sledujte ŽIVĚ: ANO je ukřivděné. Vondráček nebyl ani napočtvrté zvolen do vedení Sněmovny

23. listopadu 2021 13:44

Poslanci stále nemají kompletní vedení Sněmovny. Na poslední neobsazený post místopředsedy kandidovali Radek Vondráček z ANO a Tomio Okamura z SPD, stejně jako na ustavující schůzi ale nezískali ve hlasováních podporu nadpoloviční většiny přítomných poslanců. Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se v následné řeči rozčílila.

Jak za Göringa, kritizoval poslanec AfD zasedání nového sněmu. Vadilo mu porušení tradice

26. října 2021 14:43

Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD), která je označována jako populistická až krajně pravicová, se na úvod dnešního ustavujícího zasedání nového Spolkového sněmu postarala o rozruch. Její poslanec Bernd Baumann přirovnal postup sněmu, který vzešel ze zářijových parlamentních voleb, k počínání nacistického pohlavára Hermanna Göringa.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Spolu: Tvoří se nová Sněmovna. Kdo zasedne ve vedení výborů?

20. října 2021 12:21

Nově zvolené poslance čeká 8. listopadu ustavující schůze, na které složí svůj slib. Poté si zákonodárci zvolí nové vedení Sněmovny a také rozhodnou o fungování sněmovních výborů. Kolik jich bude a jaké personální složení by mohly mít, poodhalili zástupci koalice Spolu už ve středu. Záznam brífinku můžete zhlédnout v tomto článku.