reklama
CNN Prima News schůze

schůze

Výpis příspěvků ke štítku „schůze“

Zemanův stav se lepší. Zasedání Sněmovny svolá na 8. listopadu, tvrdí Vondráček

14. října 2021 11:15

Prezident Miloš Zeman svolá zasedání nové Sněmovny na pondělí 8. listopadu. Po čtvrteční schůzce s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem to řekl dosluhující předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO), který na stejný den potom svolá také ustavující schůzi. Zeman je od neděle v Ústřední vojenské nemocnici. Vondráček uvedl, že je o prezidentově zdravotním stavu informován, může ale jen obecně uvést, že se lepší.

Zeman se s Babišem ve středu nesejde. Kvůli zdraví prezidenta ale zasednou senátoři

11. října 2021 14:54
Aktualizováno

Kvůli nejasnému zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana se 19. října sejde Stálá komise Senátu pro ústavu. Senátoři chtějí hledat možnosti, jak zajistit výkon pravomocí hlavy státu. Zároveň se nebude konat plánovaná středeční schůzka mezi hlavou státu a premiérem Andrejem Babišem (ANO) o povolebním vyjednávání. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) v pondělí na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že by aktivaci článku považoval za předčasnou a necitlivou.

Fraška: Do práce přišla jen půlka poslanců. Volný při projevu zvládl i hovor s maminkou

15. července 2021 14:06

Čtvrteční jednání Poslanecké sněmovny by se dalo s klidem označit za frašku. Ačkoliv hlavním tématem jednání mělo být zřízení vyšetřovací komise k řešení pandemie koronaviru a informace vlády o tom, jak je připravena na podzim, nic takového poslanci neřešili. Místo toho poslouchali dvouhodinový monolog poslance Lubomíra Volného a následně se dvě hodiny přeli nad některými z jeho výroků. Schůze se poté přerušila a pokračovat bude až od 16 hodin.

Věřím, že Kroupa ví, co říká. Jestli má nahrávku, ať ji zveřejní, vyzývá Bartošek

5. května 2021 14:44

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek vyzval reportéra Seznam Zpráv Janka Kroupu, ať předloží důkazy, které by vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) usvědčily z toho, že chtěl ututlat kauzu Vrbětice výměnou za vakcíny Sputnik V od Ruska. Okolnosti Hamáčkovy cesty do Moskvy jsou však podivné a vláda je ještě plně nevysvětlila, dodal Bartošek v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda rozhodla o opatřeních i školách. Jak to bude s okresy?

6. dubna 2021 09:38

Nejen o opatřeních spojených s bojem proti covidu bude v úterý odpoledne jednat vláda. Řešit má třeba i novelu zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, která však s pandemií koronaviru souvisí. Jde o reakci na chování dvou poslanců, kteří odmítají nosit ochranu úst a nosu. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat živě v tomto článku.

Opozice chtěla ve Sněmovně grilovat koalici kvůli COVID-19, komunisté ale program nepodpoří

10. září 2020 09:04

Ministři by se měli ve čtvrtek při diskusi o schválení programu mimořádné schůze Poslanecké sněmovny obsáhleji vyjádřit k aktuálnímu turbulentnímu nárůstu počtu potvrzených nákaz COVID-19. Novinářům to před zasedáním komory řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. K jiné diskusi než debatě poslanců s přednostním právem a ministrů totiž pravděpodobně nedojde, koaliční strany podle kuloárních informací neschválí program navržený opozicí, dodala. První své rozhodnutí nepodpořit schválení programu potvrdili komunisté.

reklama