CNN Prima News šedý zákal

šedý zákal

Výpis příspěvků ke štítku „šedý zákal“

Žena byla 15 let slepá, pak přišel zlom. Lékaři jí totiž oznámili špatnou diagnózu

13. ledna 2022 05:45

Neměla ponětí, jak vypadá její dospělá dcera a většinou vnoučata vůbec neviděla. Jenže po 15 letech slepoty přišel pro Američanku Connie Parkeovou šokující zlom. Při vyšetření sítnice zjistila, že jí lékaři původně oznámili zřejmě špatnou a zejména závažnější diagnózu. Nyní po operaci opět vidí a s manželem se chystá na speciální dovolenou.

Světový den zraku: Oči máme jenom jedny, pečujme o ně!

8. října 2020 11:56

Na druhý říjnový čtvrtek pravidelně připadá Světový den zraku. Ten má za cíl upozornit na rizika očních vad a vyzývá k tomu, abychom se o zdraví svých očí pečlivě starali. Vždyť zrakem získáváme až 80 procent okolních vjemů. Díky dostupné a kvalitní lékařské péči mají Češi tu výhodu, že řadě problémů mohou preventivně předcházet a většinu potíží lze úspěšně řešit. Přesto mnozí z nás návštěvy očního lékaře zanedbávají.

Vidím, že nevidím! Jak poznáte, že trpíte oční vadou?

Ačkoliv 60 procent světové populace trpí oční vadou, pouhá čtvrtina problémy řeší. Ignorováním potíží si však můžete „zadělat“ na další zdravotní trable, jako jsou bolesti hlavy či zvýšená únava, ale také nevratně ztratit zrak. Nepodceňujte proto pravidelné návštěvy očního lékaře, obzvlášť pokud pociťujete změny ve vidění. Ukážeme vám, jak se projevují nejrozšířenější oční vady a jak se jich můžete zbavit.