CNN Prima News šéfredaktor

šéfredaktor

Výpis příspěvků ke štítku „šéfredaktor“

Běloruský soud poslal Prataseviče do vězení. Obvinili ho ze spiknutí s cílem uchvátit moc

Běloruský soud ve středu poslal bývalého šéfredaktora opozičního média Nexta Ramana Prataseviče na osm let do vězení. Úřady ho obvinily z řady trestných činů včetně spiknutí s cílem uchvátit moc. Další obžalované v případu – zakladatele Nexty Scjapana Pucilu a bývalého redaktora telegramového kanálu Jana Rudzika – podle nezávislého serveru Naša Niva soud v jejich nepřítomnosti poslal za mříže na 20, respektive 19 let.

Zastavení dodávek plynu? V katastrofickém scénáři může přerušit výrobu aut, varuje expert

Jen výjimečně můžeme říct, že něco nabývá hodnoty rychleji než inflace, která v současnosti trhá rekordy. Platí to ale o ojetých autech, jejichž majitelé si mohou mnout ruce. Ceny ojetin meziročně vzrostly o více než čtvrtinu. To ale zájem o ně nebrzdí. Šéfredaktor časopisu Automakers Erich Handl v Novém dni na CNN Prima NEWS nevyloučil, že autobazary možná budou brzy stejně prázdné jako autosalony. Kvůli důsledkům války na Ukrajině se totiž výroba nových vozidel může i zcela zastavit.

Střet komentátorů Plesla a Kubička: Bude Babiš švihat Fialu klackem po hlavě?

Při cestě do Strakovy akademie opozice švihala tehdejšího premiéra Andreje Babiše klackem přes hlavu. Fialova vláda by si proto měla dávat pozor, aby se karta neobrátila. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Komentátor Českého rozhlasu Plus Radko Kubičko se domnívá, že se nová vláda rozpočtovým provizoriem zbytečně dostala pod obrovský tlak, nového premiéra však hájil.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

Balšínek: Odpor společnosti plyne z toho, že vláda neříká pravdu a neumí komunikovat

Šéfredaktor webu Echo24 Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že odpor společnosti pramení z toho, že vláda neříká pravdu a nekomunikuje důvěryhodně. „Musí zde být opatření, kterým budou lidé rozumět. Není to otázka restrikcí, ale důvěryhodnosti. Veškerý odpor společnosti, který vzniká, plyne z toho, že jí vláda Andreje Babiše neříkala pravdu,“ podotkl.