CNN Prima News šéfredaktor

šéfredaktor

Výpis příspěvků ke štítku „šéfredaktor“

Běloruský soud poslal Prataseviče do vězení. Obvinili ho ze spiknutí s cílem uchvátit moc

3. května 2023 12:04

Běloruský soud ve středu poslal bývalého šéfredaktora opozičního média Nexta Ramana Prataseviče na osm let do vězení. Úřady ho obvinily z řady trestných činů včetně spiknutí s cílem uchvátit moc. Další obžalované v případu – zakladatele Nexty Scjapana Pucilu a bývalého redaktora telegramového kanálu Jana Rudzika – podle nezávislého serveru Naša Niva soud v jejich nepřítomnosti poslal za mříže na 20, respektive 19 let.

Zastavení dodávek plynu? V katastrofickém scénáři může přerušit výrobu aut, varuje expert

27. dubna 2022 13:34

Jen výjimečně můžeme říct, že něco nabývá hodnoty rychleji než inflace, která v současnosti trhá rekordy. Platí to ale o ojetých autech, jejichž majitelé si mohou mnout ruce. Ceny ojetin meziročně vzrostly o více než čtvrtinu. To ale zájem o ně nebrzdí. Šéfredaktor časopisu Automakers Erich Handl v Novém dni na CNN Prima NEWS nevyloučil, že autobazary možná budou brzy stejně prázdné jako autosalony. Kvůli důsledkům války na Ukrajině se totiž výroba nových vozidel může i zcela zastavit.

Střet komentátorů Plesla a Kubička: Bude Babiš švihat Fialu klackem po hlavě?

6. ledna 2022 05:42

Při cestě do Strakovy akademie opozice švihala tehdejšího premiéra Andreje Babiše klackem přes hlavu. Fialova vláda by si proto měla dávat pozor, aby se karta neobrátila. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Komentátor Českého rozhlasu Plus Radko Kubičko se domnívá, že se nová vláda rozpočtovým provizoriem zbytečně dostala pod obrovský tlak, nového premiéra však hájil.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

Balšínek: Odpor společnosti plyne z toho, že vláda neříká pravdu a neumí komunikovat

21. listopadu 2021 15:50

Šéfredaktor webu Echo24 Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že odpor společnosti pramení z toho, že vláda neříká pravdu a nekomunikuje důvěryhodně. „Musí zde být opatření, kterým budou lidé rozumět. Není to otázka restrikcí, ale důvěryhodnosti. Veškerý odpor společnosti, který vzniká, plyne z toho, že jí vláda Andreje Babiše neříkala pravdu,“ podotkl.

Balšínek: Babiš je natolik paranoidní, že nesvěří svůj osud do rukou někoho jiného

20. srpna 2021 21:47

Premiér Andrej Babiš (ANO) je natolik paranoidní, že nesvěří svůj osud do rukou někoho jiného, myslí si šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. S takovým názorem souhlasí i Václav Dolejší, komentátor Seznam Zpráv. Nepřijde mu pravděpodobné, že by Babiš předal svou pozici svým možným náhradníkům, protože nikomu nedůvěřuje, doplnil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Šéfredaktora gay magazínu zmlátili v centru Prahy. S přítelem se vedli za ruku

30. května 2021 09:06

Několik mladých Čechů v pátek večer napadlo skupinu gayů, mezi nimi i šéfredaktora gay magazínu Lui Jakuba Starého. Agresoři zaútočili i na jeho přítele a další přátele. Důvodem bylo podle Starého, že se s přítelem drželi za ruce. Během rvačky mu vyrazili zub a způsobili pohmožděniny na hlavě. Na sociální síti Instagram o tom informoval prostřednictvím profilu magazínu. Vyzval také k zastavení homofobního chování.

Klicperová: Je to pandemie strachu. Tak moc se bojíme smrti, že přestáváme žít

4. března 2021 11:47

Lenku Klicperovou charakterizuje hlasitý smích, a to i v situacích, kdy jde o život. Jako válečná reportérka natočila v Kongu dokument o znásilňovaných ženách, navštívila také Afghánistán či Somálsko. „Svoboda pro mě vždy představovala největší hodnotu a teď o ni přicházím. Celou pandemii koronaviru nesu velice těžce, je to nejhorší období v mém životě,“ řekla v pořadu Nový den.