Margita je z nejhoršího venku, už si pouští i písničky Zagorové. Jak chce uctít její památku?

Na svatého Štěpána to budou čtyři měsíce, co odešla zpěvačka Hana Zagorová. Aby její manžel Štefan Margita zahnal smutek, naplánoval si do konce roku řadu vystoupení. V pořadu Showtime přiznal, že snad poprvé v životě bude pracovat i na Silvestra.

Hvězdy Vánoc na Broadwayi – jedno z mnoha vystoupení, které v adventním období Margita má. Zpěv je totiž to, co mu pomáhá od přetrvávajícího smutku po odchodu milované ženy. „Jsem šťastný za každý koncert. I lidé, kteří je navštěvují, jsou báječní a moc jim za to děkuji. Dávají mi hodně energie,“ svěřil se operní zpěvák v pořadu Showtime.

Vystoupení má i během vánočních svátků. „Na Boží hod zpívám v Národním divadle, 29. prosince máme další koncert a možná poprvé v životě jsem vzal i Silvestra. Snažím se opravdu makat, makat a makat, protože to pozitivně zaměstnává mojí hlavu,“ vysvětlil hudebník.

V rozhovoru také přiznal, že začátkem roku plánuje navštívit Divadlo Kalich, ve kterém se hraje muzikál Biograf láska, který vzdává poctu zesnulé zpěvačce a textařce Haně Zagorové. Ačkoliv mělo představení premiéru už v září, Margita neměl odvahu tam zatím zajít. „Odvahu budu mít až v lednu. Jsem domluvený, že se tam přijdu podívat a moc se na představení těším,“ svěřil se operní pěvec.

Přiznává, že ačkoliv mu Zagorová velice chybí, začíná se už se svou ztrátou pomalu vyrovnávat. „Už si začínám doma pouštět i některé věci od Hanky, takže už je to lepší,“ sdělil Margita, který plánuje památku své manželky uctít velkým lednovým koncertem v O2 aréně. „Celý koncert chceme Hance věnovat a poděkovat jí za vše, co pro fanoušky udělala,“ svěřil se ve vysílání CNN Prima NEWS.

Původně chystal pro své fanoušky nádherné překvapení. Na koncertě v O2 aréně měla totiž vystoupit i Zagorová a po dlouhých zdravotních komplikacích znovu zazpívat. Nikdo však nečekal, že oblíbená česká umělkyně v srpnu letošního roku zemře. Proto se operní pěvec rozhodl celou akci přeorganizovat ve vzpomínkový koncert. O zrušení akce, jejíhož pořádání se ujal Leoš Mareš, nikdy nepřemýšlel. „Když jsem doma řekl Hance, že jsem dostal nabídku mít koncert v O2 aréně, tak jsem věděl, že tam vystoupím,“ uzavřel.

Tagy:
Vánoce koncerty Hana Zagorová Štefan Margita Showtime operní pěvec vystoupení silvestr