CNN Prima News SILNÝ HLAS MARKÉTY FIALOVÉ

SILNÝ HLAS MARKÉTY FIALOVÉ

Výpis příspěvků ke štítku „SILNÝ HLAS MARKÉTY FIALOVÉ“

Jsme pěkní fašouni a rasisti. Tak jsme si etnicky vyčistili Čechy, míní novinář Gregor

Před třemi týdny zemřel při policejním zásahu v americké Minnesotě Afroameričan George Floyd. Tato násilná smrt vyvolala nejen v USA vlnu nepokojů. Demonstrovat proti policejní brutalitě přišli v sobotu na pražský Klárov i Češi. O barvě pleti i rasismu v Čechách hovořili v pořadu televize CNN Prima NEWS Silný hlas Markéty Fialové zpěvačka a tanečnice Esther Lubadika a novinář Marek Gregor.

Na K2 jsem se rozhodl, že už nikdy nepolezu s ženskou, říká horolezec Radek Jaroš

Před 70 lety byla poprvé zdolána desátá nejvyšší hora světa – Annapurna v Nepálu vysoká 8 091 metrů. 3. června 1950 ji pokořila skupina francouzských horolezců. O extrémních výkonech, hranicích lidského těla a pudu sebezáchovy hovořili hosté pořadu Silný hlas – horolezec Radek Jaroš a trenér házenkářů a bývalý československý reprezentant Michal Barda.

Politik Václav Krása: Na literatuře je krásné, že si postavy musíme sami vymodelovat

Povinná četba je mezi mnoha studenty neoblíbená. Mladiství obecně nemají rádi to, co jim dospělí nařizují. Četba přitom podporuje nejen představivost, ale také obohacuje mozek. Měla by tedy ve školách zůstat? Nejen o tom mluvili hosté čtvrtečního Silného hlasu Markéty Fialové – jaderná fyzička Dana Drábová a politik a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. Do debaty se zapojil i spisovatel a publicista Ondřej Neff.

Sexuoložka Laura Janáčková: Muži si vybírají ženy jedině a pouze podle atraktivity

Jsou krásné ženy úspěšnější? A záleží u mužů na vzhledu? Na toto téma mluvila moderátorka pořadu CNN Prima NEWS Silný hlas Markéta Fialová s hosty – spisovatelkou, sexuoložkou, docentkou klinické psychologie a zakladatelkou Institutu partnerských vztahů Laurou Janáčkovou a politikem, předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením, Václavem Krásou.

Silný hlas Markéty Fialové: Práce z domova dává svobodu, kterou lidé nesmí zneužít

Analytické průzkumy práce ukázaly, jak moc koronavirová pandemie a s ní související bezpečnostní opatření změnily lidem pracovní návyky. Naučili se například pracovat z domova. V pořadu Silný hlas televize CNN Prima News moderátorka Markéta Fialová mluvila o pracovní době s vědkyní a bývalou předsedkyní Akademie věd Helenou Illnerovou a s mentálním koučem vrcholových sportovců a manažerů a bývalým asistentem trenéra české hokejové reprezentace Marianem Jelínkem.

SILNÝ HLAS: Koronavirus posílil mezigenerační solidaritu, míní paralympionik Ježek

Markéta Fialová hostila ve svém pondělním pořadu Silný hlas lékařku věnující se gerontologii a lékařské etice Ivu Holmerovou a šestinásobného paralympijského vítěze v cyklistice Jiřího Ježka. Téma: stáří v době nouze. Hosté hovořili o mezigenerační solidaritě a zlepšení vztahů mezi generacemi během pandemie koronaviru. Vzájemný kontakt obohacuje obě strany a starší mají mladším podle Ježka stoprocentně co dát. Pozitivem by podle něj mohlo být i celkové zpomalení a uvědomění si, že skutečný život není o hektice.

SILNÝ HLAS: Mám strach, abychom nezapomněli na svobody, říká Höschl

Mění virus charaktery? Probíhající pandemie nového koronaviru ukázala v naší společnosti mnoho dobrého, probudila však i stinné stránky v podobě odporu a ostrakizování až nenávisti ke skutečně či potenciálně nakaženým spoluobčanům nebo nahlašování těch, kteří řádně nedodržují nouzová nařízení státu. Na toto téma diskutovali v pořadu Silný hlas Markéty Fialové farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká a psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví profesor Cyril Höschl.