CNN Prima News škůdce

škůdce

Výpis příspěvků ke štítku „škůdce“

Trus hlodavců mezi zbožím. Hygienici uzavřeli dvě prodejny na Náchodsku

Stopy po hlodavcích a jejich trus našli inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v prodejnách v Náchodě a Teplicích nad Metují. Kromě tohoto výrazného porušení hygienických podmínek našli řadu dalších nedostatků. Na pultech se dokonce objevilo zboží, které bylo škůdci kontaminované. Prodejci mohou zažádat o opětovnou kontrolu a znovuotevření, jakmile závažné závady odstraní. O uzavření informuje web Náchodský deník.

Pusťte se do boje proti škůdcům rostlin doma i v zahradě

Podzimní období svádí k péči o pokojové rostliny, avšak nesmíme zanedbávat ani ovocné stromy. Vše je přitom možné provést bez jakýchkoliv jedů – za pomoci sofistikovaných nástrah, které dokonale zničí škůdce. Jak tedy co nejsnáze provést ochranu ovocných stromů a pokojových rostlin?

Jakých chyb se při sklizni a uskladnění brambor vyvarovat?

Starší ročníky možná mají v paměti školní brigády, kdy se jezdilo na brambory v rámci povinné školní docházky. Otlučené plechové kbelíky s navrstvenými bramborami, třídění na „hnusné“ a „dobré“, bolavá záda a ohníčky po práci, kdy se zatoulané brambory pekly v popelu. V současné době už těžkou práci nahrazuje mechanizace, ale pokud disponujeme několika řádky na políčku, traktor nám nebude moc platný. A stejně tak obrovské třídičky brambor. Doma musíme takovou práci udělat ručně. Ale pak zase máme jistotu, že uskladňujeme pouze dobré a kvalitní brambory.

Jak ochránit rostliny přirozenou cestou před škůdci a nemocemi

Když se budeme řídit radami našich předků, kteří ctili přírodu a přirozeně věděli, jak v zahradě udržet harmonii a rovnováhu, dočkáme se zdravých a chutných plodů bez nemocí a škůdců. K pěstování není třeba žádných chemických prostředků, ty naopak půdu a rostliny zatěžují toxiny a po opakované aplikaci mohou zvyšovat i množství škůdců. Přirozené je organické pěstování plodin na poli i zahradě, ke kterému se dnes mnoho lidí vrací.

Fuchsie ohromí krásou svých květů. Víte, jak ji pěstovat?

Zejména díky pestrým barvám květů se fuchsie již po léta drží na předních pozicích žebříčku oblíbenosti. Kromě půvabných barev patří k jejím velkým přednostem také dlouhá doba kvetení – prakticky od jara do podzimu, přičemž rostlina stále vypadá velmi atraktivně. Fuchsie pochází z Jižní Ameriky a Mexika, jen několik málo druhů můžeme najít na Novém Zélandu. S objevem Nového kontinentu se dostala do Evropy a velmi rychle se zde ujala. Zpočátku byla používána jako luxusní dekorace na nádvoří a v zahradách sídel šlechty, teprve později se rozšířila i mezi lid. Dnes patří k základním balkonovým květinám.