reklama

Sledujte ZÁZNAM debaty mezi Hůlkou a Vyskočilem. Jak podle nich bude vypadat nová vláda?

Do sněmovních voleb zbývá osm dnů a kampaň je v závěrečné fázi. V pořadu Co Čech, to politik! vystoupí zpěvačka Heidi Janků, herec Ivan Vyskočil a zpěvák Daniel Hůlka. Ti společně zhodnotí volební kampaň jednotlivých stran. Prozradí rovněž, koho by si představovali v nové vládě. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Speciální pořad Co Čech, to politik! je neformální diskusí o tom, jak vidí českou politiku známé osobnosti, bývalí politici či komentátoři. V minulosti přijali pozvání například textař František Ringo Čech, generál Petr Pavel, evoluční biolog Jaroslav Flegr, epidemiolog Roman Prymula, umělec TMBK či bývalý premiér Mirek Topolánek.

Tentokrát v pořadu vystoupí zpěvačka Heidi Janků. Ta má s kampaní osobní zkušenosti. V roce 2014 neúspěšně kandidovala za hnutí Pro Prahu do zastupitelstva v Uhříněvsi.

Dalším hostem debaty bude také zpěvák Daniel Hůlka, který se zviditelnil, když v roce 2020 vrátil prezidentovi Miloši Zemanovi státní vyznamenání Za zásluhy. Hlavu státu do té doby veřejně podporoval.

„Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc,“ napsal tehdy Hůlka. Nelíbilo se mu především to, jak Zeman vystupoval během covidové pandemie.

Herec Ivan Vyskočil se naopak vůči výrokům Hůlky několikrát ohradil. „Také jsem jezdil náklaďákem a nep*sral jsem se,“ uvedl Vyskočil. Zastal se tak Zemana a jeho kontroverzních výroků o umělcích během pandemie.

Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kalousek: Piráti musí do vlády. Pokud chtějí být věčně protestní stranou, jsou zbyteční

Mají jít Piráti do vlády, nebo mají zůstat společně s ANO a SPD v opozici? Otázka, která se poslední dny řeší uvnitř Pirátské strany i mezi novináři. Podle expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který strávil v politice dlouhých třicet let, by se měla partaj Ivana Bartoše zachovat státotvorně, ukázat politickou dospělost a do vlády určitě jít. Pokud zůstanou věčně protestní stranou, jsou podle něj občanům České republiky k ničemu. Kalousek to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: STAN přes palubu Piráty nehodí. Ti loví kádry na ministry mimo zvolené poslance

Pokud se Piráti sami nerozhodnou do vlády nejít, STAN je přes palubu nehodí. A to i přes to, že se Piráti zatím podle informací CNN Prima NEWS ve vyjednávání občas chovají jako nerozhodní nováčci, kteří často mění své požadavky. Důvody jsou hned dva. Zaprvé je to společná cesta deklarovaná už v koaliční smlouvě. Zadruhé vše stojí na osobě Víta Rakušana, který si za dlouhou dobu spolupráce s Ivanem Bartošem vypěstoval silné až přátelské pouto a je připraven sliby a plány dodržet a splnit.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.

Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek, říká herečka Doležalová

Herečka Marie Doležalová se proslavila nejen v kinematografii, ale i svým blogem Kafe a cigárko, které vydala dokonce knižně. Svým fanouškům prozradila, že by se ráda pustila i do dalšího projektu. V pořadu Interview přiblížila, o co by se jednalo. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu,“ prozradila s tím, že by se ráda stala mluvčí „špatných matek“.

Předčasně narozené děti označil za nevyvinuté zrůdy. Soud teď exposlanci snížil trest

Na 10 měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených lidech či o neziskových organizacích. Na svůj veřejně přístupný profil na Facebooku Škárka tehdy kromě jiného napsal o předčasně narozených dětech s nízkou porodní hmotností, že jsou to „nevyvinuté zrůdy“.

reklama