Sledujte ZÁZNAM Partie s Vojtěchem: Velká diskuse, jak zastavit další vlnu pandemie

Česko bude mít novou vládu, v pondělí se navíc poprvé sejdou poslanci v novém složení. Co nás čeká? Hosty Partie Terezie Tománkové budou předsedkyně TOP 09 a zřejmě budoucí předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová a předseda SPD Tomio Okamura. Pořad sledujte v neděli od 11 hodin v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Necelý měsíc po sněmovních volbách se koalicím Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a Pirátům se STAN podařilo domluvit na koaliční smlouvě, programovém prohlášení společného kabinetu i rozdělení ministerstev. U některých resortů je už zřejmé, kdo by je měl řídit.

Dohody o vládní spolupráci mají lídři pěti dosud opozičních stran oficiálně podepsat v pondělí 8. listopadu. Ten samý den se poprvé sejdou nově zvolení poslanci, kteří by mohli ve středu volit vedení dolní parlamentní komory, tedy předsedu a šest místopředsedů.

V pořadu Partie tak bude diskutovat zřejmá budoucí šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda SPD Tomio Okamura.

V další části pořadu bude velká debata o tom, jak zastavit další vlnu koronavirové pandemie. Zúčastní se jí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), šéf Asociace krajů ČR Martin Kuba z ODS, právník a vysokoškolský učitel Ondřej Dostál z Pirátské strany a ředitel FN Motol Miloslav Ludvík z ČSSD.

Pořad sledujte v neděli v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku. Začne v 11 hodin.

Tagy: