reklama

Sledujte ZÁZNAM: Skryté trumfy politických stran v Divoké kartě. Dostanou se do Sněmovny?

Pořad Divoká karta na CNN Prima NEWS si vždy z kandidátních listin jednotlivých stran vytáhne ty politiky, kteří jsou neotřelí a mohou lecčím zaujmout. Tentokrát dostanou prostor nadějné tváře, které jsou sice mnohdy na nízkých místech kandidátek, ale jsou poměrně vidět. Uspějí ve volbách a projdou do Poslanecké sněmovny?

reklama

Jejich příčky na kandidátkách jsou sice nízké, ale mají vysoké sebevědomí a hlavně jsou i tak vidět. Řeč je o nadějných politicích, kteří se i ze suterénu kandidátek mohou probít až do Poslanecké sněmovny.

Až na 20. místě kandidátky Spolu v Moravskoslezském kraji je Markéta Vyvlečková z KDU-ČSL. Mladá projektová manažerka je přitom velmi aktivní na sociálních sítích, kde její názory a glosy hojně sdílí i vysoce postavení politici, například europoslanec lidovců Tomáš Zdechovský či jejich stranický šéf Marian Jurečka.

Z 16. místa u koalice Pirátů a STAN ve Zlínském kraji se pokouší uspět hudebník Zbyněk Ziggy Horváth. Ten je reprezentantem Starostů a nezávislých. Nedávno se navíc zviditelnil narušením jednoho z předvolebních mítinků hnutí ANO, na kterém byl i premiér Andrej Babiš.

Svého vyslance poslali do pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS i komunisté. KSČM reprezentuje Arťom Korjagin, kandidující z 8. místa v Praze. Z pozvaných hostů má tak nejlepší výchozí pozici pro zvolení, dokonce až za ním je na 9. místě nynější dlouholetý poslanec komunistů Jiří Dolejš.

O mandát v Poslanecké sněmovně usiluje i mladý herec Michal Košan, který jde do voleb v barvách hnutí Přísaha expolicisty Roberta Šlachty. V Plzeňském kraji kandiduje sice až z 20. místa, ale i on živí naději, že může své kolegy přeskočit díky kroužkování.

Pořad Divoká karta sledujte živě na CNN Prima NEWS či v našem článku již od 18:00.

Tagy:
Andrej Babiš STAN KSČM Piráti hnutí ANO volby KDU-ČSL volby 2021 SPOLU Přísaha Markéta Vyvlečková Divoká karta Arťom Korjagin Zbyněk Ziggy Horváth Michal Košan

Hlavní zprávy

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba
Reportáž

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů
Požáry

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

 • Aktualizováno
 • V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

  Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka s Havlíčkem: Co vše bude ještě zdražovat?
  Sledujte v TV

  Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka s Havlíčkem: Co vše bude ještě zdražovat?

  Další prodejci energií ukončují svou činnost. Dalo se energetickému armadegonu předejít? Je rušení DPH u energií udržitelné řešení? A na jaké zdražení se mají lidé dále připravit? V pořadu CNN Prima NEWS Co na to vaše peněženka bude od 18:00 odpovídat ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) a poslanec Petr Hladík (KDU-ČSL) i šéf Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor. Pořad můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku.

  Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

  Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

  Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

  Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

  reklama

  Domácí zpravodajství

  reklama