reklama

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci dosluhující vlády: Babišův kabinet podá demisi

Ve čtvrtek v 8:00 zasedne dosluhující vláda hnutí ANO a sociálních demokratů, aby schválila svou demisi. Pověřen složením nového kabinetu bude lídr koalice Spolu a PirSTAN Petr Fiala. Tiskovou konferenci můžete sledovat od 8:30 přímo v tomto článku.

reklama

Prezident Miloš Zeman, který se od 10. října léčí v Ústřední vojenské nemocnici, v úterý pověřil lídra koalice Spolu a PirSTAN Petra Fialu jednáním o složení nového kabinetu. Představitelé koalice v pondělí podepsali smlouvu o fungování v době vládního mandátu a o společném programu.

Fiala předpokládá, že by se jeho vláda mohla ujmout mandátu do vánočních svátků. Do té doby by měl řídit stát končící kabinet v demisi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama