reklama

Sledujte ZÁZNAM: Vláda představí strategii v boji s omikronem. Jaké změny opatření nás čekají?

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) jedná kvůli variantě omikron o změnách protiepidemických opatření. Definitivně chce také určit profesní skupiny, kterých se bude týkat takzvaná pracovní karanténa. Členové vlády budou o výsledcích jednání informovat veřejnost na tiskové konferenci. Ta by měla začít v 16 hodin, sledovat ji můžete na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Pracovní karanténa by vybraným profesím umožňovala chodit do práce, i když budou mít pozitivní antigenní test. Vláda tak chce udržet fungování státu v chodu i v případě, že by varianta omikron naplno udeřila v Česku.

Podle lidoveckého poslance a lékaře Toma Philippa stojí před Fialovým kabinetem velmi složitý úkol. „Měli bychom se inspirovat v zahraničí, ale vymyslet funkční systém bude složité. Omikron někde nemocnice plní a jinde ne. Je těžké se v tom orientovat,“ zmínil ve vysílání CNN Prima NEWS.

S tím, že je varianta omikron velmi nevyzpytatelná, souhlasí i opoziční poslanec a rovněž lékař Julius Špičák (ANO). „Když se kouknete do okolních zemí, tak se omikron chová různě. Někde je prudký nárůst počtu hospitalizovaných, zatímco v některých zemích přes nárůst množství nakažených počet hospitalizovaných klesá. Stanovit normy pracovní karantény bude složité,“ řekl.

Jaké změny v opatřeních nakonec vláda provede, objasní na tiskové konferenci, která by měla začít v 16 hodin. Sledovat ji můžete na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

reklama

Domácí zpravodajství

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama