CNN Prima News sňatky

sňatky

Výpis příspěvků ke štítku „sňatky“

Poslanci jednají o manželství homosexuálů. V Praze demonstrují odpůrci i příznivci

29. dubna 2021 07:22
Aktualizováno

Poslanci ve čtvrtek začali projednávat návrh zákona umožňujícího sňatky homosexuálních párů. Proti tomuto záměru se poblíž Sněmovny koná demonstrace sdružení Aliance pro rodinu. Podle něho hrozí legalizace „obchodu s dětmi“. Zákon naopak přišli podpořit zástupci hnutí leseb a gayů pod vedením organizace Jsme fér.

Tažení Indie proti „džihádu lásky“. Za mezináboženský svazek hrozí 10 let vězení

5. prosince 2020 19:47

Na základě nového zákona, schváleného v indickém státě Uttarpradéš, byl zatčen první muslim. Obvinění se týká takzvaného love jihadu neboli „džihádu lásky“. Jedná se o předpoklad, že muslimové cíleně lákají hinduistické ženy do sňatku, aby je přiměli ke konverzi. Obecně je džihád lásky považován za konspirační teorii.

Vláda na homosexuály zapomněla. Opatření o registrovaném partnerství se upraví

18. listopadu 2020 19:24

Napravíme to co nejrychleji, slíbil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Reagoval tak na příspěvek iniciativy Jsme fér, která upozornila, že se v covidových usnesení objevují „zjevné diskriminace registrovaných partnerů“. Oproti heterosexuálním párům pro ně totiž platí mnohem přísnější pravidla. Uzavřít registrované partnerství mohou pouze v neodkladných případech a ve velmi omezeném počtu osob.