reklama

Soukromá divadla OSVČ nedostala příspěvek. Zeman slíbil, že to bude řešit, uvedl David

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal v Lánech zpěváka a skladatele Michala Davida společně s producentem a majitelem Divadla Broadway Oldřichem Lichtenbergem. David v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS uvedl, že soukromá divadla OSVČ nedostala žádný příspěvek z programu COVID kultura 1. Zeman jim slíbil, že to bude řešit.

reklama

„Pana prezidenta jsme přišli poinformovat o současném stavu soukromého kulturního sektoru, zvláště soukromých divadel OSVČ, které jsou ve velké nevýhodě oproti divadlům, které dostávají státní dotace, nebo soukromým, které také dotace dostávají,“ vysvětlil důvod návštěvy Michal David.

K tématu

Podle něj prezidentovi poskytli informace, které předtím neměl. „Myslím, že spoustu věcí, které jsme mu říkali, nevěděl a byl z nich velmi překvapen. Například v první vlně COVID kultura 1 pan ministr kultury Zaorálek dostal miliardu a sedmdesát milionů, které porozdával po různu, akorát my jsme z toho nedostali vůbec nic,“ uvedl zpěvák s tím, že soukromý sektor přispívá každoročně do státní pokladny zhruba 50 miliardami korun.

„Takže jsme si říkali, že by to měl vědět. Informovali jsme ho o tom, že to není úplně v pořádku, že to je nerovný boj,“ podotkl David.

Podle něj Zeman slíbil, že tuto věc bude řešit. „Za prvé víme, že je tu teď COVID kultura 2, o kterou se zasloužil hlavně ministr průmyslu Karel Havlíček, kterému moc děkujeme, nikoliv ministr kultury. Pan prezident nám přislíbil, že se na celou věc podívá a že ji bude řešit,“ dodal Michal David.

K tématu

Další hlavní zprávy

Fotbal

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

Jan Hamáček

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Zatímco veřejnost i novináři poslední týdny volají po zveřejnění veškerých informací v souvislosti s koronavirem, na ministerstvu vnitra vznikla novela krizového zákona, která naopak navrhuje informace utajovat. A to ve chvíli, kdy by jejich zveřejněním mohlo dojít k ohrožení přípravy krizové situace nebo účinnosti krizových opatření. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) je i tak návrh odborníků v pořádku a věří mu.

reklama
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Dva policisty převezli po nedělní demonstraci do nemocnice. Organizátorovi hrozí milionová pokuta
Řeřicha prý nevyroste. První hoax o 5G sítích pochází od dánských studentek
Někdo přišel s tím matematickým modelem. Kdo je tajemný muž, o kterém mluvil Babiš?
reklama
reklama
Nejrizikovější akce. Nakazit se mohla půlka lidí, odsuzuje epidemiolog Smejkal demonstranty

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy
Další články
reklama
reklama