reklama

Soukromá divadla OSVČ nedostala příspěvek. Zeman slíbil, že to bude řešit, uvedl David

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal v Lánech zpěváka a skladatele Michala Davida společně s producentem a majitelem Divadla Broadway Oldřichem Lichtenbergem. David v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS uvedl, že soukromá divadla OSVČ nedostala žádný příspěvek z programu COVID kultura 1. Zeman jim slíbil, že to bude řešit.

reklama

„Pana prezidenta jsme přišli poinformovat o současném stavu soukromého kulturního sektoru, zvláště soukromých divadel OSVČ, které jsou ve velké nevýhodě oproti divadlům, které dostávají státní dotace, nebo soukromým, které také dotace dostávají,“ vysvětlil důvod návštěvy Michal David.

K tématu

Podle něj prezidentovi poskytli informace, které předtím neměl. „Myslím, že spoustu věcí, které jsme mu říkali, nevěděl a byl z nich velmi překvapen. Například v první vlně COVID kultura 1 pan ministr kultury Zaorálek dostal miliardu a sedmdesát milionů, které porozdával po různu, akorát my jsme z toho nedostali vůbec nic,“ uvedl zpěvák s tím, že soukromý sektor přispívá každoročně do státní pokladny zhruba 50 miliardami korun.

„Takže jsme si říkali, že by to měl vědět. Informovali jsme ho o tom, že to není úplně v pořádku, že to je nerovný boj,“ podotkl David.

Podle něj Zeman slíbil, že tuto věc bude řešit. „Za prvé víme, že je tu teď COVID kultura 2, o kterou se zasloužil hlavně ministr průmyslu Karel Havlíček, kterému moc děkujeme, nikoliv ministr kultury. Pan prezident nám přislíbil, že se na celou věc podívá a že ji bude řešit,“ dodal Michal David.

K tématu

Další hlavní zprávy

Ústecký kraj

Čapí hnízdo: Náhodná kontrola odhalila zcizené spodní prádlo

Čapí hnízdo: Náhodná kontrola odhalila zcizené spodní prádlo

Zloděj dámského prádla odhalen. Několik let starou záhadu se podařilo vyřešit zaměstnancům chomutovského zooparku. V okolí lidem mizelo čas od času oblečení. Na svědomí ho měl jeden z tamních čápů, který oblečení v Chomutově kradl a nosil si ho k sobě do hnízda. Sbírku měl opravdu rozsáhlou – čítala téměř šedesát kusů.

Hospodští plánují velkou rebelii. Kde všude bude v sobotu otevřeno?
Praha má problém: Soud zrušil kolaudaci velké části tunelu Blanka
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Cheb volá o pomoc. Nemocnici došli lidé, covid pacienty přepravují vrtulníky až na Vysočinu
Hořejší: Nevěřím, že se děti vrátí v únoru do škol. Situaci komplikuje britská mutace
Další články
reklama
reklama