reklama

Soukromá divadla OSVČ nedostala příspěvek. Zeman slíbil, že to bude řešit, uvedl David

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal v Lánech zpěváka a skladatele Michala Davida společně s producentem a majitelem Divadla Broadway Oldřichem Lichtenbergem. David v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS uvedl, že soukromá divadla OSVČ nedostala žádný příspěvek z programu COVID kultura 1. Zeman jim slíbil, že to bude řešit.

reklama

„Pana prezidenta jsme přišli poinformovat o současném stavu soukromého kulturního sektoru, zvláště soukromých divadel OSVČ, které jsou ve velké nevýhodě oproti divadlům, které dostávají státní dotace, nebo soukromým, které také dotace dostávají,“ vysvětlil důvod návštěvy Michal David.

K tématu

Podle něj prezidentovi poskytli informace, které předtím neměl. „Myslím, že spoustu věcí, které jsme mu říkali, nevěděl a byl z nich velmi překvapen. Například v první vlně COVID kultura 1 pan ministr kultury Zaorálek dostal miliardu a sedmdesát milionů, které porozdával po různu, akorát my jsme z toho nedostali vůbec nic,“ uvedl zpěvák s tím, že soukromý sektor přispívá každoročně do státní pokladny zhruba 50 miliardami korun.

„Takže jsme si říkali, že by to měl vědět. Informovali jsme ho o tom, že to není úplně v pořádku, že to je nerovný boj,“ podotkl David.

Podle něj Zeman slíbil, že tuto věc bude řešit. „Za prvé víme, že je tu teď COVID kultura 2, o kterou se zasloužil hlavně ministr průmyslu Karel Havlíček, kterému moc děkujeme, nikoliv ministr kultury. Pan prezident nám přislíbil, že se na celou věc podívá a že ji bude řešit,“ dodal Michal David.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Liberecký kraj

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Politika

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na nedělní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil na dotaz ČTK. Hamáček na dotaz nereagoval. Podle spekulací médií má Petříčka ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec ČSSD Jan Birke.

Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby
Další články
reklama
reklama