reklama

Soukromá divadla OSVČ nedostala příspěvek. Zeman slíbil, že to bude řešit, uvedl David

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal v Lánech zpěváka a skladatele Michala Davida společně s producentem a majitelem Divadla Broadway Oldřichem Lichtenbergem. David v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS uvedl, že soukromá divadla OSVČ nedostala žádný příspěvek z programu COVID kultura 1. Zeman jim slíbil, že to bude řešit.

reklama

„Pana prezidenta jsme přišli poinformovat o současném stavu soukromého kulturního sektoru, zvláště soukromých divadel OSVČ, které jsou ve velké nevýhodě oproti divadlům, které dostávají státní dotace, nebo soukromým, které také dotace dostávají,“ vysvětlil důvod návštěvy Michal David.

Podle něj prezidentovi poskytli informace, které předtím neměl. „Myslím, že spoustu věcí, které jsme mu říkali, nevěděl a byl z nich velmi překvapen. Například v první vlně COVID kultura 1 pan ministr kultury Zaorálek dostal miliardu a sedmdesát milionů, které porozdával po různu, akorát my jsme z toho nedostali vůbec nic,“ uvedl zpěvák s tím, že soukromý sektor přispívá každoročně do státní pokladny zhruba 50 miliardami korun.

„Takže jsme si říkali, že by to měl vědět. Informovali jsme ho o tom, že to není úplně v pořádku, že to je nerovný boj,“ podotkl David.

Podle něj Zeman slíbil, že tuto věc bude řešit. „Za prvé víme, že je tu teď COVID kultura 2, o kterou se zasloužil hlavně ministr průmyslu Karel Havlíček, kterému moc děkujeme, nikoliv ministr kultury. Pan prezident nám přislíbil, že se na celou věc podívá a že ji bude řešit,“ dodal Michal David.

Tagy:
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Později do boje nastoupí i Petra Kvitová či debl Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ve dvouhře pak znovu Kvitová a Tomáš Macháč.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama