Spadl mi kámen ze srdce, děkoval Ján policistům za své dopadení. Před lety zavraždil bratrance

Svého bratrance a zároveň soka v lásce zavraždil. Jeho tělo následně uložil do sudu, ten pak zakopal a zalil betonem ve sklepě jednoho z domů v Českých Velenicích. Za jedenáct let starou vraždu, na kterou se přitom vůbec nemuselo přijít, padly ve středu u soudu v Českých Budějovicích tresty. Obžalovaný Ján S. za dopadení policistům děkoval.

Třináct a deset let vězení – takové sazby si od českobudějovického krajského soudu odnesli pětatřicetiletý muž a třicetiletá žena z Českých Velenic za téměř jedenáct let starou vraždu.

Tehdy devatenáctiletá Kristýna Š. se měla podílet na vraždě svého tehdejšího partnera Daniela B. Poté, co od ní dostal přesnídávku s léky na spaní, přišel na místo činu Ján S. – bratranec muže, a omámenému měl probodnout srdce nožem. Mrtvolu ukryl do plastového sudu a po několika dnech ji zakopal pod podlahu ve sklepě. Tak je alespoň vražda popsaná v obžalobě. Tělo po devíti letech objevili kriminalisté díky tipu z podsvětí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Za masakr v Kostelci padl trest. Trojnásobná vražda v rodině šokovala i otrlé kriminalisty

„Mám výčitky svědomí a trpím na noční můry. Děkoval jsem policistům, když mě zatkli, protože mi spadl kámen ze srdce, jak se mi ulevilo,“ sdělil obžalovaný Ján. Až do vzetí muže do vazby spolu pár žil a staral se o čtyři děti, tři z nich měla obžalovaná se zavražděným Danielem B. I kvůli tomu chtěl vzít muž celou vinu na sebe.

Nic jsem nezpůsobila, tvrdila

„Jsem na partnerku a děti velmi citově vázaný a velmi špatně to ve vězení snáším. Svého činu upřímně lituji,“ podotkl. Kristýna Š., která od počátku trestního líčení svou účast na vraždě popírá, při pronášení své závěrečné řeči plakala. „Opravdu jsem to nezpůsobila a nespáchala a jediný, pro co žiju, jsou moje děti,“ dušovala se.

ČTĚTE TAKÉ: Žaloba Kellnerových označuje tři viníky miliardářovy smrti. Popisuje jejich možná selhání

Její obhájce Michal Stach redakci CNN Prima NEWS sdělil, že s rozsudkem nesouhlasí. „Nějakým způsobem ho vyhodnotíme, až přijde písemně vyhotovení,“ uvedl. Místo zproštění viny si žena vyslechla přísnější verdikt. Oběma přitom dokonce hrozilo až dvacet let vězení.

„Nejde o nějakého těžkého zločince, bylo to pod vlivem všech okolností, které nastaly. Za uplynulých zhruba deset let se osvědčil, že je schopen vést řádný život,“ argumentoval obhájce Jána S. Jaroslav Slanina. Obžalovaný se proto na místě proti rozsudku odvolal.

Tagy: