CNN Prima News špionáž

špionáž

Výpis příspěvků ke štítku „špionáž“

Není nikdo, kdo by Putina zastavil. Ruský agent odhalil diskuzi o použití jaderných zbraní

2. prosince 2022 06:02

Ruští představitelé diskutovali o potenciálním použití jaderných zbraní na Ukrajině. Dokazovat to má elektronická pošta, o níž se agent ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) podělil s ruským aktivistou Vladimirem Osečkinem. E-maily kromě případného nasazení zbraní hromadného ničení pojednávají také o osobě Vladimira Putina. Nejmenovaný agent s přezdívkou „Vítr změny“ označil ruského prezidenta za osobu s narcistickými poruchami vyvolanými komplexy z dětství.

Ruský špion byl zřejmě Čech. Bývalý šéf civilní rozvědky přiblížil, o koho může jít

17. října 2022 23:28

Bezpečnostní informační služba v pondělí na tiskové konferenci informovala o ruském agentovi, který mohl ovlivňovat chování českých politiků a nastolovat proruská témata. Podle někdejšího ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace Karla Randáka šlo nejspíše o Čecha – politika nebo novináře. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Evropský Watergate. Pegasus je nebezpečný a nemá legitimní využití, kritizuje Kolaja

28. září 2022 07:11

Hned několik evropských vlád čelí vážnému podezření z toho, že pomocí izraelského softwaru Pegasus ilegálně sledovaly zástupce opozice či „nepohodlné“ novináře. Někteří politici již aféru označili za evropský „Watergate“. Vymkl se systém, jehož původním účelem bylo bojovat proti terorismu či organizovanému zločinu, kontrole? Například europoslanec a 1. místopředseda Pirátů Marcel Kolaja Pegasus označil za velmi nebezpečný nástroj, který kvůli svým vlastnostem nemá legitimní využití.

Kolaja: Spojenectví ODS s Morawieckim je velký problém. V Polsku upadá právní stát

23. září 2022 12:07

Polská vláda je podezřelá z toho, že pomocí izraelského softwaru Pegasus sledovala ilegálně desítky osob z řad opozičních politiků či novinářů. Podobným nařčením čelí i některé další evropské státy. Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti), který je součástí vyšetřovacího výboru PEGA, se zúčastnil třídenní mise ve Varšavě. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zmínil velké znepokojení z „úpadku právního státu v Polsku“. Podle 1. místopředsedy Pirátů se kabinet premiéra Mateusze Morawieckého snaží skandál zamést pod koberec.

Ruští špioni jsou na českých úřadech, ve firmách i v Evropské komisi, varuje expert

15. září 2022 23:04

Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí měl spolupracovat s ruskou rozvědkou SVR a vynášet pro ni tajné informace. Zprávu Deníku N potvrdili členové vlády i bezpečnostní informační služba (BIS), která zmíněného pracovníka odhalila. Zjištění BIS nepřekvapilo někdejšího vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla ani bývalého ministra financí Ivana Pilipa.

Využili jeho slabost pro ženy a peníze. Pracovník ministerstva zahraničí donášel Kremlu

15. září 2022 19:48

Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí měl spolupracovat s ruskou rozvědkou SVR a vynášet pro ni tajné informace. Se zprávou přišel Deník N, kterému informaci potvrdili premiér Petr Fiala (ODS), ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) i Bezpečnostní informační služba (BIS), která zmíněného pracovníka odhalila. Předtím ho prý roky sledovala. Muž byl nucen post na rezortu zahraničí opustit, ohlásil server Aktuálně.cz.

Důvod prohlídky u Trumpa byl odhalen. FBI ho podezřívá z porušení zákona o špionáži

12. srpna 2022 21:31

Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v pondělí v sídle exprezidenta Donalda Trumpa zajistili dokumenty s různými stupni utajení a o povolení k prohlídce žádali i kvůli podezření na porušení zákona o špionáži. Informace amerických médiích potvrdily povolení k prohlídce a seznam zabavených věcí, jež v pátek nechal zveřejnit soud na Floridě.

Británie schválila vydání zakladatele WikiLeaks do USA. Stíhán je za špionáž

17. června 2022 11:48

Britská ministryně vnitra Priti Patelová v pátek souhlasila s vydáním zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assangea do Spojených států. Assange je v USA stíhán v souvislosti s 18 trestnými činy, včetně špionáže. Extradici se několik let snaží zabránit a proti nynějšímu rozhodnutí se odvolá, oznámila na Twitteru organizace WikiLeaks. Tiskové agentury uvádějí, že právní sága kolem muže označovaného jedněmi za bojovníka za svobodu slova a druhými za nebezpečného nepřítele státu ještě nekončí.

Půvabnou Putinovu špionku před lety vyhostili z USA. Co dělá Agentka 90-60-90 dnes?

21. května 2022 07:13

Pro svůj půvab si vysloužila přezdívku „Agentka 90-60-90“. Čtyřicetiletá Ruska Anna Chapmanová se zviditelnila v roce 2010, když ji v New Yorku zatkla FBI pro podezření se špionáže. Po návratu do vlasti obdržela státní vyznamenání a zahájila kariéru modelky a influencerky. V současné době je rovněž populární TV moderátorkou.