CNN Prima News špionáž

špionáž

Výpis příspěvků ke štítku „špionáž“

EU přitvrdila sankce vůči Rusku, zaměřila se na Putinovy věrné. Přidaly se i Spojené státy

Členské státy EU definitivně schválily třináctý balík sankcí proti Rusku, který obsahuje seznam 106 jednotlivců a 88 institucí či firem. Sankce jsou zaměřeny proti režimu prezidenta Vladimira Putina a proti těm, kdo ho podporují v jeho „nelegální, nevyprovokované a neoprávněné agresi“, uvedla v pátek Rada EU ve svém prohlášení. Vedle toho Bílý dům před výročím invaze na Ukrajinu oznámil přes 500 sankcí vůči Rusku.

Rusko, čínští špioni nebo islámští radikálové. BIS vyhodnotila největší hrozby pro Česko

Pro Českou republikou je největší bezpečnostní hrozbou Ruská federace, vyplývá z výroční zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) za rok 2022. Kontrarozvědka proto ocenila omezení „přebujelé“ ruské diplomatické mise v Česku. Ve své zprávě se věnovala i dalším nebezpečím, jako jsou čínská špionáž a její napojení na českou politickou scénu či terorismus islámských extremistů.

UFO nejsou jen mimozemšťané. Může to být čínská špionáž nebo tajné projekty, tvrdí vědec

Výskyt neidentifikovatelných objektů může mít několik vysvětlení, tvrdí Thomas Zurbuchen, bývalý vedoucí jednoho z oddělení americké vesmírné agentury NASA. Neznámé jevy mohou být podle něj ve skutečnosti čínské špionážní balony, popřípadě tajné projekty jiných států. Další odborníci připouštějí, že americká armáda skutečně disponuje mimozemským biologickým i technologickým materiálem. Trosky neznámých létajících prostředků se prý mohou objevit i na povrchu Marsu.

Omyl Pentagonu, který může přijít USA draho. Tajné informace měl posílat přímo spojenci Ruska

Pentagon musí řešit solidní průšvih. Americké ministerstvo obrany totiž přišlo na to, že nechtíc posílalo až miliony jinak úzkostlivě tajených informací po e-mailu jinam než na cílenou adresu. Za vše může chybějící písmenko na konci mailového adresáta. Citlivé zprávy tak místo do jednotlivých složek armády zamířily do afrického státu Mali. Informaci zveřejnil list The Finacial Times s odvoláním na nizozemského podnikatele Johannese Zuurbiera.

Trump může kandidovat, i kdyby ho odsoudili. Ve hře je také obvinění z velezrady

I kdyby byl Trump v případech federálních zločinů shledán vinným, může znovu kandidovat na prezidenta Spojených států, shodli se odborníci. Bylo by to ale poprvé v amerických dějinách, připomněl ředitel Občanského institutu Roman Joch. Zároveň je podle CNN nepravděpodobné, že by soud stihl případ projednat do prezidentských voleb 2024. Vedle nových obvinění je podle Jocha reálné i obvinění Trumpa z velezrady.