reklama
CNN Prima News špionáž

špionáž

Výpis příspěvků ke štítku „špionáž“

Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů

Ve snaze čelit nepřátelským špionážním aktivitám Velká Británie plánuje přinutit osoby pracující pro zahraniční vlády k podepsání centrálního registru. Spojené království rovněž vyjádřilo podporu Česku v souvislosti s údajným zapojením ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Mělo přitom jít o stejné osoby, které se podle Británie údajně snažily otrávit novičokem dvojitého agenta Sergeje Skripala v Salisbury.

Itálie vyhostila dva ruské diplomaty, podezřívá je ze špionáže

Aktualizováno

Itálie okamžitě vyhostí dva ruské diplomaty v souvislosti s podezřením ze špionáže, oznámil ve středu ministr zahraničí Luigi di Maio. Policie v úterý večer zadržela kapitána italského námořnictva při tajné schůzce s jedním z vojenských diplomatů ruského velvyslanectví. Zatčení se uskutečnilo v momentě, kdy italský důstojník předával ruskému diplomatovi tajné informace, informovaly světové agentury. Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo nad událostí politování.

Tatra kolem světa 2 zpátky doma, v Íránu týmu hrozilo vězení. Víme proč

Po vzoru expedice z konce osmdesátých let se vydali šířit dobré jméno České republiky do světa. Teď se výprava Tatra kolem světa 2 dočasně vrací domů. Překážkou nebyla jen situace okolo nového koronaviru. V Íránu jim úřady kvůli podezření ze špionáže neprodloužily víza a dokonce jim hrozilo vězení. V pořadu Nový den se o zážitky z první části expedice podělil zakladatel týmu Marek Havlíček.

Zakladatel WikiLeaks Assange se vrací k soudu. Jedná se o jeho vydání do USA

V pondělí začíná další fáze soudního procesu o vydání zakladatele WikiLeaks Juliana Assange do USA. Přelíčení se koná u britského Ústředního trestního soudu v Old Bailey v Londýně. V USA novináře předběžně viní z osmnácti trestných činů, z nichž sedmnáct souvisí se špionáží. Hrozí mu tam až 175 let vězení, informoval web The Guardian.

Problémy Ruska kvůli aktivitám diplomatů pokračují, Moskvě pohrozilo Německo

V pondělí vypovědělo Slovensko tři ruské diplomaty. Jak napsal slovenský Denník N, vše souvisí s případem zneužití slovenských víz ruskými tajnými službami při loňském atentátu v Berlíně. Následovala další poměrně ostrá diplomatická reakce, a to od Německa. Pokud německý soud zjistí, že Rusko nařídilo loňskou vraždu Čečence Zelimchana Changošviliho v Berlíně, musí Moskva počítat s odpovídající německou reakcí. Po jednání s Lavrovem to prohlásil šéf německé diplomacie Heiko Maas.

reklama