reklama
CNN Prima News špionáž

špionáž

Výpis příspěvků ke štítku „špionáž“

Kamera v hodinkách i zapalovači. Špionážní fotografii používali i odbojáři proti nacistům

3. října 2021 23:29

Sběratel z Hradce Králové vlastní stovky historických fotoaparátů. Mezi exponáty nejsou žádné digitální foťáky, ale jen ty klasické filmové nebo deskové. Od těch největších a nejstarších po ty nejmenší. Najde se mezi nimi i mnoho modelů využívaných tajnými policisty a špióny. Jsou zakamuflované v nejrůznějších předmětech denní potřeby.

Dal špion jména britských agentů Rusku? V bytě měl ruskou vlajku a zvířata v ušankách

14. srpna 2021 08:01

Britové aktuálně řeší údajnou špionáž jednoho ze svých zaměstnanců na velvyslanectví v německém Berlíně. Jistý člen tamní ochranky je podezřelý z úniku informací, které předal Rusku. Vyšetřovatelé přímo u něj v bytě našli celou řadu předmětů, které byly spojeny právě s touto zemí. V obývacím pokoji mu například visela ruská vlajka.

Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů

19. dubna 2021 10:56

Ve snaze čelit nepřátelským špionážním aktivitám Velká Británie plánuje přinutit osoby pracující pro zahraniční vlády k podepsání centrálního registru. Spojené království rovněž vyjádřilo podporu Česku v souvislosti s údajným zapojením ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Mělo přitom jít o stejné osoby, které se podle Británie údajně snažily otrávit novičokem dvojitého agenta Sergeje Skripala v Salisbury.

Itálie vyhostila dva ruské diplomaty, podezřívá je ze špionáže

31. března 2021 12:52
Aktualizováno

Itálie okamžitě vyhostí dva ruské diplomaty v souvislosti s podezřením ze špionáže, oznámil ve středu ministr zahraničí Luigi di Maio. Policie v úterý večer zadržela kapitána italského námořnictva při tajné schůzce s jedním z vojenských diplomatů ruského velvyslanectví. Zatčení se uskutečnilo v momentě, kdy italský důstojník předával ruskému diplomatovi tajné informace, informovaly světové agentury. Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo nad událostí politování.

Zemřel autor špionážních románů John le Carré. Bylo mu 89 let

14. prosince 2020 07:14

Zemřel britský autor špionážních a politických bestsellerů David Cornwell, spíše známý jako John le Carré. Bylo mu 89 let. Naposledy vydechl v sobotu večer, informoval s odkazem na Cornwellova agenta web americké televize CNN. Podle románu Le Carrého byl natočen třeba film Jeden musí z kola ven.

Tatra kolem světa 2 zpátky doma, v Íránu týmu hrozilo vězení. Víme proč

8. září 2020 09:52

Po vzoru expedice z konce osmdesátých let se vydali šířit dobré jméno České republiky do světa. Teď se výprava Tatra kolem světa 2 dočasně vrací domů. Překážkou nebyla jen situace okolo nového koronaviru. V Íránu jim úřady kvůli podezření ze špionáže neprodloužily víza a dokonce jim hrozilo vězení. V pořadu Nový den se o zážitky z první části expedice podělil zakladatel týmu Marek Havlíček.

Zakladatel WikiLeaks Assange se vrací k soudu. Jedná se o jeho vydání do USA

7. září 2020 15:56

V pondělí začíná další fáze soudního procesu o vydání zakladatele WikiLeaks Juliana Assange do USA. Přelíčení se koná u britského Ústředního trestního soudu v Old Bailey v Londýně. V USA novináře předběžně viní z osmnácti trestných činů, z nichž sedmnáct souvisí se špionáží. Hrozí mu tam až 175 let vězení, informoval web The Guardian.

reklama