Spor o reklamní zeď v Zábřehu vrcholí. Město ji chce odstranit, na místě je bagr

Redakce CNN Prima NEWS nedávno diváky informovala o reklamní stěně, která u jedné ze zábřežských nákupních zón vyrostla prakticky na přechodu pro chodce. Vedení města žádá její odstranění, s tím ale investor nesouhlasí. Přesto se nyní do pylonu u chodníku zakousl bagr.

Jako pěst na oko – tak mluví obyvatelé města Zábřeh o nové reklamní zdi, která vyrostla v těsné blízkosti jednoho z místních přechodů pro chodce, což se u místních nesetkalo s pochopením.

Podobný názor má i vedení města. Stavební úřad zjistil, že zeď vyrostla v rozporu se stavebním povolením a žádá její odstranění. Na vyjádření nebo žádost o dodatečné povolení má investor čas už jen do 12. června.

Černá stavba?

V úterý ale v těsné blízkosti sloupu začali kopat dělníci. Co přesně provádí, říct nechtěli. Zástupci radnice pak přijeli situaci osobně zkontrolovat. Zjistili, že vedle stávajícího pylonu hloubí stavbaři novou díru.

„Pokud má být stavba posunuta v souladu se stavebním povolením, tak je potřeba stavbu posunout víc. Tak, jak je to nyní vykopáno, tomu neodpovídá,“ říká vedoucí Stavebního úřadu Zábřeh Vlastimil Hloh.

„Jsme přesvědčeni o tom, že projektová dokumentace nebyla úplně správně zpracovaná a pokud by pylon byl posunutý na místo, na které má stavební povolení, tak by samozřejmě zasahoval do průjezdného profilu vozovky,“ komentuje starosta města Zábřeh František John.

Naproti tomu investor má zcela jiný pohled na věc. „Podle našeho názoru je to určitě v souladu s předpisy prováděné práce. Věřím tomu, že pán ze stavebního odboru ví, jaké jsou jeho pravomoci a bude podle toho činit,“ říká zástupce investora stavby.

Zcela jasno má vedení města. „Připravujeme finance, abychom měli na odstranění černé stavby,“ dodal starosta. Ty se prý ale zcela jistě vrátí případným prodejem reklamní zdi do šrotu.

Tagy:
reklama CNN Prima NEWS Olomoucký kraj radnice investor Zábřeh stavební povolení stěna František John reklamní plocha