CNN Prima News Stephen Hawking

Stephen Hawking

Výpis příspěvků ke štítku „Stephen Hawking“

Muskova firma to dokázala, implantovala čip do mozku. Umožní ovládat počítač myšlenkou

Společnosti Neuralink, kterou vlastní miliardář Elon Musk, se podařilo poprvé implantovat čip do lidského mozku. Musk o tom informoval na sociální síti X, již nejbohatší muž planety vlastní. Neuralink hlásí, že implantát se zřejmě úspěšně ujal a pacientovi se daří dobře. Muskův Neuralink však není první společností, které se podařilo vložit čip do lidského mozku. Na tento segment se specializují i společnosti Blackrock Neurotech nebo Precision Neuroscience.

Machr české vědy před smrtí vyprávěl: Rozesmál jsem Hawkinga, viděl jsem ho tančit na vozíčku

Českou vědu rozesmutnila smrt 82leté kapacity Jiřího Bičáka. Světoznámý teoretický fyzik nedávno poskytl rozhovor CNN Prima NEWS, popisoval v něm svá osobní setkání s legendárním Stephenem W. Hawkingem. Ti dva k sobě měli blízko i z jednoho kuriózního důvodu: Bičák byl jen o jediný den starší. „Nejvíc jsem ho vždycky obdivoval za to, jak se dokázal poprat s nepříznivým osudem,“ tvrdil Bičák o muži, kterého významnou část života trápila nemoc ALS.

Clinton si potrpí na mladé holky, uvádí spisy v kauze Epstein. Soud je odtajnil

Princ Andrew, Bill Clinton, Donald Trump, Kevin Spacey nebo Stephen Hawking – jen krátký výčet jmen osobností ze světa politiky a showbyznysu, která se objevila v odtajněných spisech týkajících se amerického finančníka a sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina, jeho vztahu s Ghislaine Maxwellovou a údajných obětí sexuálního zneužívání nezletilých dívek. Z uvedených prominentů není v kauze nikdo obviněn, probírají se pouze jejich styky s Epsteinem.

Ničí ho nemoc, která zabila Grosse a Čišovského. Fotbalista Liverpoolu sdílel dojemný příběh

Smutnou diagnózu si musel vyslechnout bývalý fotbalista anglického Liverpoolu Stephen Darby. Před několika lety u něj lékaři odhalili amyotrofickou laterální sklerózu (ALS). Se zákeřnou nemocí, které podlehl například fyzik Stephen Hawking, český politik Stanislav Gross či slovenský fotbalista Marián Čišovský, nebojuje sám. Těžkosti života s chorobou sdílí na sociálních sítích.

Přátelství s Epsteinem nelituji, řekl kdysi princ Andrew. O památném rozhovoru vzniká film

V Británii se připravuje film o rozhovoru britského prince Andrewa, který poskytl v roce 2019 stanici BBC ve snaze očistit své jméno kvůli stykům s americkým miliardářem Jeffreym Epsteinem i obviněním, že se sám zapojil do sexuálního zneužívání nezletilých. Informoval o tom list The Guardian. Kauza 62letého syna Alžběty II. otřásla pověstí královské rodiny a princ Andrew kvůli ní zanechal veřejných povinností.

Hawkinga jsem rozesmál a viděl ho tančit na vozíčku. Byl ale i ostrý, vzpomíná český vědec

Před 80 roky se narodil Stephen W. Hawking, slavný vědec bojující půl století s nevyléčitelnou chorobou ALS. Český teoretický fyzik Jiří Bičák se s ním potkával na přednáškách i při neformálních příležitostech, hodně se o něm dozvěděl od společných přátel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přemýšlí, zda je namístě srovnávat Hawkinga s Einsteinem a o čem vypovídá, že se tahle kapacita ráda objevovala i v televizních seriálech typu Simpsonovi a Teorie velkého třesku.

Kvůli své nemoci přemýšlel jinak a stal se ikonou. Hawking by oslavil osmdesátiny

Stephen Hawking byl nejznámějším vědcem moderní éry. Jeho život fascinoval lidi celá desetiletí a vyvrcholil jeho oscarovým ztvárněním ve filmu Teorie všeho. Název filmu je narážkou na jeho vědecký život. Hawking strávil roky hledáním jediné teorie, která by popsala náš vesmír. A navzdory vysilující nemoci (amyotrofická laterální skleróza) byl jedním z největších popularizátorů vědy, který své myšlenky zprostředkoval milionům lidí. Právě dnes by oslavil osmdesátiny.