CNN Prima News Stephen Hawking

Stephen Hawking

Výpis příspěvků ke štítku „Stephen Hawking“

Přátelství s Epsteinem nelituji, řekl kdysi princ Andrew. O památném rozhovoru vzniká film

16. července 2022 15:01

V Británii se připravuje film o rozhovoru britského prince Andrewa, který poskytl v roce 2019 stanici BBC ve snaze očistit své jméno kvůli stykům s americkým miliardářem Jeffreym Epsteinem i obviněním, že se sám zapojil do sexuálního zneužívání nezletilých. Informoval o tom list The Guardian. Kauza 62letého syna Alžběty II. otřásla pověstí královské rodiny a princ Andrew kvůli ní zanechal veřejných povinností.

Hawkinga jsem rozesmál a viděl ho tančit na vozíčku. Byl ale i ostrý, vzpomíná český vědec

8. ledna 2022 13:18

Před 80 roky se narodil Stephen W. Hawking, slavný vědec bojující půl století s nevyléčitelnou chorobou ALS. Český teoretický fyzik Jiří Bičák se s ním potkával na přednáškách i při neformálních příležitostech, hodně se o něm dozvěděl od společných přátel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přemýšlí, zda je namístě srovnávat Hawkinga s Einsteinem a o čem vypovídá, že se tahle kapacita ráda objevovala i v televizních seriálech typu Simpsonovi a Teorie velkého třesku.

Kvůli své nemoci přemýšlel jinak a stal se ikonou. Hawking by oslavil osmdesátiny

8. ledna 2022 06:20

Stephen Hawking byl nejznámějším vědcem moderní éry. Jeho život fascinoval lidi celá desetiletí a vyvrcholil jeho oscarovým ztvárněním ve filmu Teorie všeho. Název filmu je narážkou na jeho vědecký život. Hawking strávil roky hledáním jediné teorie, která by popsala náš vesmír. A navzdory vysilující nemoci (amyotrofická laterální skleróza) byl jedním z největších popularizátorů vědy, který své myšlenky zprostředkoval milionům lidí. Právě dnes by oslavil osmdesátiny.