Policie zadržela ozbrojence z hamburského letiště. Autem prorazil brány, dcera byla rukojmí

Rukojmí na letišti v Hamburku

Policie na letišti v Hamburku v neděli odpoledne zadržela muže, který tam od sobotního večera držel svoji dceru jako rukojmí. Policie o tom informovala na sociální sítí X. Dítě je podle všeho v pořádku. V pozadí případu, kvůli kterému byl zcela zastaven provoz na letišti, byly zřejmě spory rodičů dívky o opatrovnictví.

„Podezřelý spolu s dcerou opustil auto. Zásahové síly ho bez odporu zadržely. Vypadá to, že dítě není zraněné,“ uvedla policie, která s mužem dlouhé hodiny vyjednávala.

Pětatřicetiletý muž v sobotu autem prorazil bránu letiště a zastavil na letištní ploše. Vozidlo zaparkoval u letadla společnosti Turkish Airlines a podle policie z vozu vyhodil několik zápalných lahví. Hasiči z bezpečnostních důvodů letoun postříkali vodou.

ČTĚTE TAKÉ: Krvavé drama v Lyonu. Ženu židovské víry pobodali v jejím domově

Podle agentury DPA jeho jednání nejspíše souviselo se sporem o opatrovnictví, muž chtěl s dcerou odletět do Turecka, odkud pochází. Matka dítěte dříve kontaktovala policii kvůli možnému únosu své dcery. V neděli přijela na letiště a sledovala vývoj situace. Pomáhal jí krizový intervenční tým.

Provoz na letišti se zcela zastavil v sobotu po 20:00, rušení a odklánění letů se dotklo více než 3 000 cestujících. Policie nechala vyklidit i oba terminály. Za nedělní dopoledne letiště muselo zrušit dalších 126 letů a dalších pět přesměrovat jinam. V neděli mělo letiště v Hamburku odbavit skoro 290 letů s 34 500 cestujícími, píše agentura DPA.

Vedení hamburského letiště navzdory nynějšímu incidentu s rukojmím nevidí žádné nedostatky v zabezpečení areálu. Odpovídá podle něho předpisům, a je i přísnější. Přesto při velikosti letiště, která odpovídá 800 fotbalových hřišť, nelze podle jeho vedení vyloučit, že „se může někomu pomocí hrubého násilí podařit dostat se do zabezpečeného prostoru“.

PODÍVEJTE SE: Střelba na letišti v Hamburku

Tagy: