reklama

Studio Dva: Živé vysílání nadále neplánujeme. Neděláme televizi, ale divadlo

V pořadu Nový den se moderátor Karel Voříšek ptal ředitel marketingu a zástupce producenta Tomáše Přenosila z divadla Studio Dva, jak reagovali na nečekané prázdniny. „Napadlo nás, že je to na pár dní. V té době jsme měli mít veřejnou generálku nového představení Duety, ale museli jsme představitelům říct, že do práce chodit nemusí,“ vzpomínal Přenosil.

reklama

Prvotní nejistoty byly obrovské, protože nikdo netušil, co přijde. „Musím ale říci, že nás především podrželi diváci. Rozhodně nereagovali naštvaně. Nikdo z nás nevěděl, co se bude dít, a právě divákům můžeme děkovat, že Studio Dva přežilo,“ pokračoval Přenosil.

Divadlo muselo od začátku pandemie odložit bezmála tři sta představení. „Přeložili jsme je na náhradní termíny a diváci byli tak hodní, že nechtěli vracet vstupenky. Dorazí tedy až na podzim, aby mohli vidět to, co neviděli na jaře,“ vysvětloval zástupce producenta.

K tématu

Vedení divadla na jeho uzavření reagovalo velmi pohotově a začalo na sociálních sítích vysílat představení živě. Do budoucna v tomto trendu ale neplánují pokračovat: „Místo televize bychom rádi dělali divadlo. Smáli jsme se tomu, že se divadla v době opatření změnila na televize.“

Nyní se představení odehrávají buď na letních scénách, nebo uvnitř klimatizovaného divadla. „Venku nejsou žádná omezení, pouze upozorňujeme, aby se diváci chovali zodpovědně. Uvnitř je nutné, aby návštěvníci měli po dobu celého představení roušky, ale dá se tam díky klimatizaci vydržet,“ vysvětloval Přenosil. Celé divadlo je navíc pravidelně ionizováno a dezinfikováno.

Pokud by se měla bezpečnostní opatření zpřísňovat, tak Přenosil věří, že to fungování divadla už nijak neovlivní: „Myslíme si, že se opatření dál zpřísňovat nebudou. Třeba budou znovu povinné roušky, ale my v nich budeme moci i na podzim hrát. Myslím, že nejen pro nás, ale pro většinou kulturních institucí, které nejsou dotovány, by případně další zavíraní znamenalo existenční problémy a třeba i definitní konec.“

Tagy: budoucnost divadla Nový den pořady vstupenky diváci COVID-19 pandemie koronaviru Studio Dva Tomáš Přenosil

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama