Kopali si v lesích hroby a čekali na konec světa. „Mesiáši“ lákali do sekt i české politiky
superúplněk
Výpis příspěvků ke štítku „superúplněk“
OBRAZEM: Kometu na obloze doprovodil superúplněk. Podívejte se na unikátní záběry
Kometu Tsuchinshan–ATLAS, kterou je možné na noční obloze pozorovat pouhým okem zhruba od poloviny října, ve čtvrtek doprovodil další zajímavý jev. Nastal takzvaný superúplněk. Podívejte se v galerii, jak „lovecký měsíc“ zachytili profesionální fotografové, ale i čtenáři webu CNN Prima NEWS.
Podívejte se na oblohu. Obří superúplněk doplní kometu, zkuste jedinečnou fotku
Vesmír v těchto dnech nabízí krásné představení, stačí se jen podívat na večerní oblohu. Na ní teď najdete nejen jedinečnou kometu Tsuchinshan-ATLAS, ale také tzv. superúplněk. Měsíc totiž ve čtvrtek nad ránem proletěl nejblíže Zemi a my ho díky tomu vidíme větší než obvykle. Oba jevy můžete využít a ve čtvrtek večer získat úchvatné fotky – třeba i z mobilu.
Nečekané léto v Česku: Teploty pod 20 stupňů, hrozí silné bouřky a ustavičný déšť
S prosluněnými a teplými dny se Češi musejí na nějakou dobu rozloučit. V nadcházejících dnech bude nebe zatažené, občas se vyskytnou deště a přeháňky, ojedinělé i bouřky. Denní teplotní maxima se budou držet jen lehce nad 20 °C. V úterý přijde první letošní superúplněk, ten může mít u citlivějších jedinců negativní vliv na spánek.
GALERIE: Obrovský Měsíc se téměř „dotýkal“ Země. Češi zažili další superúplněk
V noci ze středy na čtvrtek nastal superúplněk. Jde o jev, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň se nachází nejblíže k Zemi. Diváci se s redakcí CNN Prima NEWS podělili o mnoho zajímavých fotek. Úkaz se letos objevil již podruhé, první superúplněk nastal v červnu.
Čeká nás největší superúplněk roku. Měsíc se nejvíce přiblíží Zemi
Ve středu večer nastane superúplněk, pohledově bude Měsíc největší v letošním roce. Superúplněk je jev, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň je na své dráze kolem Země nejblíže. Úkaz se letos objeví podruhé, první superúplněk byl v červnu.
„Květinový“ superúplněk ozdobil noční oblohu. Dobře viditelný byl i z Česka
Ve středu nastal superúplněk, pohledově největší v letošním roce. Jde o jev, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň je na své dráze kolem Země nejblíže. Úkaz se letos objevil podruhé. Současný superúplněk má přezdívku květinový – podle rozkvetlé flóry.
V pondělí nastane superúplněk. Po západu Slunce uvidíme na obloze růžový Měsíc
Na začátku tohoto týdne budeme moci na obloze pozorovat jeden ze dvou superúplňků letošního roku. Jakmile v pondělí zapadne Slunce, oblohu prozáří takzvaný růžový Měsíc. Náš přirozený vesmírný souputník se zároveň ocitne v přízemí, tedy v pozici, kdy je Zemi na své oběžné dráze nejblíže.
Velkolepá podívaná. Na obloze se objevil květinový úplněk
Matka příroda nadělila tento týden poslední superúplněk letošního roku. S odkazem na období, v němž ho lze spatřit, se mu přezdívá též květinový či květný úplněk.
Superúplněk rozzářil noční oblohu
Superúplněk nastal v noci na středu a viditelný byl po celou noc. Měsíc se na své oběžné dráze dostal do bodu nejblíže k planetě Zemi. Byl oproti běžným úplňkům zhruba o 13 procent větší a především jasnější.
Noční oblohu ozářil superměsíc. K vidění byly nádherné scenérie
Lidé po celém světě mohli v noci na dnešek pozorovat jediný letošní superměsíc. Jde o jev, kdy se Měsíc ocitne v tzv. perigeu, tedy bodu, kdy je nejblíže k naší planetě. Minulou noc tak byl Měsíc o 14 % vetší a zářil o 30 % jasněji, než když je nejdále od Země. Další superúplněk se očekává v lednu.