Hrozné, celý život měl před sebou. Lidé truchlí za chlapečka z Mostu, popsali detaily útoku

Smrt malého chlapce lidi v Mostě šokovala

Na zemi ležela dětská pistole celá od krve, pohádali se Čech a Ital. Tak svědci líčí tragický sobotní incident v Mostě, kdy po napadení zemřel teprve čtyřletý chlapec. Neshodnou se však na verzi, který z mužů – zda současný, nebo bývalý partner chlapcovy matky – nakonec zaútočil. Policisté již v případu obvinili 31letého muže z pokusu o vraždu a usmrcení z nedbalosti.

„Je to strašně hrozné. Celý život mělo to dítě před sebou a takhle špatně to skončilo,“ konstatoval pro CNN Prima NEWS oslovený mladík k sobotní tragédii. Další místní se shodují v tom, že celý incident je velmi smutný.

Co přesně se v sobotu kolem 18. hodiny v Rozmarýnové ulici stalo, policisté stále rozplétají, svědci však redakci poskytují své verze celého činu. „Viděl jsem, jak přistává vrtulník. Šel jsem se podívat, co se stalo. Přišel jsem tam, kde byla sanitka, přijížděla policie, několik aut,“ líčil muž. Ten uvedl, že se na ulici pohádala přítelkyně s bývalým partnerem. „Ten nový měl dítě, držel ho na rukou. Bývalý přítel ho měl napadnout a nechtěně bodnout dítě,“ sdělil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Smrt dítěte v Mostě: Policie obvinila 31letého muže. Feťák, zabila bych ho, reagují lidé

„Na zemi byla dětská pistole, celá od krve,“ doplnil svědek. O ostré hádce mezi dvěma muži, která rychle gradovala, mluví i další svědek, mladík. „Nějací dva chlapi – Ital a Čech – se tam hádali. Čech na Itala vytáhl nůž, ten si vzal dítě na sebeobranu. Chlap ale místo Itala bodl do krku dítě, které prý vykrvácelo a zemřelo,“ líčil svou verzi celého incidentu. Podle informací webu Blesk.cz měl být Ital otcem chlapečka a zároveň bývalým partnerem ženy.

Drogy i prodával

Bez ohledu na to, která z verzí je ta pravá, zemřelo nevinné čtyřleté dítě. „Útočník poté utíkal domů, tam se prý šel umýt, protože byl celý od krve. Když se i převlékl, měl vyjít ven, kde ho už čapli policisté,“ uvedla svědkyně. Po incidentu policisté zadrželi dva muže, v neděli v podvečer mladšího 31letého obvinili z pokusu o vraždu a z usmrcení z nedbalosti.

Během neděle se pak kriminalisté na místo činu vrátili. Pravděpodobně hledali zbraň a další důkazy. Podle informací od sousedů mohly být v pozadí celého konfliktu i drogy. „Toho kluka znám, ti lidi byli nafetovaní,“ tvrdil muž. „Byl to feťák první třídy, drogy i prodával,“ dodala k útočníkovi žena.

Tagy: