CNN Prima News tablet

tablet

Výpis příspěvků ke štítku „tablet“

OBRAZEM: Větší, tenčí a výkonnější. Samsung odhalil novou generaci „skládaček“, co umí?

Elegantní design, větší displej a v neposlední řadě špičkový výkon. Jihokorejský technologický gigant Samsung odhalil již pátou generaci svých skládacích mobilů s ohebným displejem Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Společně s nimi se představily veřejnosti nové modely chytrých hodinek Galaxy Watch6 i další řada výkonných tabletů Galaxy Tab S9 v několika variantách. Nad rámec smrště novinek Samsung spustil také výhodné předobjednávky, které ušetří nejrychlejším technologickým nadšencům tisíce korun. Všechny novinky se probijí na český trh 11. srpna.

Odprodejte starý telefon a získejte Galaxy A54 s bonusem až 2 000 Kč

Staré zařízení už vás neposlouchá tak jako dřív? Chcete telefon s velkou porcí výkonu a širokým spektrem špičkových funkcí a fotoaparátem, který dokáže vytvářet vysoce kvalitní fotografie a videa? Vsaďte na model Samsung Galaxy A54! V rámci služby „vyměň starý za nový“ můžete jednoduše odprodat svůj starý telefon, hodinky nebo tablet jakékoliv značky, a mít tak nové zařízení mnohem levněji. Do konce června navíc při nákupu Galaxy A54 získáte bonus až 2 000 Kč k výkupní ceně používaného zařízení.

Kristýna je na invalidním vozíku, přestala mluvit. Sní o tabletu, který by ovládala očima

Těžký osud postihl 26letou Kristýnu z Plzně. Od šesti let je na invalidním vozíku a ve třinácti letech, po sérii epileptických záchvatů, přestala i mluvit. Se svým okolím se dorozumívá pomocí tabulek a počítače. Aby se mohla dorozumět i mimo domov, potřebovala by speciální tablet ovládaný očima. Ten ale stojí 126 tisíc korun a rodina na něj nemá peníze.

Jak přimět děti, aby je bavilo čtení knížek? Začněte především u sebe, radí odborníci

Dětí s poruchou čtení (dyslexií) přibývá. Tyto děti čtou pomaleji, pletou si písmena a nedokážou se soustředit. Je velmi důležité s nimi správně pracovat a přistupovat k nim individuálně. Nejen poruchami čtení, ale i motivací k četbě obecně se zabývá charitativní projekt Čtení pomáhá. CNN Prima NEWS oslovila speciální pedagožku Marinu Šimanovou a zakladatele projektu Martina Romana, kteří vysvětlili, jak přesně pracovat s dětmi s dyslexií a proč je důležité, aby je čtení bavilo.

Obrazem: Mobil s ohebným displejem i „papírový“ tablet. Podívejte se na novinky od Huawei

Prémiový ohebný mobil, výkonný notebook s dotykovou obrazovkou či sluchátka s aktivním potlačením hluku. Technologická společnost Huawei se na tiskové konferenci v Istanbulu pochlubila svými finančními výsledky za minulý rok i novou generací produktů, které zamíří na evropský trh. Nechybí mezi nimi zástupci z kategorie tabletů, bezdrátových „špuntů“ či notebooků, největší ohlasy ale mezi novináři sklidila mobilní sekce.

Když babička dostane tablet a syn telefon, udělejte jim „školení“ společně

Také české domácnosti zavalí při Štědrém večeru především technologické dárky. Počínaje mobilními telefony pro nejmenší děti, přes tablety a počítače i pro starší generaci. Právě tyto dvě kategorie patří mezi nejohroženější při vstupu do on-line světa. Jak se vypořádat s nástrahami, či jak si pomoci v rodině, vysvětluje v rozhovoru Pavel Košek, odborník na on-line bezpečnost a ředitel korporátní komunikace ve společnosti Huawei ČR.

Čtyři hodiny na tabletu denně? Pro pětinu českých školáků realita

Distanční výuka, které se v uplynulém roce nevyhnul žádný český školák, vedla nejen ke zhoršení znalostí českých dětí, ale také k výraznému nárůstu počtu závislých na tabletech, smartphonech a online hrách. Plná pětina českých školáků trávila během lockdownu čtyři a více hodin denně hraním her a surfováním na internetu. Více než čtvrtina pak této aktivitě věnovala dvě až tři hodiny denně, vyplývá z průzkumu agentury Ipsos pro společnost Samsung Electronics. Se začátkem nového školního roku tento problém znovu narůstá a může se promítnout do špatného prospěchu dětí i jejich psychické pohody.