CNN Prima News tablet

tablet

Výpis příspěvků ke štítku „tablet“

Je horší mobil nebo počítač? Odborníci radí, jak si ve světě digitálního chaosu nezničit zrak

Práce s počítačem, tabletem nebo chytrým telefonem neumožňuje očím chvilku odpočinku. Lidé jim ho často nedopřejí ani ve večerních hodinách, kdy projíždějí internet těsně před spaním. To pro zrak představuje velké zatížení. Samotná obrazovka však podle odborníků takovým problémem není, jde o čtení a soustředěnost. Jak únavě zraku předejít?

Když vedra škodí chytrým zařízením: 10 chyb, kterých byste se měli v létě vyvarovat

Už i do Česka dorazily typické letní teploty, které sice lákají k vodě, ale výrazně škodí elektronickým zařízením. Ve chvíli, kdy teploměry ukazují kolem 30 °C a slunce nelítostně praží, by měli jejich uživatelé zpozornět. Vedra mohou velmi negativně ovlivnit baterie přístrojů a fatálně je poškodit. Odborníci představili deset chyb, kterých by se měli lidé při užívání chytrých zařízení v létě vyvarovat.

Nová skrytá daň. Firmy se bouří proti placení koncesionářských poplatků a žádají o změnu

Firmy odmítají návrh o změně koncesionářských poplatků. Okruh platících se zřejmě rozšíří na všechny fyzické osoby a navíc i na společnosti podle počtu zaměstnanců. Zaměstnavatelé ale s touto změnou nesouhlasí, protože by za pracovníky odvedli poplatek ještě jednou. Na vládu i veřejnoprávní média proto míří kritika, že nová pravidla jsou pouze skrytou formou zdanění.

Klíma se stal obětí lživé reklamy. Zázračné pilulky mi prý pomohly z vozíku, zlobí se novinář

Na internetu se objevila další podvodná reklama na kloubní přípravek. V inzerátu se mluví o zázračných pilulkách, které měly dostat z invalidního vozíku i známého novináře Josefa Klímu. Má to ale hned několik háčků. Hlavní tvář reklamního článku nikdy nebyla na invalidním vozíku, nikdy žádné zázračné tablety neužívala a o tom, že účinkuje v reklamě, vůbec neví. Obětí se stal i neurochirurg Vladimír Beneš.

OBRAZEM: Větší, tenčí a výkonnější. Samsung odhalil novou generaci „skládaček“, co umí?

Elegantní design, větší displej a v neposlední řadě špičkový výkon. Jihokorejský technologický gigant Samsung odhalil již pátou generaci svých skládacích mobilů s ohebným displejem Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Společně s nimi se představily veřejnosti nové modely chytrých hodinek Galaxy Watch6 i další řada výkonných tabletů Galaxy Tab S9 v několika variantách. Nad rámec smrště novinek Samsung spustil také výhodné předobjednávky, které ušetří nejrychlejším technologickým nadšencům tisíce korun. Všechny novinky se probijí na český trh 11. srpna.

Odprodejte starý telefon a získejte Galaxy A54 s bonusem až 2 000 Kč

Staré zařízení už vás neposlouchá tak jako dřív? Chcete telefon s velkou porcí výkonu a širokým spektrem špičkových funkcí a fotoaparátem, který dokáže vytvářet vysoce kvalitní fotografie a videa? Vsaďte na model Samsung Galaxy A54! V rámci služby „vyměň starý za nový“ můžete jednoduše odprodat svůj starý telefon, hodinky nebo tablet jakékoliv značky, a mít tak nové zařízení mnohem levněji. Do konce června navíc při nákupu Galaxy A54 získáte bonus až 2 000 Kč k výkupní ceně používaného zařízení.

Kristýna je na invalidním vozíku, přestala mluvit. Sní o tabletu, který by ovládala očima

Těžký osud postihl 26letou Kristýnu z Plzně. Od šesti let je na invalidním vozíku a ve třinácti letech, po sérii epileptických záchvatů, přestala i mluvit. Se svým okolím se dorozumívá pomocí tabulek a počítače. Aby se mohla dorozumět i mimo domov, potřebovala by speciální tablet ovládaný očima. Ten ale stojí 126 tisíc korun a rodina na něj nemá peníze.