CNN Prima News Tencent

Tencent

Výpis příspěvků ke štítku „Tencent“

Obří technologický obchod dokonán. Microsoft koupil tvůrce hry Call of Duty či Diablo

Svět bude svědkem jednoho z největších obchodů v historii svého segmentu. Britský antimonopolní úřad schválil převzetí producenta videoher Activision Blizzard americkým softwarovým gigantem Microsoft. Upravená dohoda podstatně vyřešila dřívější obavy úřadu. Rozhodnutí úřadu odstraňuje poslední překážku k dokončení kolosální technologické transakce. Activision Blizzard stojí za mimořádně populárními herními sériemi jako Call of Duty, World of Warcraft či Diablo. Microsoft na druhou stranu posiluje svou videoherní divizi, kde má pod palcem několik studií i konzolovou platformu Xbox.

Největší herní akce světa? V pořadu CNN Prima Gaming zamíříme na Gamescom i do metaversa

Metaverse má být revoluční záležitostí, svět, jaký jsme dosud neviděli. Zatím se ale stále jeví jako velmi vzdálená hudba budoucnosti. Celému tématu se věnuje další díl pořadu CNN Prima Gaming, se kterým se dále podíváte do německého Kolína nad Rýnem na největší videoherní veletrh Gamescom. Dále si ukážeme reakce koček na cyberpunkovou adventuru Stray. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Hry jsou elektronické drogy, řekla Čína. Děti mohou hrát jen 90 minut denně, akcie padají

Čína si opět došlápla na herní průmysl. Státní deník označil internetové videohry za „elektronické drogy“, což způsobilo razantní pokles cen akcií čínských technologických společností Tencent a NetEase. V posledních letech vydala tamější vláda řadu opatření v rámci boje proti závislosti na hrách, zároveň tím omezuje vliv domácích technologických gigantů, kteří expandují čím dál více i do západních zemí.

Bohemia Interactive míří mezi elitu. Minoritní podíl ve firmě koupil čínský gigant

Do největšího českého vývojáře her Bohemia Interactive vstoupila jako minoritní akcionář čínská internetová firma Tencent Holding. V úterý o tom informovali zástupci české společnosti, cenu transakce ani velikost prodaného podílu však nezveřejnili. Bohemia bude i nadále fungovat pod současným vedením manažerského týmu, majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů.