CNN Prima News Timotej Lauko

Timotej Lauko

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Nenechte se ve Varech natáhnout. Stačí pár kroků a za jídlo ušetříte stovky korun, radí místní
Karlovarský kraj

Nenechte se ve Varech natáhnout. Stačí pár kroků a za jídlo ušetříte stovky korun, radí místní

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary začal v tradičním prázdninovém termínu. Pokud se na akci chystáte, máme pro vás několik užitečných rad ohledně lístků, ubytování, ale třeba i jídla. Chcete-li se například levněji najíst, vyplatí se popojít z centra festivalového dění. Totéž se týká například piva. Zatímco u Thermalu dáte za půllitr 64 korun, o kus dál vám bude stačit již padesátikoruna.

Další příspěvky autora

Děsivý experiment. Názorná ukázka odhalila devastující dopad imploze na posádku ponorky Titan

Smrt pasažérů ponorky Titan, která mířila k slavnému vraku Titaniku, nastala v milisekundách, shodují se podmořští odborníci a experti na potápění. Na sociálních sítích se v této souvislosti objevil jeden díl seriálu Bořiči mýtů zaměřeného na experimenty. Tvůrci pořadu v něm simulovali implozi a ukázali, co se stane s člověkem, který by se v danou chvíli v ponorce nacházel.

Rušení daňové slevy dopadne na hendikepované, kritizoval Krása. Stát na připomínky nereagoval

Nahrazení daňové slevy na poplatníka dávkami negativně dopadne až na 100 tisíc lidí, kteří pečují o hendikepované. V pořadu Co na to vaše peněženka to řekl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. Poradce premiéra Petra Fialy (ODS) a ekonom Štěpán Křeček, který změny obsažené ve vládním konsolidačním balíčku hájil, připomněl, že v současnosti mohly slevu využívat pouze rodiny s dostatečně vysokým příjmem, což se má podle jeho slov změnit.

Mariánským Lázním zůstane jedna pošta. Má moc schodů a špatný systém, zlobí se nevidomý Emil

Rušení poštovních poboček nemine ani Mariánské Lázně. Otevřená zůstane jediná, a to na místě s obzvláště komplikovaným přístupem pro hendikepované návštěvníky. Jedním z nich je i místní nevidomý rodák Emil, pro něhož zavření jeho obvyklé pošty znamená problémy, které ani plány na úpravu budovy zdaleka nevyřeší. Na případ se podívala CNN Prima NEWS.

Drahá šunka místo kulturních akcí? Praha 1 řeší stánek před orlojem, místo pronajímá nadaci

Prostranství za pražským orlojem získala za symbolický pronájem Nadace Pražské děti. Nad následným využitím lukrativního prostoru však mnohým zůstává rozum stát. Nadace ho totiž poskytuje i dalším nájemcům, kvůli čemuž se na místě hojně navštěvovaném turisty místo akcí pro veřejnost především prodává šunka. Podle vedení Prahy 1 tím nadace porušuje smlouvu. Provozní Ondřej Rušňák se ale brání, že se na stánku nic špatného neděje.

Hypotéky do dvou let zlevní na polovinu, očekává Kovanda. Dostupnější bydlení má ale háček

Hypotéky na českém trhu během následujících dvou let zlevní na zhruba polovinu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to odhadl ekonom Lukáš Kovanda s tím, že očekávané postupné snižování sazeb značně ovlivní dostupnost bydlení. Zároveň však ve Zprávách PLUS upozornil, že s poklesem úroků u hypotečních úvěrů půjde ruku v ruce zvýšená poptávka po nemovitostech, jež způsobí i nárůst cen bytů.