Tom Cruise slaví 60. narozeniny. Udivuje hereckými výkony i nestárnoucím vzhledem

Hollywoodská megastar Tom Cruise slaví 60. narozeniny. Za sebou má nespočet kasovních trháků i kritikou oceňované klasiky. Na prvního Oscara sice stále čeká, ale smutnit rozhodně nemusí. Nový Top Gun totiž trhá rekordy.

Řídí jako James Bond a běhá jako olympijský sprinter. Tom Cruise ve svých 60 letech nepřestává udivovat fanoušky z celého světa nejen výkony na stříbrném plátně. Tak jako Fantomas i on vypadá stejně už přibližně 40 let.

Téměř po takové době se letos vrátil do kokpitu stíhačky jako Maverick. V novém Top Gunu nenechal nikoho na pochybách. „Musíte to brát skutečně velmi vážně, pokud chcete předvádět ty nejlepší výkony. Je to něco, co vyžaduji nejen od sebe samotného, ale také od lidí, se kterými pracuji,“ svěřil se americký herec.

Jeho svědomitý přístup k přípravě na roli potvrzují i kolegové z nejnovějšího akčního bijáku, který stihl jen za první víkend v amerických kinech vydělat v přepočtu téměř tři miliardy korun. „Sám naplánoval letecký výcvik pro všechny herce,“ uvedla herečka Monica Barbaro.

Jeho poctivá práce je dost možná výsledkem ne úplně jednoduchého dětství. Jakožto dyslektikovi mu školní docházka dávala pořádně zabrat a ani doma to neměl lehké. O vlastním otci se vyjádřil jako o tyranovi a zbabělci.

Do srdcí fanoušků se Tom Cruise zapsal nejen díky svému vzhledu. Herecky exceloval například v Rain Manovi, kterému on ani Oscarem oceněný Dustin Hoffman zpočátku příliš nevěřili.

Pozornost médií přitahoval i jeho vztah s pohlednými kolegyněmi z branže. S Nicole Kidmanovou se rozvedl při jejich 10. výročí svatby. Následoval vztah s Penelope Cruzovou a v roce 2005 na vrcholu Eiffelovy věže požádal o ruku Katie Holmesovou. Ani tento vztah ale nevydržel. Údajně mimo jiné kvůli hercově silnému napojení na kontroverzní scientologickou církev.

Tagy: