CNN Prima News Tomáš Baťa

Tomáš Baťa

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Baťa“

Pracoval v cihelně a měl umělecký kumšt v rodině. Odkud pocházel Josef Abrhám?

18. května 2022 00:21

Smrt Josefa Abrháma zasáhla celé Česko. Legendární herec, který zemřel v pondělí v podvečer, se zapsal do paměti lidí díky nespočtu rolí, které ztvárnil na filmovém plátně i divadelních prknech. Na známého umělce před lety zavzpomínali také jeho bývalí spolužáci z Kunovic. Abrhám se totiž narodil ve Zlíně, celé dětství ale prožil na Uherskohradišťsku.

Především výrobky pro děti a také nádobí podstupují nejpřísnější testování

29. září 2021 10:42

Především výrobky přicházející do styku s potravinami či ty určené pro děti do tří let procházejí nejpřísnější a nejčastějším testováním, zda odpovídají legislativním nařízením, normám a jsou bezpečné. Jen takové mohou získat značku ITC certifikovaná kvalita, která spadá pod program Česká kvalita ministerstva průmyslu a obchodu.

Pracovní obuv má být účelná, ale i hezká, říká její výrobce a držitel značky kvality

12. srpna 2021 08:55

Značka Komfortní obuv je v České republice poměrně mladá. Spotřebitelé se s ní mohou setkávat teprve pět let, a to třeba i u obuvi určené k práci. Pracovní obuv by totiž neměla být chápána jako součást vybavení, kterému není třeba věnovat pozornost. „Musíme si uvědomit, že v ní strávíme třetinu života, a tak bychom jejímu výběru měli věnovat stejnou pozornost jako jiným typům obuvi,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Robert Kunorza, ředitel společnosti Z-Style, která je držitelem značky Komfortní obuv.

Zapomenutý hrdina. Jak zemřel Čech, který za války bojoval proti Japoncům?

1. listopadu 2020 06:59

Jan Beránek nasypal do dlaně hrst hlíny z druhé strany světa, v parku za Alexandřinou nemocnicí ji zvolna pustil k zemi. Právě tady, v dalekém Singapuru, roku 1942 zřejmě zahynul jeho prastrýc Silvestr Němec. Stejně jako ta hlína pocházel také z moravských Vémyslic, za války po boku místních bojoval proti japonským okupantům. Dlouho nebylo jasné, jak při tom přišel o život. Než se o tajemství zapomenutého českého hrdiny zjistilo víc, uplynulo skoro 80 let.