reklama

Topolánek o projevu Blatného: Tragické a bez řešení či vize. Kritikou nešetří ani další

Beze smyslu, bez řešení či bez vize. Tak hodnotí čtvrteční apel ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) k občanům, aby dodržovali opatření proti koronaviru, expremiér Mirek Topolánek. Ten dokonce uvádí, že „nic lidsky smutnějšího a tragičtějšího“ v poslední době neviděl. Kritický je i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka či novinářka Lenka Zlámalová.

reklama

„Neviděl jsem v poslední době nic lidsky smutnějšího a tragičtějšího, než byla dnešní (čtvrteční – pozn. red.) tiskovka ministra Blatného. Beze smyslu, bez podkladů, bez řešení, bez vize, bez energie, nakonec i bez dotazů. Bylo mi ho normálně líto,“ zhodnotil Blatného projev na svém twitterovém účtu bývalý předseda vlády.

O tom, proč vládní opatření lidé nedodržují, má jasno předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Vládní opatření nefungují, protože pro mnoho lidí jejich dodržování znamená neřešitelnou existenční situaci z důvodu nedostatečných kompenzací,“ napsal na Twitteru šéf lidovců. Ten zároveň dodal, že kdyby vláda vnímala zpětnou vazbu, pravidla by dávno upravila.

Pro CNN Prima NEWS zhodnotila Blatného apel analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Ta říká, že na ni projev „působil úplně katastroficky“. „Pan ministr nám jinými slovy sděloval: ‚Stát selhal, naše opatření nefungují, za všechno můžete vy, že jste nezodpovědní, vůbec nevíme, co s tím máme dělat,‘“ řekla CNN Prima NEWS Zlámalová s tím, že v projevu nebyl žádný projev naděje ani návrh řešení.

Podle analytičky Týdeníku Echo a webu Echo24.cz navíc vláda pochybila při aktuální likvidaci polní nemocnice v Letňanech. „Je to šetření na špatném místě,“ řekla Zlámalová s tím, že premiér Andrej Babiš (ANO) se měl pokusit získat pro nemocnici personál a pokusit se z ní vytvořit očkovací centrum.

Nemocnice jsou na hraně urgentní péče, říká Blatný

Ministr zdravotnictví apeloval zejména na to, aby lidé dodržovali nedávno zpřísněná opatření v boji proti koronaviru. Kromě toho hlásil, že aktuální stav v českých nemocnicích je skutečně kritický. „Řada nemocnic je na hraně urgentní péče. Jsou kraje, kde zbývá jen pár míst na ARO,“ řekl na tiskové konferenci Blatný.

Samotná protiepidemická opatření, která byla kvůli epidemii zavedena, podle něj „přestala fungovat“. Blatný dodal, že to je jasný důkaz, že se v Česku šíří britská mutace koronaviru. Právě proto ve čtvrtek apeloval na občany, aby poctivě dodržovali vládní opatření, „ať už si o nich či o pandemii myslí cokoliv“.

Ve svém projevu lidi také vyzýval k tomu, aby pokud možno necestovali a co nejméně se setkávali. Pokud však musí, tak mají podle něj mít ochranné pomůcky, nejlépe respirátory.

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama