reklama
CNN Prima News transplantace

transplantace

Výpis příspěvků ke štítku „transplantace“

Poslanec ANO psal Babišovi o zdraví prezidenta. Transplantaci jater prý nepotřebuje

16. října 2021 23:07

Jaterní onemocnění prezidenta Miloše Zemana není tak pokročilé, aby muselo dojít k transplantaci. Tuto informaci napsal poslanec hnutí ANO a přednosta kliniky hepatogastroenterologie pražského IKEMu Julius Špičák premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Předseda vlády popřel, že by si od Špičáka zprávu vyžádal. Informaci zveřejnila Televize Seznam.

Není očkovaná, nemocnice nechce ženě provést transplantaci ledviny. Dárce mluví o vraždě

7. října 2021 12:43

Americkým Coloradem rezonuje případ těžce nemocné ženy. Život jí může zachránit jen transplantace ledviny. Dokonce už se našel i dárce. Jenže nemocnice odmítá operaci provést, dokud oba dva nebudou očkovaní. Ženě dokonce hrozí vyškrtnutím ze seznamu čekatelů. Zařízení argumentuje vysokou úmrtností na covid právě u pacientů po transplantaci.

Kvůli meningokokové infekci Tereze selhaly ledviny. Život jí zachránil tatínek

13. září 2021 18:49

Devětadvacetileté Tereze před čtyřmi lety otočila život vzhůru nohama vážná nemoc – meningokoková meningitida. Kvůli zákeřné infekci musela Tereza podstoupit amputaci obou nohou a několika prstů na rukou a ještě jí začaly selhávat ledviny. Nezbývalo nic jiného než najít vhodného dárce. Přečtěte si příběh mladé ženy, kterou těžké následky infekce málem stály život.

Vysoký krevní tlak jí zničil ledviny. Zcela nenápadně. Lenku zachránila kamarádka

8. března 2021 06:58

Aktivní životní styl 69leté Lenky přerušilo vážné onemocnění. Přestože neměla téměř žádné problémy, její ledviny doslova vypověděly službu a musela podstoupit transplantaci. Ne každý má takové štěstí jako Lenka, které pomohla kamarádka. Onemocnění ledvin bývá často téměř bezpříznakové a na problém se často přijde příliš pozdě.

Flegr: Postižené děti chodí do škol, přitom je covid ohrožuje mnohonásobně víc

23. února 2021 10:02

Mentálně postižení lidé mají násobně vyšší pravděpodobnost, že skončí s covidem v nemocnicích. Ještě větší je riziko úmrtí. Informoval o tom evoluční biolog Jaroslav Flegr na svém Facebooku. Podobně riziko zvyšuje transplantace plic nebo ledvin a závažná onemocnění. Flegr se odvolává na analýzu francouzské skupiny EPI-PHARE, kterou tvoří léková agentura a státní úřad pro zdravotní pojištění.

reklama