reklama

Twitter pokračuje v nálepkování. Zaměří se na vládní představitele a státní média

Ilustrační fotografie: Sídlo Twitteru
Foto: CNN

Americká sociální síť Twitter zavádí nové štítky pro identifikaci účtů patřících klíčovým vládním představitelům nebo vedoucím zaměstnancům státních či se státem spřízněných médií. S odkazem na čtvrteční oznámení Twitteru o tom informoval web CNN.

reklama

Twitter přidělí značku klíčovým vládním představitelům, jako jsou ministři zahraničí, velvyslanci, diplomatičtí lídři nebo oficiální mluvčí. Stejně tak šéfredaktorům a vedoucím zaměstnancům médií spjatých se státem.

Státní média s výjimkami jako třeba BBC

Štítek se objeví jako součást informací o účtu a bude rovněž připojený k uživatelskému jménu napříč platformou. Vládní účty budou odlišeny vlaječkou a označením „vládní účet“ (government account), mediální účty budou mít obrázek podia s mikrofonem a označení „se státem spřízněné médium“ / „státní medium“ (state-affiliated media).

Státní nebo se státem spřízněná média Twitter definuje jako ta , „kde stát vykonává kontrolu nad redakčním obsahem skrze finanční zdroje, přímý nebo nepřímý politický tlak a/nebo přes výrobu či distribuci“. Výjimkou bez nálepky pak budou oficiální média jako třeba BBC ve Velké Británii, kterou Twitter považuje sice za státem financovanou, ale s redakční nezávislostí. Platforma rovněž uvedla, že nebude „dále šířit účty státních médií nebo jejich tweety“ prostřednictvím systémů doporučení nebo vyhledávání.

Důležitý krok pro kontext toho, který účet koho reprezentuje

Označeny nebudou osobní účty hlav států, protože ty mají podle Twitteru mezi veřejností široké povědomí a jsou v dostatečném zájmu médií. Mluvčí Twitteru CNN potvrdil, že osobní účet amerického prezidenta Donalda Trumpa @realDonaldTrump nálepku neobdrží, zatímco účty @POTUS a @WhiteHouse ano.

Štítky Twitter začne aplikovat zatím pouze na účty zemí reprezentujících pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN: USA, Rusko, Čínu, Francii a Velkou Británii. V další fázi se označení mohou potenciálně rozšířit i na další státy.

„Věříme, že jde o důležitý krok, aby lidé zaznamenali účet z jiné země diskutující geopolitické otázky, měli kontext o jeho národní příslušnosti a byli lépe informováni o tom, koho reprezentuje,“ informovali zástupci Twitteru.

K tématu

Tagy: OSN CNN Twitter BBC Donald Trump štítky státní média vládní představitelé označování
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce
Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
reklama
reklama
Prymulu nechceme. Lidé odmítají nového ministra, petici podepsalo přes 10 tisíc lidí

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Není důvod pro plošná opatření, postrádám srozumitelnost, říká krizový manažer
Další články
reklama
reklama