reklama
CNN Prima News únik chemikálie

únik chemikálie

Výpis příspěvků ke štítku „únik chemikálie“

Rozsudek za smrt dvou lidí v děčínské chemičce: Zaměstnanec dostal tříletou podmínku

16. září 2021 13:56

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem na 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně. Před třemi lety tam unikl fenol z prasklé přečerpávací hadice při transportu chemikálie z cisterny do zásobníku. Dva lidé zemřeli – řidič kamionu a jeden z kolemjdoucích zaměstnanců. Vinen je podle soudce muž, který látku přečerpával. Rozsudek zatím není pravomocný.

Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou

13. dubna 2021 23:45

Záchranná služba Libereckého kraje už rok a půl nemůže používat pět svých sanitek. Vozy v pořizovací hodnotě přes deset milionů korun naposledy vyjely k pacientům před dvěma lety při úniku nebezpečných chemikálií ve firmě v Hamru na Jezeře. Od té doby stojí ladem, nikdo totiž nedokáže zaručit, že nejsou kontaminované a tedy pro pacienty nebezpečné.

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, starosta se sejde s Brabcem

24. listopadu 2020 13:07
Aktualizováno

Do Bečvy ve Valašském Meziříčí –⁠ Juřince znovu unikla neznámá látka. Informaci přinesl server iDNES.cz a potvrdil ji i starosta města Robert Stržínek (ANO). Na hladině řeky se podle něj podobně jako 27. října vytvořila pěna. Testy tehdy ve vodě odhalily zvýšené množství niklu. Odborníci nyní na místě odebírají vzorky. V září Bečvu pod Valašským Meziříčím otrávil kyanid.

reklama