reklama
CNN Prima News Úřad práce ČR

Úřad práce ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Úřad práce ČR“

Vraždě úřednice se nedalo předejít, rozhodla GIBS. Obviněný muž jí hrozil před lety

7. září 2021 16:07

Útoku, při kterém koncem června zemřela pracovnice úřadu práce v Praze 2, nebylo možné předejít, uvedla v úterý na webu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Postup policie byl podle ní správný a v souladu s předpisy. Ze zastřelení zaměstnankyně úřadu práce je obviněn šestašedesátiletý muž. Podle policistů krátce předtím poleptal kyselinou ženu v Odoleně Vodě a nastražil výbušné zařízení, které zranilo policistu.

O náhradní výživné mohou děti žádat stát od července. Jaké jsou podmínky?

11. července 2021 23:05

Každá druhá svobodná matka v Česku nedostává od svého bývalého partnera alimenty. Tvrdí to klub, který je sdružuje. Děti, kterým rodič neplatí alimenty, od 1. července mohou žádat stát o náhradní výživné. To může být až tři tisíce korun měsíčně a stát jim ho může platit až dva roky. Podmínkou je, že je na neplatiče podaná exekuce.

Trpět měla rodina i kolegové. Střelec Jiří D. si vedl seznam lidí, potvrdila policie

30. června 2021 17:39

Muž, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Vyplývá to z policejního výslechu. Motivem jeho jednání byla msta za údajná příkoří a spory. Muž měl dokonce seznam lidí, kterým se chtěl pomstít. V jeho hledáčku byli jak rodinní příslušníci, tak třeba bývalí kolegové. Střelec s policisty spolupracuje a k trestným činům se doznává.

Nové detaily v případu střelby v Praze. Jiří D. měl v autě brokovnici, chtěl se mstít dál

30. června 2021 13:04
Aktualizováno

Z výslechu muže, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, vyplývá, že chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Motivem byla msta za údajná příkoří. Na webu to ve středu uvedla pražská policie. Předpokládá, že muže obviní z několika trestných činů včetně vraždy, za kterou hrozí až výjimečný trest. Navrhne také jeho vzetí do vazby a požádá o vypracování posudku k jeho psychickému stavu.

reklama