reklama
CNN Prima News Úřad práce ČR

Úřad práce ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Úřad práce ČR“

Trpět měla rodina i kolegové. Střelec Jiří D. si vedl seznam lidí, potvrdila policie

Muž, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Vyplývá to z policejního výslechu. Motivem jeho jednání byla msta za údajná příkoří a spory. Muž měl dokonce seznam lidí, kterým se chtěl pomstít. V jeho hledáčku byli jak rodinní příslušníci, tak třeba bývalí kolegové. Střelec s policisty spolupracuje a k trestným činům se doznává.

Nové detaily v případu střelby v Praze. Jiří D. měl v autě brokovnici, chtěl se mstít dál

Aktualizováno

Z výslechu muže, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, vyplývá, že chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Motivem byla msta za údajná příkoří. Na webu to ve středu uvedla pražská policie. Předpokládá, že muže obviní z několika trestných činů včetně vraždy, za kterou hrozí až výjimečný trest. Navrhne také jeho vzetí do vazby a požádá o vypracování posudku k jeho psychickému stavu.

Nezaměstnanost v Česku stoupla. Práci hledá přes 300 tisíc lidí

Nezaměstnanost v Česku v lednu stoupla na 4,3 procenta z prosincových čtyř procent. V evidenci úřadů práce bylo 308 859 lidí, meziměsíčně o zhruba 17 000 více. Zároveň přibylo i volných pracovních míst. K dispozici jich bylo 325 425, tedy o téměř 7 000 více než na konci loňského roku. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Úřadu práce ČR. Podle něj ale v lednu nezaměstnanost roste pravidelně, i bez ohledu na současnou koronavirovou epidemii.

reklama