CNN Prima News Úřad práce ČR

Úřad práce ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Úřad práce ČR“

Pastuchová: Z úřadů práce jsou domy hrůzy. Vyhořelé pracovníky nedonutí zůstat ani peníze

Lidé jsou frustrovaní, vyhořelí a z úřadů práce odcházejí. Už nechtějí ani lepší peníze. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Pastuchová (ANO). Ta se domnívá, že se z úřadů staly domy hrůzy, a to jak pro zaměstnance, tak klienty. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) vede k získání více pracovníků na úřady jediná cesta – přes peníze.

Jurečka mi nabídl za rezignaci „držhubné“, tvrdí Najmon. Případem se začala zabývat policie

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) měl nabídnout bývalému řediteli Úřadu práce Viktoru Najmonovi „odstupné“ za to, že v tichosti odejde. Dokazuje to nahrávka, kterou zveřejnil web iDnes. Tu pořídil Najmon, kterého z funkce nakonec odvolal sám šéf resortu. Jurečka se zatím k záznamu nevyjádřil. Policie ČR na Twitteru potvrdila, že se případem zabývá.

Z budovy úřadu práce v Praze měla vyskočit klientka. Zanechala po sobě dopis na rozloučenou

Policisté a záchranáři zasahují u úřadu práce v Novodvorské ulici na Praze 4. Z nejvyššího osmého patra budovy měla vyskočit zhruba 65letá klientka úřadu. Údajně po sobě na úřadu nechala dopis na rozloučenou. Záchranáři našli podle informací CNN Prima NEWS její tělo na střeše nižší části budovy. Bližší okolnosti incidentu a motivu ženy zjišťuje policie.

O práci přijdou desítky tisíc lidí, očekává analytik. Kdy dorazí vlna propouštění?

České firmy čelí stejně jako zbytek republiky rostoucím nákladům na energie a vysoké inflaci. Část z nich deklaruje, že nastalou situaci bude muset řešit propouštěním. Podle analytika HR společnosti LMC Tomáše Ervína Dombrovského může jít během příštího roku až od desítky tisíc lidí, kteří se ocitnou na úřadech práce. Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Nezaměstnanost v Česku stoupla, práci shánělo přes čtvrt milionu lidí. Míst ubylo

Nezaměstnanost v Česku na konci loňského roku stoupla na 3,5 procenta, to je o dvě desetiny procentního bodu více než v listopadu. O práci se ucházelo 258 173 lidí, zhruba o 12 600 více než o měsíc dříve. Současně mírně ubylo volných pracovních míst, kterých zaměstnavatelé nabízeli 343 148. Jejich nabídka tak byla dál vyšší než počet uchazečů. Na jedno volné místo připadá v průměru 0,8 uchazeče o zaměstnání, informoval Úřad práce ČR. Analytici zveřejněný nárůst nezaměstnanosti očekávali.