CNN Prima News Úřad práce ČR

Úřad práce ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Úřad práce ČR“

O práci přijdou desítky tisíc lidí, očekává analytik. Kdy dorazí vlna propouštění?

22. listopadu 2022 10:36

České firmy čelí stejně jako zbytek republiky rostoucím nákladům na energie a vysoké inflaci. Část z nich deklaruje, že nastalou situaci bude muset řešit propouštěním. Podle analytika HR společnosti LMC Tomáše Ervína Dombrovského může jít během příštího roku až od desítky tisíc lidí, kteří se ocitnou na úřadech práce. Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Nezaměstnanost v Česku stoupla, práci shánělo přes čtvrt milionu lidí. Míst ubylo

10. ledna 2022 09:03

Nezaměstnanost v Česku na konci loňského roku stoupla na 3,5 procenta, to je o dvě desetiny procentního bodu více než v listopadu. O práci se ucházelo 258 173 lidí, zhruba o 12 600 více než o měsíc dříve. Současně mírně ubylo volných pracovních míst, kterých zaměstnavatelé nabízeli 343 148. Jejich nabídka tak byla dál vyšší než počet uchazečů. Na jedno volné místo připadá v průměru 0,8 uchazeče o zaměstnání, informoval Úřad práce ČR. Analytici zveřejněný nárůst nezaměstnanosti očekávali.

Vraždě úřednice se nedalo předejít, rozhodla GIBS. Obviněný muž jí hrozil před lety

7. září 2021 16:07

Útoku, při kterém koncem června zemřela pracovnice úřadu práce v Praze 2, nebylo možné předejít, uvedla v úterý na webu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Postup policie byl podle ní správný a v souladu s předpisy. Ze zastřelení zaměstnankyně úřadu práce je obviněn šestašedesátiletý muž. Podle policistů krátce předtím poleptal kyselinou ženu v Odoleně Vodě a nastražil výbušné zařízení, které zranilo policistu.

O náhradní výživné mohou děti žádat stát od července. Jaké jsou podmínky?

11. července 2021 23:05

Každá druhá svobodná matka v Česku nedostává od svého bývalého partnera alimenty. Tvrdí to klub, který je sdružuje. Děti, kterým rodič neplatí alimenty, od 1. července mohou žádat stát o náhradní výživné. To může být až tři tisíce korun měsíčně a stát jim ho může platit až dva roky. Podmínkou je, že je na neplatiče podaná exekuce.