reklama

Už rozdala přes čtyři miliony útulkům: Organizace ale pomáhá dál

Spolek Běhejme a pomáhejme útulkům, který pomáhá týraným a opuštěným zvířatům v České republice od roku 2014, od nás již znáte. I zakladatele Petra Sokolíka, kterého k nápadu uspořádat na podporu opuštěných psů běh/procházku přivedl článek o Zdeňku Svěrákovi, který zakládal Běh pro Paraple.

reklama

Záčátky nebyly růžové

Prvního běhu se zúčastnilo ve Stromovce 26 lidí a vybrali mezi sebou 4 000 Kč.  Účastníkům se ale myšlenka akce líbila a příští rok vzali s sebou své kamarády a známé. Dnes charitativní běh/procházku navštěvuje v Praze okolo 1 500 lidí a desítky pejsků. Pomáhat útulkům se jezdí i do dalších měst, jako je Brno, Jablonec nad Nisou či Liberec, Klášterec nad Ohří, Opava, Plzeň.

Za období svého působení organizace pomohla 146 útulkům částkou 4 093 174 korun

„Celý projekt vedu sám, ve volném čase a společně s přáteli, kteří mi pomáhají akce organizovat. Bylo mi líto, že nemohu pomáhat i v dalších městech. Proto mě napadlo vymyslel projekt DEN ZVÍŘAT, který pomáhá všude a všem. DEN ZVÍŘAT je celorepubliková sbírka, která probíhá během září (končí 4. října) a pomáhá nejen psím a kočičím útulkům, ale zařízením starající se o týrané koně nebo hospodářská zvířata. Vloni se vybralo 1 177 199 Kč a rozdělilo mezi 112 neziskových spolků z celé ČR,“ popisuje Petr.

PŘÍBĚH. Hodně lidí se mě ptalo, jak vznikla akce Běhejme a pomáhejme útulkům. Bylo to před 6 lety a šlo o spojení touhy...

Posted by Běhejme a pomáhejme útulkům on Thursday, October 10, 2019

Den Zvířat jsme se rozhodli podpořit i my v našem pořadu Prima Mazlíček, už loni jste tak mohli vidět video ambasadorů projektu. Hlavním vypravěčem je herec Ivan Trojan, dále ale můžete vidět Bena Cristovaa, Patricii Pagáčovou, Alici Bendovou, Davida Svobodu, Evu Samkovou, Davida Krause, Jana Musila, Ljubu Krbovou a Ondřeje Neffa. Většinu z nich také v pořadu Prima Mazlíček Honza Šťastný vyzpovídal anebo teprve vyzpovídá. „Společným snem je vytvořit pro zvířata transparentní sbírku podobnou té „tříkrálové“, kterou lidé podporují, věří jí,“ říká Petr.

Kde už se díky vašim pravidelným příspěvkům pomohlo

Spolek zaplatil 36 673 Kč na úhradu veterinárních výdajů za pejsky z množírny útulku Dočasná či dlouhodobá péče LOZ Písek. Tento otřesný nález pejsků nastal po smrti majitelky. Strašné je, že nikoho nezajímalo, že mají ve vsi množírnu, kde bylo až 80 psů. Nikdo neví, čím vším si museli pejskové projít. Všichni byli odvezeni do bezpečí a řada z nich má dnes nový domov, kde konečně pocítili, co je to láska. Adoptovaní pejsci z množírny jsou jako štěňata, neumí vůbec nic. Musíte být trpěliví a postupně je naučit hygienu, chůzi na vodítku a poznávání světa okolo nich. Většina z nich byla v uzavřeném malém prostoru, kde vykonávali potřebu, jedli a dívali se celé dny přes mříže.

Dále spolek zaplatil operaci vyhřezlé plotýnky ostonského teriér Badýska za 40 000Kč, kterého přijal spolek Tety v akci. Již v útulku bylo na první pohled znát, že není něco v pořádku se zadníma nohama. Moc ho neposlouchají. CT vyšetření ukázalo čtyři vyhřezlé plotýnky, ale bohužel jen jedna z nich je operovatelná. K Badýskovi se žádný majitel nahlásil, tak mu Běhejme a pomáhejme útulkům pomohl díky pravidelným příspěvkům. Operace se zdařila a budeme věřit, že mu tato operace usnadní pohyb.

Psí útulek Zelené Vendolí přijal v nedávné době do útulku 12 pejsků. Všichni pejsci byli z jednoho místa, trpěli nadváhou, nebyli zvyklí na obojek a na vodítko, nikdy nechodili na procházky. Byli vystrašení, ale opravdu mazlíci. Bohužel i tento útulek na tom kvůli  koronavirové pandemii není finančně nejlépe, a proto spolek pomohl částkou 25 000 Kč na veterinární prohlídku a podpořil činnost spolku

Nedávno organizace pomohla částkou 30 000 Kč Azylu Gaia Hanušovice. Tento kočičí azyl vede paní Vrábelová, která je již v důchodu. Dříve se starala o starší lidi v charitě, kde všechno vlastně začalo. Když některý z klientů odešel a zůstalo po něm nějaké zvířátko, vzala si ho paní Vrábelová domů. Stejně tak, když jezdila na pochůzky a viděla někde nějaké opuštěné zvíře. Začala je brát domů do tepla na půdu a časem jich začalo přibývat. Aktuálně mají něco okolo 90 kočiček a koťátek, a číslo stále roste.

Pomáhat ale můžete i celoročně, a to díky nastavení trvalého příkazu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama