Esport není jen o profesionálním hraní videoher a milionových výhrách. Aby se hráči mohli dostat na nejvyšší úroveň, musí absolvovat nespočet tréninků a zápasů. Vedle tradičního seriálu mistrovství České republiky v Counter-Strike na tuzemské scéně delší dobu chyběla soutěž, která by se zaměřovala na rozvoj nadějných hráčů. To se nyní se vznikem Vodafone Talent League mění. Jejím cílem je dát mladým hráčům příležitost a prostor k získávání zkušeností. Finálové klání této ligy se uskuteční před živým publikem, jak je to zvykem u největších a nejznámějších soutěží. Nový projekt bude také propojen se seriálem Tipsport MČR CS.
Domácí Counter-Strike scéna se vrací k vícevrstvému kompetitivnímu systému soutěží. Nová Vodafone Talent League je určena pro všechny začínající, amatérské či poloprofesionální hráče a vyplní prostor mezi jednotlivými turnaji ze série Tipsport MČR CS.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zdrogovaná youtuberka při vysílání autem srazila chodce. Vymlouvala se na slunce, trestu unikla
Tři nejlepší týmy ligy si v každé části sezóny zahrají před živým publikem o účast v uzavřené kvalifikaci na následující mistrovský turnaj Tipsport MČR CS. Primárním cílem ligy je ale především samotný rozvoj mladých hráčů.
Proč počítačem řízený Gándhí hrozí atomovkou? Pořad Enter vysvětlí přešlapy umělé inteligence
V krizových situacích se na umělou inteligenci nedá spolehnout. Člověk jí předá na chvíli otěže a už hrozí vypálením atomových bomb. Výjimkou není ani počítačem řízený indický duchovní Mahátma Gándhí ve hře Civilization V, jak vysvětlí herně-technologický pořad Enter. Po krátké vysílací pauze se vrací zpět na televizní obrazovky, nejnovější díl sezóny se kromě záludností AI věnuje očekávané české hře Kingdom Come: Deliverance 2 a novinkám ze světa technologií. Pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 nebo v úterní repríze ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu.
Pro zachování amatérského ducha je v lize omezena účast profesionálních a zahraničních hráčů. Zároveň se řídí kodexem chování správného hráče a hráčky. Na něm se podílel titulární partner projektu, společnost Vodafone, která se dlouhodobě angažuje v rozvoji začínajících esportových hráčů.
„Je pro nás důležité podporovat mladé lidi v jejich snech a dát jim možnost si je realizovat. A Vodafone Talent League je k tomu ideálním prostředkem ve světě gamingu,“ říká Barbora Kožíšková, ředitelka pro značku a komunikaci Vodafonu.
„Komunita po podobné soutěži volala už dlouho. I my v PLAYzone víme, že na naší scéně liga pro amatérské a začínající hráče chyběla,“ říká hlavní organizátor Tipsport MČR CS Pavel Kristián.
GALERIE: Český esport nabízí milionové výhry a plno emocí
V českém i světovém esportu se vyplácí milionové výhry. Zdroj: PLAYzone.cz
Aktuálním mistrem ČR v Counter-Striku je tým českého fotbalisty Jakuba Jankta. Zdroj: PLAYzone.cz
Esport přináší mnoho emocí. Zdroj: PLAYzone.cz
Fanoušci umí na esportových turnajích vytvářet bouřlivou kulisu. Zdroj: PLAYzone.cz
Fanoušci umí na esportových turnajích vytvářet bouřlivou kulisu. Zdroj: PLAYzone.cz
Zápasy v Counter-Striku pravidelně zaplňují pavilony na brněnském výstavišti, kde se každý rok koná Tipsport MČR CS. Zdroj: PLAYzone.cz
Nejúspěšnějším domácím Counter-Strike týmem posledních let jsou Sinners. Zdroj: PLAYzone.cz
Zaplněné hlediště v pavilonu P na brněnském výstavišti. Zdroj: PLAYzone.cz
Stage v pavilonu P na brněnském výstavišti. Zdroj: PLAYzone.cz
Tipsport CS Winter Zdroj: PLAYzone.cz
Tipsport CS Winter Zdroj: PLAYzone.cz
Tipsport CS Spring Zdroj: PLAYzone.cz
„Uvědomujeme si, že taková soutěž nikdy nebude mít dosah srovnatelný s turnaji kalibru MČR. O to náročnější bylo najít spolehlivého partnera, který by nám pomohl koncept rozjet a strategicky rozvíjet.
Díky společnosti Vodafone můžeme poskytnout všem fanouškům a hráčům Counter-Strike příležitost si zahrát turnaje srovnatelné s těmi pro profesionály,“ doplňuje.
Každou sezónu Vodafone Talent League odstartují dva kvalifikační turnaje, do kterých se může přihlásit skutečně každý a s kamarády okusit krásu soutěžního Counter-Striku.
Hráči milují českou střílečku. Taktickou akci dovedl k dokonalosti i vojenský veterán
Z české taktické střílečky Gray Zone Warfare se stává celosvětově úspěšný hit. Brněnské studio Madfinger Games oznámilo, že prodalo přes půl milionu kopií. Titul se také nachází mezi nejprodávanějšími hrami na platformě Steam. Hráči si vedle povedené grafiky také chválí realistické ztvárnění boje v jihoasijské džungli. Na něm se podílel i vojenský veterán Ondřej Spisar, který sbíral zkušenosti na misích v Afghánistánu či Mali. Pro CNN Prima NEWS popisuje, s čím vývojářům pomáhal a nabízí cenné rady pro virtuální boj v nehostinném prostředí nebo na městském bojišti.
Boje začínají už 8. června. Kvalifikované celky doplní ve skupinové fázi pozvané juniorské týmy domácích gigantů Dynamo Eclot, Sampi či Sinners. Formát poté bude kopírovat mistrovské soutěže, aby hráči ochutnali napínavé boje. Do play-off postoupí čtyři nejlepší mužstva a poslední hrací den zamíří do Vodafone PLAYzone Areny, kde se poperou o triumf.
„Jsme rádi, že tady bude nová soutěž jako Vodafone Talent League, do které se může přihlásit každý, a zároveň bude rozvíjet mladé perspektivní hráče. Pro naši organizaci je důležité vychovávat mladé talenty a tato soutěž je může posunout zase o level výše,“ říká manažer Dynama Eclot Jiří Plevka a doplňuje, že hráči si v této lize vyzkouší skutečnou týmovou hru, kterou na jiných turnajových platformách typu FACEIT nezažijí.
Součástí projektu bude i vzdělávací obsah pro rozvoj hráčů, kteří dostanou veškerý prostor pro to, aby se právě oni stali dalšími vycházejícími hvězdami domácího esportu.
VIDEO: Podívejte se, jaká atmosféra panovala na Tipsport MČR CS 2 v Brně