reklama

V zaparkovaném autě na Břevnově objevili mrtvou ženu. Vůz má patřit policistovi

K nálezu mrtvé ženy vyjížděli pražští policisté. Tělo měli lidé objevit na zadních sedadlech vozu zaparkovaného na Břevnově. Případ si ale rychle převzali vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Zaparkované auto má totiž podle informací CNN Prima NEWS patřit policistovi.

reklama

Do ulice Pod Královkou na pražském Břevnově se sjely desítky kriminalistů. Za modrou policejní plachtou stálo zaparkované osobní auto, ve kterém měl kolemjdoucí najít na zadních sedačkách ženu, která nejevila žádné známky života.

Policisté část ulice úplně uzavřeli a obehnali ji policejní páskou. Na místě poté několik hodin pracovali kriminalisté a sbírali veškeré stopy, později dorazil i koroner. Společně s vyšetřovateli tělo ohledal.

K tématu

Zajímavá stopa souvisela se samotným zaparkovaným vozem. Podle informací CNN Prima NEWS má totiž patřit jednomu z policistů. „Pražští policisté věc na místě předali příslušníkům Generální inspekce bezpečnostních sborů do jejich kompetence,“ potvrdil nepřímo policejní mluvčí Jan Daněk.

Právě informace, že si vyšetřování převzala GIBS, totiž poukazuje na fakt, že je do případu nějakým způsobem zapleten policista, případně celník nebo příslušník Vězeňské správy. Nemuselo mu ale jen patřit osudné auto, ve hře jsou i další varianty. Třeba ta, že sama žena, která zemřela, mohla pracovat u policejního sboru.

Vyšetřovatelé se zatím ke spekulacím nechtějí vyjadřovat. „Mohu potvrdit, že včerejšího dne si Generální inspekce bezpečnostních sborů tento případ úmrtí ženy z Prahy 6 převzala do šetření. V tuto chvíli nebudeme více informací sdělovat,“ uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

V případu tak zůstává mnoho otazníků. Není jasné, zda žena zemřela přímo na sedačkách auta, nebo jí někdo k smrti pomohl a do auta ji potom naložil. Mohlo jít ale jenom o nešťastnou souhru náhod, žena mohla například na sedačkách usnout a už se neprobudit. Možností je i sebevražda. Vše by měly brzy objasnit výsledky pitvy.

Pohled na kriminalisty pracující kolem vozu dal vzpomenout na jeden z nejznámějších případů pražské mordparty, tzv. taxivraha. Ten měl zavraždit tři pražské taxikáře a jejich těla pak nechával ve vozech. Za trojnásobnou vraždu ho soud poslal do vězení na doživotí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

  • Aktualizováno

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama