V zaparkovaném autě na Břevnově objevili mrtvou ženu. Vůz má patřit policistovi

Mrtvola na Břevnově

Na pražském Břevnově byla v kufru jednoho z auta nalezena mrtvá žena. Vůz má patřit policistovi

K nálezu mrtvé ženy vyjížděli pražští policisté. Tělo měli lidé objevit na zadních sedadlech vozu zaparkovaného na Břevnově. Případ si ale rychle převzali vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Zaparkované auto má totiž podle informací CNN Prima NEWS patřit policistovi.

Do ulice Pod Královkou na pražském Břevnově se sjely desítky kriminalistů. Za modrou policejní plachtou stálo zaparkované osobní auto, ve kterém měl kolemjdoucí najít na zadních sedačkách ženu, která nejevila žádné známky života.

Policisté část ulice úplně uzavřeli a obehnali ji policejní páskou. Na místě poté několik hodin pracovali kriminalisté a sbírali veškeré stopy, později dorazil i koroner. Společně s vyšetřovateli tělo ohledal.

Zajímavá stopa souvisela se samotným zaparkovaným vozem. Podle informací CNN Prima NEWS má totiž patřit jednomu z policistů. „Pražští policisté věc na místě předali příslušníkům Generální inspekce bezpečnostních sborů do jejich kompetence,“ potvrdil nepřímo policejní mluvčí Jan Daněk.

Právě informace, že si vyšetřování převzala GIBS, totiž poukazuje na fakt, že je do případu nějakým způsobem zapleten policista, případně celník nebo příslušník Vězeňské správy. Nemuselo mu ale jen patřit osudné auto, ve hře jsou i další varianty. Třeba ta, že sama žena, která zemřela, mohla pracovat u policejního sboru.

Vyšetřovatelé se zatím ke spekulacím nechtějí vyjadřovat. „Mohu potvrdit, že včerejšího dne si Generální inspekce bezpečnostních sborů tento případ úmrtí ženy z Prahy 6 převzala do šetření. V tuto chvíli nebudeme více informací sdělovat,“ uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

V případu tak zůstává mnoho otazníků. Není jasné, zda žena zemřela přímo na sedačkách auta, nebo jí někdo k smrti pomohl a do auta ji potom naložil. Mohlo jít ale jenom o nešťastnou souhru náhod, žena mohla například na sedačkách usnout a už se neprobudit. Možností je i sebevražda. Vše by měly brzy objasnit výsledky pitvy.

Pohled na kriminalisty pracující kolem vozu dal vzpomenout na jeden z nejznámějších případů pražské mordparty, tzv. taxivraha. Ten měl zavraždit tři pražské taxikáře a jejich těla pak nechával ve vozech. Za trojnásobnou vraždu ho soud poslal do vězení na doživotí.

Tagy: