CNN Prima News Václav Krása

Václav Krása

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Krása“

Konec jediné bezbariérové pošty a naštvaní lidé. Mariánské Lázně tvrdě pocítí rušení poboček

31. března 2023 20:26

Velký poprask v pátek vyvolal zveřejněný seznam tří set poboček České pošty, které by měly skončit. Nad výběrem poboček, které čeká zrušení, nechápavě kroutí hlavou lidé ve městech a obcích napříč republikou. Třeba v Sokolově se prý může zkomplikovat výplata důchodů a dávek. V okresním Chebu zbydou z pěti pošt jen dvě a v Mariánských Lázních zavře dveře jediná bezbariérová pobočka, u které se navíc dá pohodlně zaparkovat.

Lidé finančně podporují Ukrajinu, na další potřebné se ale nedostane, varuje Krása

11. dubna 2022 12:36

Ačkoliv pomáhají a fungují i v případech, ve kterých na to stát nestačí, z hlediska financí se neziskové organizace často dostávají na hranu své existence. Platilo to před covidem a po něm to platí dvojnásob. Aktuální ekonomické problémy se pojí i s ruskou invazí na Ukrajinu. Přestože jsou Češi s Ukrajinou solidární, neziskovky věnující se jiným oblastem na tom paradoxně tratí, upozorňuje Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. Ministerstvo financí ale odmítá, že by byl neziskový sektor na hranici kolapsu.

Sledujte Divokou kartu se Špidlou: Jak podle expremiéra dopadnou volby?

1. října 2021 17:31

Páteční pořad CNN Prima NEWS Divoká karta tentokrát hostí zkušené politické matadory. Podaří se dostat do Sněmovny někdejší hvězdě ČSSD a bývalému premiérovi Vladimíru Špidlovi? A vrátí se do Poslanecké sněmovny šéf Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který tentokrát vsadil na barvy Trikolory? Pánské duo doplní ve studiu dvě dámy. Debatovat přijde někdejší ministryně práce Jaroslava Němcová za hnutí ANO. Comeback do poslaneckých lavic láká i Lenku Kohoutovou, někdejší poslankyni za ODS.

VOLBY 2021: Trikolora bez Klausů. Hnutí táhnou i miliardář Valenta či ekonom Ševčík

23. září 2021 16:45

Již před dvěma lety založil poslanec Václav Klaus ml. po odchodu z ODS nové hnutí Trikolora. Syn bývalého prezidenta Václava Klause s ním měl v plánu uspět ve sněmovních volbách, které se konají už příští měsíc. Klaus ml. však z vedení strany před časem odešel a do voleb nezasáhne. Trikolora společně se Svobodnými a Soukromníky, se kterými si vyjednala spolupráci, tak musí vsadit na jiné tváře. Které to jsou?

Politik Václav Krása: Na literatuře je krásné, že si postavy musíme sami vymodelovat

14. května 2020 20:22

Povinná četba je mezi mnoha studenty neoblíbená. Mladiství obecně nemají rádi to, co jim dospělí nařizují. Četba přitom podporuje nejen představivost, ale také obohacuje mozek. Měla by tedy ve školách zůstat? Nejen o tom mluvili hosté čtvrtečního Silného hlasu Markéty Fialové – jaderná fyzička Dana Drábová a politik a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. Do debaty se zapojil i spisovatel a publicista Ondřej Neff.

Sexuoložka Laura Janáčková: Muži si vybírají ženy jedině a pouze podle atraktivity

11. května 2020 11:30

Jsou krásné ženy úspěšnější? A záleží u mužů na vzhledu? Na toto téma mluvila moderátorka pořadu CNN Prima NEWS Silný hlas Markéta Fialová s hosty – spisovatelkou, sexuoložkou, docentkou klinické psychologie a zakladatelkou Institutu partnerských vztahů Laurou Janáčkovou a politikem, předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením, Václavem Krásou.