CNN Prima News Václav Stárek

Václav Stárek

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Stárek“

Cestovní ruch se z covidu dosud nevzpamatoval. V mnoha ohledech je na tom hůře než loni

17. prosince 2021 09:37

Tuzemští hoteliéři pláčou. Přestože protiepidemická opatření byla pro většinu letošního roku mírnější než loni, odvětví cestovního ruchu to zatím příliš pozitivně nepocítilo. Nebýt letního uvolnění, nejspíše by řada českých hotelů, penzionů, restaurací, ale i cestovních kanceláří a zprostředkovatelů dovolených zcela zmizela z cestovatelské mapy.

Bez očkování si v Česku nezalyžujete. Někde se připravte i na povinné respirátory

26. listopadu 2021 05:42

Těšíte se, že letos o Vánocích nebo mezi svátky vyrazíte na hory? Nezapomeňte, že ani tam se vám nevyhnou přísná hygienická opatření. Podle současných pravidel se už při nákupu skipasu budete muset prokázat buď očkováním, nebo potvrzením o prodělání covidu. Testy až na výjimky, které se týkají převážně dětí, aktuálně platné nejsou.

Šokující, absurdní, likvidační. Organizátoři akcí a podnikatelé kritizují nová opatření

25. listopadu 2021 19:51

Nově oznámená vládní opatření jsou absurdní, diskriminační a pro některé i likvidační, zlobí se hned několik asociací a spolků. Kvůli omezení otevírací doby přijdou některé podniky o nejsilnější sezónu, na kterou se připravovaly po celý rok. MMnoz po několika lockdownech už nemají žádné rezervy a hrozí jim krach.

Hotely sčítají storna neočkovaných. Jaké podmínky pro ubytování na horách platí?

24. listopadu 2021 21:22

Od pondělí platí zpřísněná opatření po celém Česku. Velká část aktivit zůstala zcela přístupná pouze pro ty, kteří mají očkování. V hotelech to ale tak úplně neplatí. Výjimku mají například ti, kteří jedou na služební cestu, nebo studenti. A hoteliéři vyzývají, ať se lidé nebojí a na rekreaci vyrazí. Mnoho lidí si ale už pobyt rozmyslelo a hotely hlásí početná storna, zejména do konce tohoto roku.

Tvrdý knockout cestovního ruchu: Pražské hotely hlásí 70% propad tržeb, hrozí další pád

15. srpna 2021 23:36

Cestovní ruch je jedním ze sektorů, který covidovou krizí trpí nejvíce. Nejvíce pak ve velkých městech v čele s Prahou, kde se v oboru tržby propadly až o 70 procent. Pokud vláda podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) pro podnikatele v cestovním ruchu rychle nespustí program kurzarbeit na udržení stávajících zaměstnanců, v následujících měsících hrozí další kolaps. Pomoc by podle asociace měla směřovat minimálně do nejzasaženějších regionů.

Skomírající hotely se snad dočkají otevření. Mnohé z nich už ale sezona nezachrání

12. května 2021 18:49

Ubytovací zařízení by se mohla otevřít 24. května. Původně se mluvilo o výrazném omezení jejich kapacity, hoteliéři se proto dokonce obrátili na Nejvyšší správní soud. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale slíbil, že bude na vládě usilovat o to, aby zařízení mohla provoz obnovit v plném rozsahu. Hoteliéři ovšem nečekají, že by se turisté vrátili v takové intenzitě, na jakou byla například Praha v předcovidovém období zvyklá.

Za pivo i jídlo si připlatíme. Po pandemii restaurace zvednou ceny, varuje Stárek

6. května 2021 18:43

Růst cen v restauracích dosáhne pravděpodobně 5 až 10 procent. S tímto odhadem vystoupil prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek ve vysílání CNN Prima NEWS. I když někteří majitelé restaurací zdražení po pandemii avizovali, podle Stárka nebude celoplošné. Otevření zahrádek by podnikatelům mohlo pomoct přežít a lidé se do hospod vrátí hlavně proto, aby se mohli setkat, zdůrazňuje šéf asociace.