reklama
CNN Prima News Václav Stárek

Václav Stárek

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Stárek“

Tvrdý knockout cestovního ruchu: Pražské hotely hlásí 70% propad tržeb, hrozí další pád

15. srpna 2021 23:36

Cestovní ruch je jedním ze sektorů, který covidovou krizí trpí nejvíce. Nejvíce pak ve velkých městech v čele s Prahou, kde se v oboru tržby propadly až o 70 procent. Pokud vláda podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) pro podnikatele v cestovním ruchu rychle nespustí program kurzarbeit na udržení stávajících zaměstnanců, v následujících měsících hrozí další kolaps. Pomoc by podle asociace měla směřovat minimálně do nejzasaženějších regionů.

Skomírající hotely se snad dočkají otevření. Mnohé z nich už ale sezona nezachrání

12. května 2021 18:49

Ubytovací zařízení by se mohla otevřít 24. května. Původně se mluvilo o výrazném omezení jejich kapacity, hoteliéři se proto dokonce obrátili na Nejvyšší správní soud. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale slíbil, že bude na vládě usilovat o to, aby zařízení mohla provoz obnovit v plném rozsahu. Hoteliéři ovšem nečekají, že by se turisté vrátili v takové intenzitě, na jakou byla například Praha v předcovidovém období zvyklá.

Za pivo i jídlo si připlatíme. Po pandemii restaurace zvednou ceny, varuje Stárek

6. května 2021 18:43

Růst cen v restauracích dosáhne pravděpodobně 5 až 10 procent. S tímto odhadem vystoupil prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek ve vysílání CNN Prima NEWS. I když někteří majitelé restaurací zdražení po pandemii avizovali, podle Stárka nebude celoplošné. Otevření zahrádek by podnikatelům mohlo pomoct přežít a lidé se do hospod vrátí hlavně proto, aby se mohli setkat, zdůrazňuje šéf asociace.

Urazil jste srdcaře, soudruhu. Šéfové gastroprůmyslu spílají odboráři Dufkovi

20. listopadu 2020 06:14

V naprosté většině případů pracují v restauracích, barech nebo hotelech lidé, kteří to dělají srdcem. Navíc jsou na ně vázáni dodavatelé vesměs z řad lokálních rodinných firem. Pokud si tedy předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek přeje krach hospod, přeje si také zánik dalších tisíců pracovních míst v odvětvích, která nepatří do takzvaného sektoru HoReCa (hotely, restaurace, catering). Takový vzkaz Dufkovi poslali představitelé podnikatelů v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jaká jsou rizika a kdy do lavic usednou i starší ročníky?

13. listopadu 2020 12:35

Je epidemie za bodem zlomu? Jak budou naše životy vypadat v následujících týdnech? Hosty Partie budou exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula, prezident České lékařské komory Milan Kubek a matematik René Levínský. Hospod je moc, ať zkrachují: Názorový duel odborářského bosse a zástupce restaurací. A co přinese návrat dětí do škol? Sledujte Partii Terezie Tománkové v neděli od 11:00 na Primě a CNN Prima NEWS.

Havlíček: O krachu hospod a cestovek má rozhodovat trh, ne stát za časů krize

10. listopadu 2020 06:37

Stát nemůže firmy a OSVČ podporovat trvale, každý podnikatel si musí vyhodnotit, zda se mu byznys po koronaviru vyplatí, uvedl pro CNN Prima NEWS ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Reagoval tak na vyjádření předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka, který řekl, že část restaurací, cestovek nebo služeb může klidně zkrachovat. Havlíček nevylučuje, že to nastane, úkolem státu ovšem podle něj je podniky v době krize podpořit.

Dufek pohrdá pracujícími a žene je k pásu, tepou ho zástupci restaurací a cestovek

9. listopadu 2020 17:56

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek chce návrat komunistických pořádků a rozdávání umístěnek k pásům, pustil se do odboráře prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Reagoval tak na Dufkova slova pro CNN Prima NEWS o tom, že by měla část restaurací, cestovních kanceláří i služeb zkrachovat a lidé by měli jít na pracovní úřady, rekvalifikovat se a pracovat třeba jako svářeči. Za skandální považuje Dufkův výrok i prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek.

Dopad nových opatření na ekonomiku: Krach hrozí čtvrtině restaurací a barů

22. září 2020 20:39

Pokud se budou restaurace a bary zavírat denně ve 22 hodin, mohou přijít až o 30 procent denních tržeb. Někteří provozovatelé považují toto nové opatření za nesmyslné. V současné době hrozí krach až čtvrtině gastronomických podniků a v ohrožení jsou desítky tisíc pracovních míst. Lépe na tom není ani sektor cestovního ruchu, kde hrozí krach až 60 procentům cestovních kanceláří a agentur, jak uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

reklama