reklama

Velikonoční nadílka pro ty, kteří pomáhají: Jak můžete podpořit záchranné stanice?

Co by bylo, kdyby nebyly záchranné stanice? Především by volně žijící živočichové přišli o pomocnou ruku, která kromě záchrany i léčí, pečuje a navrací zpět do přírody. Současná vládní nařízení dopadají právě i na záchranné stanice, které se tak potýkají s nedostatkem financí na provoz. Jak jim může pomoci každý z nás?

reklama

Co by bylo, kdyby nebyly záchranné stanice? Především by volně žijící živočichové přišli o pomocnou ruku, která kromě záchrany i léčí, pečuje a navrací je zpět do přírody. Současná vládní nařízení dopadají právě i na záchranné stanice, které se tak potýkají s nedostatkem financí na provoz. Jak jim může pomoci každý z nás?

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) má pod sebou 34 záchranných stanic, které dnes a denně pomáhají zvířatům v nouzi. Vybavení, veterinární péče, krmivo, provoz, to všechno stojí peníze. Těch je však v posledních týdnech nedostatek. Proto si pro vás ochránci přírody připravili malou velikonoční nadílku, skrze kterou můžete obdarovat stanice tím, co nejvíce potřebují.

Jak na to? V albu na facebookových stránkách najdete seznam věcí potřebných ke každodennímu provozu stanic. U každého předmětu najdete cenu za jeden kus. Pokud si vyberete například mističku (na vodu, červíky, a jiné dobroty), stačí do komentářů napsat počet kusů, které chcete záchranným stanicím darovat a celkovou částku zaslat na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi 33 55 33 22/0800. Do zprávy pro příjemce nezapomeňte uvést své jméno a název vybraného předmětu.

Aukce potrvá do 19. dubna a zúčastnit se může každý. Záchranné stanice pomoc veřejnosti velmi uvítají – ať už to bude v podobě misek na moučné červy pro netopýry, ptačích klecí nebo mléka pro mláďata. Jejich sezóna je totiž v plném proudu a tak bude každá pomoc vítána.

Proč je důležité nesbírat mláďata v přírodě? Můžete si přečíst ZDE nebo se podívat do zákulisí záchranných stanic v seriálu Život ve stínu člověka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali
USA

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali

Ceny Emmy ovládl seriál Koruna z prostředí britské královské rodiny, který celkem proměnil jedenáct nominací. Moderátor cen Emmy Cedric the Entertainer, který celým večerem provázel, si pak neodpustil několik narážek na rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan u Oprah Winfreyové. I ten totiž byl v jedné z kategorií též nominován, svou šanci však neproměnil.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

reklama

Domácí zpravodajství

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama