reklama

Velikonoční nadílka pro ty, kteří pomáhají: Jak můžete podpořit záchranné stanice?

Veverka ze záchranné stanice v Němčicích nad Hanou přežila díky profesionální péči. Ta ale není samozřejmostí.

Co by bylo, kdyby nebyly záchranné stanice? Především by volně žijící živočichové přišli o pomocnou ruku, která kromě záchrany i léčí, pečuje a navrací zpět do přírody. Současná vládní nařízení dopadají právě i na záchranné stanice, které se tak potýkají s nedostatkem financí na provoz. Jak jim může pomoci každý z nás?

reklama

Co by bylo, kdyby nebyly záchranné stanice? Především by volně žijící živočichové přišli o pomocnou ruku, která kromě záchrany i léčí, pečuje a navrací je zpět do přírody. Současná vládní nařízení dopadají právě i na záchranné stanice, které se tak potýkají s nedostatkem financí na provoz. Jak jim může pomoci každý z nás?

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) má pod sebou 34 záchranných stanic, které dnes a denně pomáhají zvířatům v nouzi. Vybavení, veterinární péče, krmivo, provoz, to všechno stojí peníze. Těch je však v posledních týdnech nedostatek. Proto si pro vás ochránci přírody připravili malou velikonoční nadílku, skrze kterou můžete obdarovat stanice tím, co nejvíce potřebují.

Nahřívací kámen je velmi užitečný pro zahřátí a udržení tepla živočichů.
Nahřívací kámen je velmi užitečný pro zahřátí a udržení tepla živočichů.

Jak na to? V albu na facebookových stránkách najdete seznam věcí potřebných ke každodennímu provozu stanic. U každého předmětu najdete cenu za jeden kus. Pokud si vyberete například mističku (na vodu, červíky, a jiné dobroty), stačí do komentářů napsat počet kusů, které chcete záchranným stanicím darovat a celkovou částku zaslat na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi 33 55 33 22/0800. Do zprávy pro příjemce nezapomeňte uvést své jméno a název vybraného předmětu.

Aukce potrvá do 19. dubna a zúčastnit se může každý. Záchranné stanice pomoc veřejnosti velmi uvítají – ať už to bude v podobě misek na moučné červy pro netopýry, ptačích klecí nebo mléka pro mláďata. Jejich sezóna je totiž v plném proudu a tak bude každá pomoc vítána.

Proč je důležité nesbírat mláďata v přírodě? Můžete si přečíst ZDE nebo se podívat do zákulisí záchranných stanic v seriálu Život ve stínu člověka.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama