CNN Prima News veterináři

veterináři

Výpis příspěvků ke štítku „veterináři“

Kontrola objevila salmonelu v mase z Brazílie a Ukrajiny. Experti radí, jak postupovat

6. května 2023 09:58

Více než osm tun objeveného kuřecího masa se salmonelou z Brazílie a Ukrajiny. To je výsledek mimořádné kontroly Státní veterinární správy ČR. Část závadného masa skončila v jídelnách, restauracích a něco už i v žaludcích konzumentů. Experti nicméně veřejnost uklidňují – v případě, že se maso správně tepelně zpracuje, není se čeho bát.

Veterináři začali vybíjet jediný šlechtitelský chov hus v Česku. Některé zatím ušetří

21. prosince 2021 10:07

Veterináři začali u rybníku Velebil na Českobudějovicku likvidovat ptáky z několika hejn firmy Rybářství Nové Hrady, u nichž se prokázala ptačí chřipka. Jde o jediný šlechtitelský chov hus v Česku. Po žádosti chovatele vybrali veterináři 420 hus z několika linií, které zatím ušetří, aby zůstalo šlechtění zachované. Původně měli veterináři utratit 1 900 ptáků, informoval ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.

Chovné husy na rybníce Velebil mají ptačí chřipku. Veterináři je utratí

22. listopadu 2021 14:34

Veterináři utratí 900 chovných hus z rybníku Velebil u Byňova na Českobudějovicku. U zvířat se totiž potvrdil virus ptačí chřipky. Informaci v pondělí potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. V Byňově, kde se virus prokázal už v pátek, veterináři v pondělí utratili jiných 700 hus a 300 kachen. Vzorky odebrali u deseti hejn, vyjma Velebilu jsou výsledky negativní. Chovy patří firmě Rybářství Nové Hrady.

V Česku se potvrdila ptačí chřipka přenosná na člověka. Veterináři vybijí 5000 ptáků

28. října 2021 11:01
Aktualizováno

Po měsíci se v ČR znovu potvrdila ptačí chřipka. V letošním 40. ohnisku v Rohozné u Jihlavy na Vysočině je 5 000 kusů drůbeže, hlavně hus, veterináři je vybijí. Oznámil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde podle něj o nízce patogenní chřipku subtypu H5N1, která může být potenciálně přenosná na člověka. Před měsícem šlo v Trhových Dušníkách na Příbramsku o vysoce patogenní typ choroby.

Nevídaný pohled v Londýně: V Temži uvízlo mládě plejtváka. Záchranáři ho museli utratit

10. května 2021 22:39

Neobvyklá situace přilákala k řece Temži stovky obyvatel Londýna. Uvízlo v ní totiž mládě plejtváka malého. Záchranáři se ho snažili vysvobodit, což se podařilo po téměř pěti hodinách. Bohužel zdravotní stav zvířete se rychle zhoršoval a nebyla naděje, že se mu v řece protékající Londýnem podaří přežít, napsala agentura Reuters.