Ovčáčkův bizarní taneček rozhýbal internet. Lidé se diví: Kousla ho snad tarantule?

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček vyrazil na dětský tábor pro mladé influencery. Na něm se s účastníky fotil, sdělil jim podrobnosti ze svého života a ukázal i svoji stránku, kterou lidé doposud neviděli. S dětmi si mimo jiné i zatancoval – a to dost kuriózním stylem.

Ovčáček na táboře tiktokkemp.cz zamířil za potenciálními mladými influencery, přičemž zde především zaujal svými bizarními tanečky, které s dětmi „rozbalil“.

„Bylo mi báječně, protože, upřímně řečeno, ono je to spíš obráceně. Role tiskového mluvčího je role. K tomu, aby člověk mohl takovou práci mít, tak musí být aspoň trošilinku herec, třeba i špatný herec,“ řekl CNN Prima NEWS Ovčáček přímo na dětském táboře.

Později zmínil, že by klidně mohl v budoucnu hrát třeba v komparzu. „Ruka, která nalévá džus. Klidně bych si něco takového zahrál,“ řekl se smíchem prezidentův tiskový mluvčí.

Sám posléze připomněl, že jeho jméno je již využíváno v divadelních hrách. Konkrétně třeba kusy „Ovčáček, čtveráček“ nebo „Ovčáček, miláček“. Obě hry jsou satirické a cílí právě na tiskového mluvčí hlavy státu.

Děti mohly na tiktokovém táboře Ovčáčkovi položit různé otázky. Zemanův mluvčí jim například řekl, že jeho oblíbeným jídlem je smažený sýr, rád chodí dlouhé pěší túry, chtěl by se podívat do Grónska a v následujících dnech odjíždí na dovolenou do Německa.

Misie duchovního pastýře, komentují lidé

Ovčáčkovy taneční kreace bezesporu zaujaly i lidi na sociálních sítích. Jiří Ovčáček na táboře tiktokkemp.cz ukazuje dětem, co dělal během noci ve společných chatkách,“ komentuje video například satirický účet Paralelní listy. Další z uživatelů na Twitteru uvádí, že Ovčáček už „není pouze mluvčí, ale i tanečník“.

Další z komentujících využil Ovčáčkovu veřejně známou víru k Boha. „Jiří Ovčáček na své misii coby duchovní pastýř, 2022, kolorováno,“ píše další uživatel na sociální síti. „Hrome, ten chlapík tancuje šíleně. Kousla ho snad tarantule, nebo co?“ ptá se jiný z uživatelů Twitteru.

Kontroverzní styl, Peroutkův článek i opilost

Ovčáček slouží Zemanovi coby tiskový mluvčí již od prosince 2013. Po dobu svého působení se kvůli svému stylu práce častokrát dostal do hledáčku médií. Kritizovali ho za ni i jiní mluvčí či jeho předchůdci.

Kromě toho se sám aktivně zapojil například do kauzy údajného článku Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“, když se Zemanovi nabídl, že onen text najde. Neuspěl však.

V prosinci loňského roku Ovčáčka museli odvést záchranáři, neboť byl v podnapilém stavu. Kromě toho měl být agresivní vůči taxikářovi. Později se za své chování veřejně omluvil.

Tagy: