CNN Prima News vodík

vodík

Výpis příspěvků ke štítku „vodík“

Rockový festival a bezemisní auta? Je to skvělé spojení, pochvaluje si šéf Toyoty v Česku

Minulý týden se na letišti v Hradci Králové konal už 27. ročník Rock for People. Letošní festival měl mnoho nej – nejdražší, největší a zřejmě také nejčistší s co nejmenší uhlíkovou stopou. Kromě například třídění odpadů, výkupu kelímků a PET lahví nebo solární energií poháněné stage pomáhala s rozvozem kapel a účastníků i bezemisní auta, a to díky partnerství se společností Toyota. V akci se objevil i nejžhavější model v tomto odvětví – vodíkem poháněný Mirai. Jak se automobilka zapojila do chodu Rock for People a jaká je budoucnost bezemisní dopravy v Česku? Na tyto otázky odpověděl redakci CNN Prima NEWS přímo v dějišti festivalu Martin Peleška, generální ředitel zastoupení pro Toyotu a Lexus Česká republika.

BYZNYS: Vodík, jako vyhledávaná alternativní investice! Je ale potřeba orientovat se na ten zelený

Že je svět investic neuvěřitelný rozsáhlý, to dokazuje další díl pořadu Byznys. Ten se zabývá alternativními investicemi , kde jsme mimo jiné vyzpovídali Marka Nislera. Ten je obchodní manažer pro privátní a institucionální klientelu společnosti Amundi a rozhovoru nám popsal mimo jiné výhody investování do společností, které se zabývají vodíkem.

Kanada Evropu nespasí. Nemáme pro LNG infrastrukturu, zchladil Scholze Trudeau

Německý kancléř Olaf Scholz jednal v pondělí v Montrealu se svým kanadským protějškem Justinem Trudeauem o alternativních zdrojích energie pro Německo. Žádné jasné odpovědi se ale nedočkal. Trudeau sice připustil, že dodávky LNG do Německa jsou teoreticky proveditelné. Jedním dechem ale dodal, že v Kanadě neexistuje infrastruktura, jak zkapalněný zemní plyn dostat ze západních částí země, kde se těží, na východ, odkud by mohl být exportován do Evropy.

Vodík je palivo současnosti. Natankujete si ho už letos, říká šéf strategie skupiny Orlen Unipetrol

Téma: Komerční sdělení

Uhlíková neutralita do poloviny století je často zmiňovaný cíl napříč sektory. Vynulovat dopady používání energetických zdrojů chce také petrochemická skupina ORLEN Unipetrol. A pomoci jí v tom má nejhojnější prvek v celém vesmíru – vodík. „Zákazníkům ho chceme zpřístupnit již letos,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Martin Gajdoš, ředitel strategie skupiny ORLEN Unipetrol.

Je tu doba vodíková. Nejhojnější prvek ve vesmíru bude klíčovým energetickým zdrojem

O vodíku se jako o možném nástupci fosilních energetických zdrojů hovořilo již mnohokrát. Jeho masivnímu rozšíření dosud bránily technologické, a tedy i ekonomické bariéry. Nyní se ale ukazuje, že doba vodíková se přiblížila a nejrozšířenější prvek našeho vesmíru se může stát stěžejním pilířem při přechodu k nízkoemisnímu hospodářství.