CNN Prima News vodík

vodík

Výpis příspěvků ke štítku „vodík“

Kanada Evropu nespasí. Nemáme pro LNG infrastrukturu, zchladil Scholze Trudeau

23. srpna 2022 09:25

Německý kancléř Olaf Scholz jednal v pondělí v Montrealu se svým kanadským protějškem Justinem Trudeauem o alternativních zdrojích energie pro Německo. Žádné jasné odpovědi se ale nedočkal. Trudeau sice připustil, že dodávky LNG do Německa jsou teoreticky proveditelné. Jedním dechem ale dodal, že v Kanadě neexistuje infrastruktura, jak zkapalněný zemní plyn dostat ze západních částí země, kde se těží, na východ, odkud by mohl být exportován do Evropy.

Vodík je palivo současnosti. Natankujete si ho už letos, říká šéf strategie skupiny Orlen Unipetrol

Téma: Komerční sdělení
31. května 2022 08:27

Uhlíková neutralita do poloviny století je často zmiňovaný cíl napříč sektory. Vynulovat dopady používání energetických zdrojů chce také petrochemická skupina ORLEN Unipetrol. A pomoci jí v tom má nejhojnější prvek v celém vesmíru – vodík. „Zákazníkům ho chceme zpřístupnit již letos,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Martin Gajdoš, ředitel strategie skupiny ORLEN Unipetrol.

Je tu doba vodíková. Nejhojnější prvek ve vesmíru bude klíčovým energetickým zdrojem

13. července 2020 14:31

O vodíku se jako o možném nástupci fosilních energetických zdrojů hovořilo již mnohokrát. Jeho masivnímu rozšíření dosud bránily technologické, a tedy i ekonomické bariéry. Nyní se ale ukazuje, že doba vodíková se přiblížila a nejrozšířenější prvek našeho vesmíru se může stát stěžejním pilířem při přechodu k nízkoemisnímu hospodářství.