CNN Prima News vojsko

vojsko

Výpis příspěvků ke štítku „vojsko“

HIMARS má na Ukrajině úspěchy, Česko raketomety zavrhlo. Obří pitomost, říká analytik

18. září 2022 05:34

Zatímco raketomety vládnou bojišti na Ukrajině a hrají výrazně ve prospěch obránců, česká armáda je vyřadila před více než deseti lety z arzenálu. Podle bezpečnostního analytika Lukáše Visingra šlo o zásadní chybu, kterou bude Česko muset dohnat. V rámci modernizace armády se nabízí moderní a vysoce efektivní americké salvové raketomety HIMARS, ministerstvo obrany ale kolem jejich možného nákupu spíše přešlapuje.

Armádě chybí vojáci i kvalitní výbava, varuje Šándor. Zhodnotil i možný útok Ruska na Polsko

30. srpna 2022 07:57

Některé státy Evropy se připravují na možná bezpečnostní rizika. O budování velké armády, která by odstrašila Rusko, se intenzivně mluví například v Polsku. Bezpečnostní expert Andor Šándor ve vysílání CNN Prima NEWS upozornil na nedostatky české armády, která podle něj při současné bezpečnostní situaci nemá odpovídající kvalitu.

Bělorusko je v nejvyšším stupni bojové pohotovosti. Zapojí se Lukašenko do války?

12. června 2022 16:56

Ukrajinské ozbrojené síly přišly s tvrzením, že sousední Bělorusko, které je jedním z mála spojenců Ruska, uvedlo své jednotky do nejvyšší bojové pohotovosti. O zapojení vojska diktátora Alexandra Lukašenka do války se spekuluje už dlouhé týdny. Vojenští analytici však upozorňují, že Bělorusům se přímá účast v konfliktu příliš nehodí, mimo jiné i z důvodu žalostného stavu jejich armády.

Katastrofa po všech stránkách. Česká armáda stále spoléhá na zastaralé sovětské obrněnce

3. června 2022 08:08

Česká armáda potřebuje modernizaci arzenálu jako sůl. Dodnes používá zastaralé obrněnce a tanky ještě z dob Sovětského svazu, určité mezery má i v dělostřelectvu. Obzvlášť bojová vozidla pěchoty BVP-2 jsou ve všech ohledech katastrofální a výrazně zaostávají za západní technikou, řekl pro CNN Prima NEWS vojenský analytik Lukáš Visingr. „Tato vozidla měla už dávno opustit naši výzbroj,“ zdůraznil.

Ukrajina obviňuje Rusko z krádeže kovů. Okupanti se snaží upevnit moc na východě

28. května 2022 07:14

Rusové obnovili ofenzivu u Slovjansku, útočí i v dalších oblastech Donbasu. Ukrajina zase obviňuje Rusko z krádeže kovů z Mariupolu. Okupanti se prý snaží upevnit moc na východě. Putin řekl Macronovi a Scholzovi, že je připraven znovu jednat s Kyjevem o míru. Ruský prezident také podepsal zákon, který ruší horní věkovou hranici pro vstup do ruské armády, uvádí ruská média.