Volby 2021

100,00 % okrsků sečteno
65,43 % volební účast
27,79 %

SPOLU

SPOLU

27,79 %

27,12 %

ANO

ANO

27,12 %

15,62 %

PirSTAN

PirSTAN

15,62 %

9,56 %

SPD

SPD

9,56 %

4,68 %

PŘÍSAHA

PŘÍSAHA

4,68 %

4,65 %

ČSSD

ČSSD

4,65 %

3,60 %

KSČM

KSČM

3,60 %

2,76 %

TSS

TSS

2,76 %

1,33 %

Volný blok

Volný blok

1,33 %

0,99 %

Zelení

Zelení

0,99 %

0,40 %

OtČe

OtČe

0,40 %

0,31 %

Švýcar. demokr.

Švýcar. demokr.

0,31 %

0,26 %

Moravané

Moravané

0,26 %

0,21 %

APB

APB

0,21 %

0,16 %

Monarchiste.cz

Monarchiste.cz

0,16 %

0,15 %

PRAMENY

PRAMENY

0,15 %

0,12 %

Nevolte Urza.cz

Nevolte Urza.cz

0,12 %

0,09 %

ANS

ANS

0,09 %

0,06 %

SENIOŘI

SENIOŘI

0,06 %

0,03 %

MZH

MZH

0,03 %

0,01 %

Levice

Levice

0,01 %

0,01 %

PB

PB

0,01 %

Nejnovější příspěvky k tématu

Volby

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

Volný v bloku končí. Volfová ho zavrhla, exposlanec založí novou stranu

V řadách Volného bloku došlo k bizarní situaci. Předsedkyně strany Jana Volfová oznámila, že se distancuje od nejviditelnější tváře strany – bývalého poslance Lubomíra Volného. Reaguje tím na kauzu s nemocenskou, kterou pobíral exzákonodárce, přestože se účastnil demonstrací proti očkování. Strana kvůli tomu změní název i logo. Volný již avizoval, že hodlá se svým kolegou Marianem Bojkem založit nový „Volný blok“. Svůj záměr potvrdil na Twitteru.

Farský o stáži věděl už před volbami. Odstup, jiná cesta není, vzkazuje Kalousek

Poslanec Jan Farský (STAN) o své cestě do USA věděl už před říjnovými volbami do Sněmovny, potvrdila pro server Echo24 Kateřina Kloubová z Fulbrightovy komise. Navíc se ukázalo, že se nebude jednat o půlroční stáž, jak místopředseda starostů původně informoval, nýbrž o osmiměsíční. Farský tak za své jednání čelí ostré kritice, a to i od členů stran vládní pětikoalice. K rezignaci na poslanecký mandát ho vyzval i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Rekordmani v čele vlády a ministerstev: Jak si stojí Babiš proti Zemanovi?

Jan Lipavský (Piráti), Jana Černochová (ODS) nebo Petr Gazdík (STAN). To jsou jen některá ze jmen nových ministrů, kteří usednou v nastupující vládě koalice Spolu se Starosty a Piráty. Kdo jsou jejich předchůdci a kdo v české historii ovládal jednotlivé resorty nebo post premiéra nejdéle? Podívejte se na přehledný graf rekordmanů i těch, kteří se v křesle ohřáli jen pár dní.

Průzkum: Téměř polovina Čechů před volbami uvěřila dezinformacím, zejména o Pirátech

Celých 46 procent českých občanů věří alespoň jednomu z vymyšlených politických útoků, které v posledních měsících před volbami nabízely takzvané konspirační servery. Nejvíce se do povědomí dostaly nepravdivé útoky proti Pirátské straně spojené s tématem migrace. Některé nepravdy jsou u veřejnosti podobně známé a důvěryhodné jako vybrané zprávy skutečného zpravodajství. Vyplývá to z průzkumu, který vypracoval STEM ve spolupráci s Prague Security Studies Institute.

Fiala: Pokud prezident nejmenuje všechny ministry, budu nucen podat žalobu

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident Miloš Zeman nejmenuje všechny ministry nové vlády. Fiala to ve středu řekl ČT. Nemá v úmyslu nominace na členy vlády měnit, zopakoval. Zeman dřív uvedl, že předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra. Média spekulují, že prezidentovy výhrady se týkají kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti).

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2021 proběhly 8. a 9. října. Vítězem se stala kolice Spolu. Petr Fiala coby předseda nejsilnější strany koalice sestavil vládu. Volby do dolní komory parlamentu se u nás konají jednou za čtyři roky, pokud nedojde k volbám předčasným. Volič vybírá jeden hlasovací lístek a může určit až čtyři preferenční hlasy, které mohou rozhodnout o tom, který kandidát bude zvolen.