reklama

Von der Leyenová se setkala s nakaženým a míří do izolace. Jednala i s Babišem

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová opouští krátce po začátku summit EU. Šéfka unijní exekutivy oznámila, že byla v kontaktu s člověkem nakaženým COVID-19 a že se izoluje. Mělo se jednat o člena jejího kabinetu. S Von der Leyenovou během summitu jednal mimo jiné i český premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama

Šéfka EK na svém twitterovém účtu ve čtvrtek odpoledne oznámila, že se setkala s nakaženou osobou, která byla z jejího kabinetu. Již byla na přítomnost koronaviru testována a výsledek je negativní. „Přesto v rámci opatření okamžitě opouštím Evropskou komisi a mířím do izolace,“ napsala Von der Leyenová.

Ta se několik hodin před začátkem summitu setkala také s českým předsedou vlády Andrejem Babišem. S tím měla zhruba půl hodiny jednat ohledně pomoci České republice za využití nástroje Next Generation EU. Česko by podle Von der Leyenové mohlo obdržet až 2 miliardy eur k udržení pracovních míst.

Po němž přišel na řadu portugalský premiér António Costa. Přímo v dějišti summitu v budově Evropské rady se pak von der Leyenová sešla i s dalšími lídry unijních zemí. Během vrcholného zasedání přitom platí přísná hygienická pravidla, politici nosí roušky a dodržují bezpečné vzdálenosti.

O setkání s Von der Leyenovou na svém facebookovém profilu informoval i sám Babiš.

S předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen 🙂

Posted by Andrej Babiš on Thursday, October 15, 2020

Dvaašedesátiletá německá politička byla v karanténě již minulý týden poté, co se během pracovní návštěvy Portugalska ocitla poblíž jiného infikovaného člověka.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Ursula von der Leyenová karanténa Evropská unie koronavirus Pandemie koronaviru

Další hlavní zprávy

360°

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09) odešel z Poslanecké sněmovny, jelikož se nechystá kandidovat v říjnových volbách. Jeho odchod tak urychlilo brzké vyhlášení voleb prezidentem Milošem Zemanem. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že jeho odchod ze Sněmovny neznamená odchod z politiky. Podle bývalého premiéra Mirka Topolánka by byl Kalousek dobrým prezidentem.

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Miroslav Kalousek odchází ze Sněmovny, vzdal se poslaneckého mandátu
Blatný se kvůli hašteření poslanců ANO téměř nedostal ke slovu. Plán očkování neukázal
Palachův pohřeb byl posledním svobodným vzedmutím emocí, vzpomíná pamětník
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama