reklama

Von der Leyenová se setkala s nakaženým a míří do izolace. Jednala i s Babišem

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová opouští krátce po začátku summit EU. Šéfka unijní exekutivy oznámila, že byla v kontaktu s člověkem nakaženým COVID-19 a že se izoluje. Mělo se jednat o člena jejího kabinetu. S Von der Leyenovou během summitu jednal mimo jiné i český premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama

Šéfka EK na svém twitterovém účtu ve čtvrtek odpoledne oznámila, že se setkala s nakaženou osobou, která byla z jejího kabinetu. Již byla na přítomnost koronaviru testována a výsledek je negativní. „Přesto v rámci opatření okamžitě opouštím Evropskou komisi a mířím do izolace,“ napsala Von der Leyenová.

Ta se několik hodin před začátkem summitu setkala také s českým předsedou vlády Andrejem Babišem. S tím měla zhruba půl hodiny jednat ohledně pomoci České republice za využití nástroje Next Generation EU. Česko by podle Von der Leyenové mohlo obdržet až 2 miliardy eur k udržení pracovních míst.

Po němž přišel na řadu portugalský premiér António Costa. Přímo v dějišti summitu v budově Evropské rady se pak von der Leyenová sešla i s dalšími lídry unijních zemí. Během vrcholného zasedání přitom platí přísná hygienická pravidla, politici nosí roušky a dodržují bezpečné vzdálenosti.

O setkání s Von der Leyenovou na svém facebookovém profilu informoval i sám Babiš.

S předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen 🙂

Posted by Andrej Babiš on Thursday, October 15, 2020

Dvaašedesátiletá německá politička byla v karanténě již minulý týden poté, co se během pracovní návštěvy Portugalska ocitla poblíž jiného infikovaného člověka.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Ursula von der Leyenová karanténa Evropská unie koronavirus Pandemie koronaviru

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Zdraví

Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba

Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba

Dne 17. dubna si připomínáme Světový den hemofilie. Jedná se o vzácné onemocnění, které způsobuje zvýšenou krvácivost. V Česku žije s touto nemocí přibližně tisíc lidí. Pokud se choroba nediagnostikuje a neléčí včas, může způsobit trvalé zdravotní potíže. Sebemenší úraz může být pro tyto lidi nesmírně nebezpečný. Tato nemoc postihuje téměř výhradně muže.

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty
Vozový park bijce Vémoly: Vytuněný Hummer H2, Bentley i nové SUV od Mercedesu
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Další články
reklama
reklama