reklama

Von der Leyenová se setkala s nakaženým a míří do izolace. Jednala i s Babišem

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová opouští krátce po začátku summit EU. Šéfka unijní exekutivy oznámila, že byla v kontaktu s člověkem nakaženým COVID-19 a že se izoluje. Mělo se jednat o člena jejího kabinetu. S Von der Leyenovou během summitu jednal mimo jiné i český premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama

Šéfka EK na svém twitterovém účtu ve čtvrtek odpoledne oznámila, že se setkala s nakaženou osobou, která byla z jejího kabinetu. Již byla na přítomnost koronaviru testována a výsledek je negativní. „Přesto v rámci opatření okamžitě opouštím Evropskou komisi a mířím do izolace,“ napsala Von der Leyenová.

Ta se několik hodin před začátkem summitu setkala také s českým předsedou vlády Andrejem Babišem. S tím měla zhruba půl hodiny jednat ohledně pomoci České republice za využití nástroje Next Generation EU. Česko by podle Von der Leyenové mohlo obdržet až 2 miliardy eur k udržení pracovních míst.

Po němž přišel na řadu portugalský premiér António Costa. Přímo v dějišti summitu v budově Evropské rady se pak von der Leyenová sešla i s dalšími lídry unijních zemí. Během vrcholného zasedání přitom platí přísná hygienická pravidla, politici nosí roušky a dodržují bezpečné vzdálenosti.

O setkání s Von der Leyenovou na svém facebookovém profilu informoval i sám Babiš.

Dvaašedesátiletá německá politička byla v karanténě již minulý týden poté, co se během pracovní návštěvy Portugalska ocitla poblíž jiného infikovaného člověka.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Ursula von der Leyenová karanténa Evropská unie koronavirus Pandemie koronaviru

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

Koronavirus

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Mezi Čechy roste strach z pandemie koronaviru. Uvádí to společný projekt výzkumných agentur s názvem National Pandemic Alarm. Vyplývá z něj, že nadpoloviční většina Čechů se na vývoj pandemie dívá pesimisticky. Češi se navíc nepříliš kladně vyjadřují směrem k očkování proti nemoci COVID-19. Do výzkumu se kromě Čechů zapojili i Slováci, Poláci, Maďaři a Bulhaři.

reklama
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama