CNN Prima News vůdce

vůdce

Výpis příspěvků ke štítku „vůdce“

Nemocný Kadyrov? Je drogově závislý, spekuluje Stehlíková. Média píší o vážných problémech

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov je údajně vážně nemocný. O jeho problémech s ledvinami spekulují zahraniční média i česká exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní se Kadyrov možná vypořádává i s drogovou závislostí. Stehlíková se v souvislosti s hospitalizací Miloše Zemana vyjadřovala i k jeho stavu, exprezident na ni podal trestní oznámení pro křivé obvinění. Případ skončil u soudu.

Jsem diktátor a demokracii nerozumím, překvapil Lukašenko během projevu k národu

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko pobavil novináře, když se během svého projevu k národu označil za diktátora, který nerozumí demokracii. Autoritativní vůdce pak představil svoji vizi vlády lidu a připomněl únorové referendum o ústavních změnách. Hlasování ale tvrdě kritizuje opozice. Podle ní totiž politické problémy v zemi referendum nevyřeší, ať už dopadne jakkoliv.

Obávaný vůdce Tálibánu se vrátil do Afghánistánu. „Řezníka“ vítal dav, má být prezidentem

Po dlouholetém exilu se do Afghánistánu vrátil druhý nejvyšší představitel hnutí Tálibán mulla Abdul Ghaní Baradar. Podle některých médií Tálibán zřejmě Baradara jmenuje novým prezidentem země. Afghánské radikální islamistické hnutí ve středu avizovalo, že jeho vůdci, kteří žili převážně v anonymitě, se postupně představí světu.

Hitler se stal před sto lety šéfem NSDAP. Zemřelo kvůli němu 21 milionů lidí

I přesto, že byl Adolf Hitler zvolen předsedou Nacionálně socialistické dělnické strany Německa (NSDAP) už před sto lety, jeho osobnost a činy společností stále rezonují. Charismatu zdatného řečníka a idejím o budování nového národního společenství propadla i značná část jednoho z nejcivilizovanějších národů. To vše vedlo k druhé světové válce a úmrtí milionů lidí.