reklama
CNN Prima News vůdce

vůdce

Výpis příspěvků ke štítku „vůdce“

Obávaný vůdce Tálibánu se vrátil do Afghánistánu. „Řezníka“ vítal dav, má být prezidentem

Po dlouholetém exilu se do Afghánistánu vrátil druhý nejvyšší představitel hnutí Tálibán mulla Abdul Ghaní Baradar. Podle některých médií Tálibán zřejmě Baradara jmenuje novým prezidentem země. Afghánské radikální islamistické hnutí ve středu avizovalo, že jeho vůdci, kteří žili převážně v anonymitě, se postupně představí světu.

Hitler se stal před sto lety šéfem NSDAP. Zemřelo kvůli němu 21 milionů lidí

I přesto, že byl Adolf Hitler zvolen předsedou Nacionálně socialistické dělnické strany Německa (NSDAP) už před sto lety, jeho osobnost a činy společností stále rezonují. Charismatu zdatného řečníka a idejím o budování nového národního společenství propadla i značná část jednoho z nejcivilizovanějších národů. To vše vedlo k druhé světové válce a úmrtí milionů lidí.

Zemřel indický vůdce sekty a hlava největší rodiny světa. Zanechal po sobě 89 dětí

V Indii zemřel vůdce náboženské sekty, která mužům umožňuje polygamii. Šestasedmdesátiletý Ziona Čaná za sebou zanechal 38 manželek, 89 dětí a 36 vnoučat, uvedl v pondělí web BBC News. Agentura Reuters později napsala, že Čaná zplodil s 39 ženami 94 dětí a měl 33 vnoučat. Místní média tvrdí, že Čaná byl hlavou největší rodiny na světě, ačkoliv toto prvenství lze podle britského zpravodajského webu jen stěží potvrdit.

reklama