CNN Prima News výjimečný stav

výjimečný stav

Výpis příspěvků ke štítku „výjimečný stav“

Bitva v Kyjevě pokračuje. Potřebuji munici, ne odvoz, vzkázal Zelenskyj USA

23. února 2022 10:06

Ruská invaze na Ukrajinu pokračovala, boje se přesunuly do Kyjeva a dalších velkých měst. V ulicích metropole byla slyšet střelba, došlo i k několika výbuchům. Rusové už prý ovládli město Melitopol na jihu země. Útok ve městě Mykolajiv a v ulici Peremohy Avenue v Kyjevě byl naopak odražen. Ukrajinci hlásí, že sestřelili několik transportních letounů, prezident Zelenskyj uvedl, že se stahovat nebude.

Výjimečný stav se týká i Česka, varuje polský historik. Bělorusko je blíž, než myslíme

7. září 2021 07:55

Polský prezident Andrzej Duda vyhlásil speciálním dekretem výjimečný stav pro 183 obcí u běloruských hranic. „Není to tak daleko, jak by se mohlo zdát. O problém by se měli hodně zajímat i čeští politikové,“ nabádá historik Józef Szymeczek z Ostravské univerzity. A připomíná, že z Ostravy je to na běloruské hranice 528 kilometrů, což je blíže než do Chebu, který je vzdálen 569 kilometrů.

Neziskovky kritizují výjimečný stav v Polsku. Neuvědomují si, co hrozí, míní novinář

4. září 2021 23:27

Polská vláda zavedla v zemi kvůli přílivu migrantů z Běloruska výjmečný stav. Podle polského novináře Tomasze Grzywaczewského je to jediné možné řešení aktuální situace. Některé organizace však tlačí na to, aby se uprchlíkům pomohlo. Taková pomoc je však v rozporu s bezpečností v zemi. Ve vysílání CNN Prima NEWS o tom polský žurnalista debatoval s ředitelem Polského institutu v Praze Maciejem Ruczajem.

Příliv migrantů na hranicích s Běloruskem. Polský prezident vyhlásil výjimečný stav

2. září 2021 15:29
Aktualizováno

Polský prezident Andrzej Duda ve čtvrtek vyhlásil výjimečný stav v pásmu přiléhajícím k hranicím s Běloruskem. Požádala o to v úterý vláda, která argumentuje přílivem migrantů přicházejících přes Bělorusko. Tím se Minsk podle premiéra Mateusze Morawieckého snaží destabilizovat situaci v Polsku. Výjimečný stav, přinášející omezení ústavních svobod, má trvat 30 dnů ve 183 obcích na východě země, informovala televize TVN 24 s odvoláním na prezidentova mluvčího. Podobná opatření dříve přijaly i Litva a Lotyšsko, rovněž čelící přílivu migrantů.

Italská vláda zvažuje zachování výjimečného stavu do konce července

6. ledna 2021 14:35

Italská vláda premiéra Guiseppa Conteho zvažuje prodloužení výjimečného stavu kvůli pandemii koronaviru až do konce července letošního roku, momentálně platí do 31. ledna. Rakousko zvažuje zachování tzv. tvrdého lockdownu do začátku dubna. Tamní hospodářská komora ovšem varuje, že pokud uzávěra potrvá i přes Velikonoce, existuje nebezpečí, že každý třetí hotel v metropoli Vídni zkrachuje.

Kim má problém. V KLDR je výjimečný stav, hlásí první možnou nákazu koronavirem

26. července 2020 05:43

Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyhlásil výjimečný stav a svolal v sobotu mimořádnou schůzi politbyra kvůli obavám z prvního případu nákazy koronavirem. Jedná se o navrátilce z Jižní Koreje, který nelegálně překonal hranici zpět do KLDR tento měsíc, napsala dnes severokorejská agentura KCNA. Jestliže se podezření potvrdí, půjde o první oficiálně přiznaný případ nákazy koronavirem severokorejskými úřady, napsala agentura Reuters.