Za Ukrajinu budu bojovat až do konce, řekl voják CNN Prima NEWS. Za pár hodin padl na frontě

Voják zemřel den po rozhovoru

Jednadvacetiletý voják s přezdívkou Tvarina zemřel jen pár hodin po rozhovoru s reportérem CNN Prima NEWS Matyášem Zrnem. Jeho jednotka měla zaútočit na silně opevněné ruské pozice v jihodoněcké oblasti. Mladík si uvědomoval, že smrt může přijít kdykoliv, za svou zemi byl ale odhodlaný bojovat až do konce.

Ještě předtím, než se voják vydal se svou jednotkou na frontu, se reportérovi CNN Prima NEWS svěřil, že neví, zda je Rusové očekávají, či ne, nicméně jejich úkolem je obsadit pozice a dobýt zpět svou zemi. Za tu byl Tvarina odhodlaný položit i vlastní život, což bylo něco, čím se od Rusů odlišoval: „Rusové jsou různí, ale převažuje u nich strach. Oni nechápou, za co tady vlastně bojují,“ řekl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: CNN: Rusko už není zemí jako před Prigožinovou revoltou. Ovlivní vzpoura postoj Číny?

Mladý voják si byl vědom všech rizik, která s sebou válka přináší: „Bez ztrát to nejde, s tím se musí počítat,“ sdělil a dodal, že on sám se pro cestu profesionálního vojáka rozhodl už během vojny. „Chtěl jsem se něco nového naučit, zmužnět. A to se mi, myslím, podařilo, jsem na sebe hrdý. Je mi jednadvacet let, jsem tři roky v armádě. Jsem užitečný syn své vlasti,“ uvedl.

Do posledních chvil mu byli velkou oporou lidé kolem něj: „Podpora kamarádů v boji je to nejdůležitější,“ zmínil v rozhovoru a doplnil, že on i jeho blízcí vědí pro co bojují, a to je pohání. Tvarina se pro svou zemi obětoval a přidal se tak k tisíci padlým Ukrajincům, kteří ve válce přišli o život.

Tagy: