reklama

Zahrada Čech 2020: Tradiční výstava se letos neobejde bez hygienických opatření

V Litoměřicích na Ústecku se koná již 44. ročník výstavy Zahrada Čech, na kterou každoročně přijíždějí nejen zahrádkáři, ale také kutilové nebo milovníci přírody. Tradiční devítidenní festival ale letos poznamenala pandemie koronaviru, návštěvníci proto musí dodržovat hygienická opatření. O tom, co Zahrada Čech znamená pro region a jak se výstava vyrovnala s koronakrizí, hovořili v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS provozní ředitelka veletrhu Michaela Mokrá a první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika (Lepší Sever).

reklama

„Návštěvnost měla v posledních čtyřech dnech klesající tendenci zhruba o 30 procent. I tak je ale velmi pěkná,“ popsala Mokrá. Veletrhu se podle ní letos účastní více než 500 vystavovatelů, tedy zhruba stejně jako v předchozích letech.

Hygiena na prvním místě

Kvůli pandemii koronaviru letos výstavu doprovázejí přísná hygienická opatření. „Velmi úzce jsme komunikovali s krajskou hygienickou stanicí o tom, jaká opatření musí naše akce mít. Je jich mnoho, ať už jsou to roušky ve vnitřních prostorách, zvýšená hygiena na toaletách, snažíme se také mezi návštěvníky udržovat rozestupy. Zavedli jsme i on-line předprodej vstupenek, aby se návštěvníci nemuseli shlukovat před pokladnami,“ vysvětlila Mokrá.

Veletrh je významnou událostí i pro celý kraj. „Zahrada Čech je rodinné stříbro Ústeckého kraje. Jde o jednu z největších akcí, kterou pravidelně podporujeme. Ústecký kraj zde slaví 20 let vzniku, čímž jsme také Zahradu Čech podpořili,“ řekl Klika.

Jenže kvůli koronakrizi region od jara přišel o řadu dalších výstav. „Co se týká Ústeckého kraje, daňové propady se v tuto chvíli pohybují kolem jedné miliardy korun. Je to citelné pro celý region,“ dodal Klika.

Ani letos se Zahrada Čech neobejde bez soutěže „Křišťálové jablko“, která v poslední den výstavy, která končí tuto sobotu, vyhodnocuje nejkrásnější jablko.

K tématu

Tagy: výstava Nový den Ústecký kraj Litoměřice Komerční sdělení Zahrada Čech

Další hlavní zprávy

Vláda

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Když vláda představila systém rozvolňování, který nazvala PES, spousta lidí jásala. Konečně bude všechno jasné a předvídatelné. Pokud však kabinet na nedělním jednání rozhodne, že Česká republika nepřejde od pondělí do stupně číslo 3, popře sama sebe.

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

reklama
Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama