Zamračeno, ale relativně teplo bude po zbytek týdne. Ochladí se na Vánoce?

Počasí 15.12.2021 6:41

Poslední podzimní týden, alespoň z astronomického pohledu, se dočkáme nadále relativně vysokých teplot. Podle Českého hydrometeorologického ústavu však bude převážně zataženo, ojediněle se můžou objevit i mlhy. Počasí bude doprovázet i déšť. V období vánočních svátků by ale mohlo být už o něco chladněji.

Ve středu bude zataženo až oblačno, místy se vyskytnou i mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou k 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až -2 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají k 4 až 8 °C, informuje Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

I ve čtvrtek bude převážně zataženo až oblačno, ojediněle i polojasno. Meteorologové očekávají na severu a severovýchodě místy slabý déšť, nad 1 100 metrů i sněžení. Ojediněle se vyskytnou mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C.

Také v pátek meteorologové předpovídají zataženou až oblačnou oblohu, místy bude až polojasno. Ojediněle se vyskytne slabý déšť. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 3 až 7 °C, nejnižší noční teploty klesnou k 3 až -1 °C.

I v sobotu dosáhnou denní teploty 1 až 3 °C, v Čechách až 5 °C, nejnižší noční teploty klesnou k 2 až -2 °C. „Očekáváme oblačno až zataženo, místy až polojasno. Vyskytne se také ojedinělý déšť nebo déšť se sněhem. Na severovýchodě může sněžit, pod 300 metrů to ale budou srážky dešťové,“ uvádí ČHMÚ.

V neděli meteorologové předpovídají oblačnou až zataženou oblohu, místy bude polojasná. Ojediněle se mohou nad Českem objevit i mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty mezi 0 až 4 °C.

Tento týden by měl být podle ČHMÚ nejteplejší a v následující dny se lehce ochladí. Teploty na Vánoce se budou pohybovat kolem nuly. To se týká i období Vánoc, což by znamenalo, že bychom se po několika letech mohli na svátky dočkat sněhu. Jenže předpověď ohledně srážek naděje mírně krotí. „Srážkově očekáváme první dva týdny předpovědi (13. 12. – 26. 12.) průměrné až podprůměrné,“ informoval ČHMÚ. Více se dočtete zde.

Tagy: